Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

    Na svem oblibenem kanalu LGR jsem narazil na tohle udelatko:

    Ever wanted an easy way to get classic computers onto a Telnet BBS using a wi-fi network? This board by Paul Rickards lets you do just that on a wide variety...


    Je mi celkem jasne, ze to jde zapojit do Amigy, ale popravde si nejsem jisty, jakou funkci to ma plnit. To si jako zahrajeme Lotusy bez dratu?
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

    No nevím přesně, ale rychlost 300 Baudů hodně napovídá, takže asi ne.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      #3
      O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      Na svem oblibenem kanalu LGR jsem narazil na tohle udelatko:

      Ever wanted an easy way to get classic computers onto a Telnet BBS using a wi-fi network? This board by Paul Rickards lets you do just that on a wide variety...


      Je mi celkem jasne, ze to jde zapojit do Amigy, ale popravde si nejsem jisty, jakou funkci to ma plnit. To si jako zahrajeme Lotusy bez dratu?
      Jo. U mně by to doma třeba mělo smysl velký, mám dvě Amigy na opačných koncích bytu a mohli bychom s klukem něco hrát každý na své. Ale otázka je jak to s tím přenosem opravdu bude fungovat. Ten byt má takovou konfiguraci, že po něm nejde ani wifina všude.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

        Ja jako vidim, ze to jde pripojit k WiFi routeru a pak dale na net... ale nejsem si jisty, jestli je mozne napojit dve tato zarizeni naproti sobe, jako nullmodem kabel. Pokud ano, tak je to zajimave udelatko!
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

          Dan Wood vydal včera video kde popisuje jak je Amiga 500 připojená k internetu přes WiModem232.



          Uvažuju, že bych si to pořídil, vyjde to na cca 70USD včetně poštovného. Nechcete se někdo přidat?
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

            Da se to pouzit s tcp/ip stackem ci ne?

            Komentovat


              #7
              O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

              Podle mě na to klasický tcp/ip stack nepotřebuješ.

              Otázka je, jestli není nějaká vrstva, která by to umožňovala na klasické síťovce. Jestli by nestačilo nainstalovat nějaký Telnet a jelo by to i bez toho modemu.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                Stack by se hodil, ale asi ani neni, takze to umoznuje maximalne pripojeni na ty BBS co tam predvadi.

                Komentovat


                  #9
                  O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                  Za 70 babek, kdyz umi to jen Hayes modem emu - mi to pripadne jako mirne drazsi

                  Ten konkurencni modem to ma obdobne/stejne?

                  Pak mi priadne lepci plipbox + wifi bridge - @Predseda
                  Naposledy upravil k0x; 19.02.2019, 14:13:50.

                  Komentovat


                    #10
                    O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                    Já jsem se s amigou přes modem nikdy nikam nepřipojoval, v té době jsem neměl modem a pokud bych náhodou měl, doma bych byl asi dost bit za provolaný účet, takže s bbskami jsem nikdy prakticky nepřišel do kontaktu. Zjistil jsem, že je možné aktivovat Telnet i ve Windows, takže jsem si pár těch bbsek prošel a to mi stačí. Právě jsem ušetřil 70$ a spoustu času nastavováním. Jsem spokojen .
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: C.I.A. Amiga BBS1.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 21,5 KB
ID: 110278 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: C.I.A. Amiga BBS2.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 27,1 KB
ID: 110279
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                      Já si pamatuji, jak kámoš měl k A4000 připojený modem a stahoval věci z Aminetu. Ale tehdy to byla drahá sranda díky Telecomu .
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                        @Dami - no tam jsme te smeroval. Mas usetreno na dalsi joystick k Turricanovi

                        To zarizeni je supr. O tom zadna, ale na Amize je to funkcne velmi omezene. Pripadne mi, ze to zarizeni je podstatne vhodnejsi pro 8bity, kde plnohodnotny TCP/IP stack neni mozny.

                        Mel jsem 33,6 modem u Amigy 1200. Prvni ucet prisel na 3k CZK. S mati to malem flaklo o zem.

                        Komentovat


                          #13
                          O: WiFi232 - WiFi null modem pres seriovy port

                          Vytáčenépřipojení přes modem jsem svého dávného času měl taky, ale už jsem vydělával, takže účet sekl už jen se mnou.
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X