Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 500 V2+

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Vampire 500 V2+

    Dle info na apollo stránkách Vamp 500 dovede dosahovat těch vysokých rychlostí jen s CF kartami, tak možná proto je to s microdrivem pomalé.
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    Komentovat


      #17
      O: Vampire 500 V2+

      Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
      Dle info na apollo stránkách Vamp 500 dovede dosahovat těch vysokých rychlostí jen s CF kartami, tak možná proto je to s microdrivem pomalé.
      Hmmm... do ruk sa mi zatial nedostala rychlejsia CFka ako MicroDrive. Ano moze byt, ak IDE radic vyuzival DMA pristup.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #18
        O: Vampire 500 V2+

        Už jsem to našel, tady se o tom Gunnar zmiňuje:
        Find answers on the topic of the Next Generation APOLLO CPU.
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #19
          O: Vampire 500 V2+

          Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
          Už jsem to našel, tady se o tom Gunnar zmiňuje:
          http://www.apollo-core.com/knowledge.php?b=5&note=5318
          Ale to co tam pise, niema ziaden suvis s MD, rychlost je docielena, tym, ze v jednej dobe cyklu S5-S6 pri Read/Write je casova diera v ktorej sa da rychlo pristupovat, aby sa dalo viac krat pristupovat v tom vaku, tak je nutny ten Patch na scsi.device. Cele to zacina a pada na signale WAIT z IDE zariadenia, ak nebude tento signal previazany z hodinami Amigi, tak bude rychlost takmer neobmedzena.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #20
            O: Vampire 500 V2+

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            Mam to na Vampirovi, jinak bych to nepsal prave sem.
            Neviem kto má, aký hardware, nezisťujem to. A keď si pisal rýchlosť prenosu dát 1.5 MB, tak ma ani nenapadlo, že to môže byť s Vampire.

            Takže k veci, ak ti vypisuje 1.5 MB/s, tak máš niekde problém. Najprv treba zistiť, či je to HW alebo SW problém. Pred chvíľou som skúšal Microdrive Hitachi 4 GB (viď. foto) a bez použitia "Vampire tool FastIDE" to dá 3.2 MB/s. So zapnutým "FastIDE" necelých 7 MB/s. Je to o cca. polovicu nižšie ako s CF kartou. Inak používam CF kartu SANDISK Extreme III ESP, viď. foto. Uvedené údaje o rýchlosti prenosu dát sú zo Sysinfa.

            Tých 1.5 MB je s FastIDE?
            Ak nie, akú rýchlosť ti vypíše s FastIDE?
            Aký program ti vypisuje tú rýchlosť prenosu dát?
            Přiložené soubory

            Komentovat


              #21
              O: Vampire 500 V2+

              jj, fastide. To jsem měl na mysli. Domníval jsem se podle té diskuze, že lze zapnout jen pro CF a ne pro klasický hdd/cdrom nebo MD. Ale nepřemýšlel jsem nad tím, ani jsem to nezkoušel, Vamp500 nemám.
              Naposledy upravil Amigoun; 25.07.2017, 23:31:45.
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #22
                O: Vampire 500 V2+

                Nedalo mi to a pustil som sa do Ratteho switchu aj pre A2000 s SAGA a Indivision ECS. Funguje to dobre ako na A600. To automatické prepínanie signálov obrazu je na nezaplatenie. Oproti A600 je v A2000 viacej miesta, vzhľadom na veľkosť desktopu. Tak ako vo verzii pre A600 je nutné mať:

                - Indivision ECS
                - Ratte switch + CIA adapter v DIP patici
                - redukciu z HDMI na VGA
                - utilitku SwitchControl

                Zapojenie je vidieť nižšie na fotkách. Podobne sa to dá zapojiť aj v A500. Môžem len doporučiť.
                Přiložené soubory

                Komentovat


                  #23
                  O: Vampire 500 V2+

                  Ahoj. A jaké máte zkušenosti se softwarovou kompatibilitou Vampire ? Zejména WHDLoad ? Nevím jestli koupit Vampire do A2000 nebo za stejné peníze G-force 030 na 50 MHz a 16 MB RAM?
                  A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                  DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                  Komentovat


                    #24
                    O: Vampire 500 V2+

                    Vampire je na tom podstatne hure a kompatabilita je nesrovnatelna. Vlastneje to nesrovnatelne uplne, protoze to neni ze sveta beznych turbin. Nicmene krome rychleho CPU zjiskavas s Vampirem rychle IDE a hlavne grafickou kartu.

                    Komentovat


                      #25
                      O: Vampire 500 V2+

                      Nehraju benchmarky Takže radši tu klasiku.
                      A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                      DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                      Komentovat


                        #26
                        O: Vampire 500 V2+

                        Autorem citovaného textu je klacko Přejít na původní příspěvek
                        Nehraju benchmarky Takže radši tu klasiku.
                        Já také nehraji benchmarky, ale vlastně ani hry. A musím říci že po dvou měsících žití s Vampírem bych neměnil. Dalo mi to smysl dál používat Amigu, nejenom na občasné pouštění demíček abych někomu ukázal jak boží stroj to je . Ale třeba i na přehrávání mp3 a filmů, když dělám na pracovním stole ať už pájím nové repliky nebo oprava něčeho nefunkčního, rád si u toho něco pustím. V neděli například, jsem potřeboval dopájel Didaktik Gama 192k, u toho jsem měl puštěný Den Nezavislosti v rozlišení 720x480 na A2000 a jelo to bez problémů. Doufám že přijdou i další věci které bych také uplatnil, jako optimalizovaný PDF prohlížeč nebo Web prohlížeč.

                        Chtěl jsem tím říci, že i když na Vampíru zrovna nefunguje WHDLoad na sto procent, tak karta dává i jiné možnosti
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #27
                          O: Vampire 500 V2+

                          Díky za příspěvky. A dokázal bys subjektivně v % ohodnotit softwarovou kompatibilitu? Tj. procento na první šup chodících aplikací a her prosím? Ještě jednou diky. Na netu jsem toho ani v angličtině moc nenašel
                          A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                          DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                          Komentovat


                            #28
                            O: Vampire 500 V2+

                            Autorem citovaného textu je klacko Přejít na původní příspěvek
                            Díky za příspěvky. A dokázal bys subjektivně v % ohodnotit softwarovou kompatibilitu? Tj. procento na první šup chodících aplikací a her prosím? Ještě jednou diky. Na netu jsem toho ani v angličtině moc nenašel
                            Převážná většina jde, něco málo nejde, nebo blbne. Kompatibilita roste s každým novým jádrem zejména až přijde verze 3, kde se bude Vampír starat i o chipset (4MB Chip RAM, Blitter, AGA).
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              #29
                              Vampire 500 V2+

                              S tim chipsetem se kompatabilita spis zhorsi nez zlepsi, bych rekl

                              Komentovat


                                #30
                                O: Vampire 500 V2+

                                Ahoj oxcom,
                                prosím jede ti Vampire v2 s GVP SCSI HC+8 bez problémů? Uvažuji o koupi, ale chtěl bych mít možnost CD-ROM a SCSI HDD.
                                Díky
                                A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                                DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X