Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 500 V2+

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Vampire 500 V2+

    Pred časom mi tiež prišla karta Vampire 500 V2+, za ktorú ďakujem aj Jack-ovi-3D,, ktorý mi k nej dopomohol. Krabička mi prišla trochu skrivená, ale karta vo vnútri bola nepoškodená. Viď foto. V krabičke bol ešte stručný manuál.

    Najprv som skúsil kartu v A500 rev.6A, ale po zapojení a zapnutí zobrazí len Boot obrazovku s disketou. Z HDD-CF nenabootuje. Nedá sa dostať ani do early-startup menu, ostane len čierna obrazovka. Z FDD mechaniky bootovať ide, ale keď spustím HDToolBox, tak mi nezobrazí žiadne zariadenie, či HDD alebo CF kartu. Konfigurácia A500 je: rev.6A, Kickstart 40.63, 512 kB ChipRAM.

    Keď som zapojil kartu do A2000, tak tu to už ide ako po masle. Neskôr skúsim ešte A500, či mi to podari rozbehnúť.
    Přiložené soubory

    #2
    Vampire 500 V2+

    Nejsem si jisty kde jsem to cetl, snad v manualu u Vampira, nebo na jejich webu, ale nektere rev 6 desky potrebuji nejakou hw upravu, nebo tak neco. Vzpominam si nejak matne.

    Komentovat


      #3
      O: Vampire 500 V2+

      V A500 to skúsim ešte neskôr. Teraz inštalujem Workbench na A2000 a vyzerá to dobre. Nemám monitor s HDMI, tak to skúšam cez redukciu HDMI-VGA. Musím poevedať, že v starých Amigách bez PCMCIA je celkom problém dostať nejaké dáta z PC. Ešte, že má Vampire MicroSD čítačku.

      Vampire 500 V2+ mi prišlo s Gold 2 CORE a čo sa týka výkonu je to skoro rovnaké ako pri Vampire 600 V2. Rýchlosť IDE je 4-5 krát vyššia ako v A600. Rýchlosť prenosu dát (cca. 15 MB/s) je impozantná, ale predpokladám, že to dosahuje len pri objemnných súboroch. V A2000 mám ešte Zorro II kartu GVP SCSI radič s 8 MB FastRAM (24-bit) a vyzerá, ze to Vampire nevadí. Celkovo mi ukazuje 135 MB FastRAM. Samozrejmä tých 8 MB v Zorro II je viac-menej okrasných.

      Keď dokončím Workbench, tak napíšem viac.
      Přiložené soubory

      Komentovat


        #4
        O: Vampire 500 V2+

        chalan tu mal problem s 500 ale vsetko ok na 2000 ako ty: http://amigax1000.blogspot.sk/2016/1...v2-part-1.html

        Komentovat


          #5
          O: Vampire 500 V2+

          Na vonok je to podobná situácia, ale chlapík má A500 v rev.5 a hlavne mu po zapnutí zobrazilo zelenú obrazovku (problém s ChipRAM prípadne AGNUS ...). A ako dávnejšie písal Boboo aj rovnaké revízie dosiek, nie su úplne rovnaké a môžu mať rozdielne problémy. Možno aj ta moja nie je v poriadku, aj keď nerozšírená funguje.

          Autorem citovaného textu je andrew Přejít na původní příspěvek
          chalan tu mal problem s 500 ale vsetko ok na 2000 ako ty: http://amigax1000.blogspot.sk/2016/1...v2-part-1.html

          Komentovat


            #6
            O: Vampire 500 V2+

            Tak Workbench je ako-tak hotový. Je zaujímavé, že WhichAmiga vo verzii 1.3.25 identifikuje Amigu 2000 ako Amigu 600 a vo verzii 1.3.3 už správne ako A2000+ a zase naopak verzia 1.3.3 nedokáže identifikovať verziu Kickstartu a Workbenchu a zase 1.3.25 vypíše správne verzie.

            Workbench vyzerá celkom obstojne a hry (Metal Slug, Duke Nukem 3D), ktoré som skúšal narýchlo fungujú. MPEG videá tiež prehráva dobre, tak isto aj MP3. Aj pár hier z WHDLoadu fungovalo, emulátor Spectra ASp. Workbench mám zatiaľ v rozlíšení 800 x 600 a treba ho ešte doladiť.
            Přiložené soubory

            Komentovat


              #7
              O: Vampire 500 V2+

              Takže Vampire už funguje aj v A500 rev.6A. Problém bol v Kickstarte. Keď som ho vybral z patice, tak sa Vampire rozbehlo aj s CF kartou bez problémov. Dokonca Workbench nabehol tiež bez problémov, aj keď bol instalovaný v A2000. Takže doporučujem Vampire používat v A500 bez starého Kickstartu. Zaujímavé, že v A2000 mu to nevadí.

