Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

    Nemáte někdo tip na funkční redukci/převodník ze SATA na IDE, který by se snadno vešel do amigy 1200/600? Zamýšlel jsem k amize připojit nějaký současný 2,5" sata disk. Jen tak bez rozmýšlení jsem pořídil tři redukce (pro jistotu), ale s žádná mi zatím nefunguje. Pořídil jsem tyto:
    Po krátkém laborování jsem ověřil funkčnost Digitusu ve starém kompu s WinXP, 4World se pod XP nehlásí a noname na pc nemám na čem zatím vyzkoušet (je to 44pin). Nicméně nemám problém se těch stávajících redukcí vzdát a nechat si poradit něco funkčního.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

    Na Amize se pouzivaji mSATA SSD disky a redukce mSATA-> IDE funguji. Coz ti moc nepomuze, ale SATA->IDE jsem zatim nezkousel a kdyz jsou ty mSATA, tak uz asi nebudu.

    Komentovat


      #3
      O: Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

      Já vím, mSATA mám někde v šuplíku, chci ale připojit klasický sata disk.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        O: Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

        krom toho s tím mSATA to taky není úplně jednoduché (mně to kupříkladu funguje v UAE, ale ne v Amize), ale je tu o tom vlákno.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #5
          O: Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

          Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
          krom toho s tím mSATA to taky není úplně jednoduché (mně to kupříkladu funguje v UAE, ale ne v Amize), ale je tu o tom vlákno.
          jj, viděl jsem.

          Nicméně by to podle tohoto vlákna neměl být až takový problém. Budu zkoumat dál. A pokud byste někdo měli praktickou zkušenost, sem s ní.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            O: Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

            tu třetí mám na telce a i na PC chodila perfektně, ale na amize nezkoušeno...

            Komentovat


              #7
              O: Připojení SATA disku na IDE amigy 1200/600

              Nevím co jsem dělal včera špatně, ale Digitus redukce nyní jede na běžném ide řadiči (scsi.device) bez problémů, ostatní redukce ale ne. Ještě jsem to zkusil na FastATA V a tam funguje Digitus a i ta noname. Tyto dvě redukce mají jumpry pro nastavení Master/Slave, redukce 4World jumper nemá (a pravděpodobně proto ji amiga nedetekuje). Jdu zkusit zprovoznit 400GB sata disk pod WB3.1, jsem zvědav, jak to dopadne .
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X