              Výkon oproti A2000 nepatrne klesol ako v Drhystonoch, tak aj v rychlosti IDE. WhichAmiga zase hlási A500 ako A2000. A500 má ECS Agnus 1MB a OCS Denise čipy. Viď fotky.

              Asi nechám Vampire v A2000, je v nej viacej miesta. Ešte rozmýšľam nad ScanDoublerom Indivision ECS a Ratteho Switch pre zlúčenie obidvoch signálov, ale neviem, či to bude mať význam pustiť sa do toho. Ak uvoľnia jadro GOLD 3, tak tam by snáď mal byť grafický výstup OCS/ECS (a snáď aj AGA) cez HDMI. Takže ešte uvidím, či sa do toho pustím. Ináč celkom mi tu chýba druhý megabyte ChipRAM. Snáď tie 4 MB ChipRAM budú v GOLD 3 jadre.
              Přiložené soubory

              Komentovat


                #8
                O: Vampire 500 V2+

                Myslim ze Sysinfo je pro mereni rychlosti disku dost neduveryhodne. Jsem nadsenec do A500 a s ruznymi radici mi to casto ukazuje blbosti.

                Tim nechci rict ze tohle neni pravda. Nicmene me to s CF Microdrive ukazuje 1.5MB, coz je nic moc. Vlastne s tim microdrive experimentuji poprve. To je vazne tak pomaly?

                Komentovat


                  #9
                  O: Vampire 500 V2+

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Myslim ze Sysinfo je pro mereni rychlosti disku dost neduveryhodne. Jsem nadsenec do A500 a s ruznymi radici mi to casto ukazuje blbosti.

                  Tim nechci rict ze tohle neni pravda. Nicmene me to s CF Microdrive ukazuje 1.5MB, coz je nic moc. Vlastne s tim microdrive experimentuji poprve. To je vazne tak pomaly?
                  Zalezi od znacky, WesternDigital su pomale, Hitachi su rychle a rychlejsie - kus od kusu.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    O: Vampire 500 V2+

                    K čemu ti chybí druhý megabajt chip ram?
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #11
                      O: Vampire 500 V2+

                      Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                      Zalezi od znacky, WesternDigital su pomale, Hitachi su rychle a rychlejsie - kus od kusu.
                      Ok, mam Hitachi, ukazuje mi to 1.5MB/s. To jsou ty MD vazne tak pomale?

                      Komentovat


                        #12
                        O: Vampire 500 V2+

                        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                        K čemu ti chybí druhý megabajt chip ram?
                        Pre WHDLoad hry, ktoré majú napríklad viac samplov a podobne.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Vampire 500 V2+

                          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                          Ok, mam Hitachi, ukazuje mi to 1.5MB/s. To jsou ty MD vazne tak pomale?
                          Pokial niebudes mat Kickstart fo FastRAM, tak tu barieru asi neprekonas. Ja som mal najpomalsi MD 2,6MB/s a to bol WD, priemerne na Furii mam s Hitashi cca 2,9MB/s az 3,1MB/s, pri IDE akcelarcii s Gayle 01 - 4,3MB/s az 4,6MB/s. Mam cca asi 5 kusov Hitachi +- 200Kb je rozdiel v pristupe.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            O: Vampire 500 V2+

                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Myslim ze Sysinfo je pro mereni rychlosti disku dost neduveryhodne. Jsem nadsenec do A500 a s ruznymi radici mi to casto ukazuje blbosti.

                            Tim nechci rict ze tohle neni pravda. Nicmene me to s CF Microdrive ukazuje 1.5MB, coz je nic moc. Vlastne s tim microdrive experimentuji poprve. To je vazne tak pomaly?
                            Píšeš 1.5 MB, aky máš použitý hardware a software? Napriklad na holej A500 s 1 MB ChipRAM a IDE radičom s "ide.device", amiga dosahuje prenos dát okolo 1 MB/s.
                            Čo sa týka výsledkov v Sysinfe, v príspevku #6 sú fotky s testov SysSpeed a SCSISpeed.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Vampire 500 V2+

                              Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                              Píšeš 1.5 MB, aky máš použitý hardware a software? Napriklad na holej A500 s 1 MB ChipRAM a IDE radičom s "ide.device", amiga dosahuje prenos dát okolo 1 MB/s.
                              Čo sa týka výsledkov v Sysinfe, v príspevku #6 sú fotky s testov SysSpeed a SCSISpeed.
                              Mam to na Vampirovi, jinak bych to nepsal prave sem.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X