Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

    ahoj,
    z eBay dorazila nezažloutlá Amiga 600 údajně plně funkční. Já když ji zapnu, tak se objeví jen černá obrazovka, power svítí a svítí Caps Lock. Vedle mám funkční Amigu 1200, jen přepojím kabely k Amize 600 a ta prostě nenaběhne. Není slyšet ani klikání floppy mechaniky (zkoušel jsem jí i odpojit) a zkoušel jsem i jiný zdroj. Je to úplně holá A600. Poradíte někdo prosím? MOC díky!

    @DaMi - takhle těžko dodržím slib, že na příští Amiga párty do Vraného přijedu příště s Amigou 600

    #2
    O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

    Gratulace k A600, věřím, že se brzo probere . Otázky:
    • jaký je v ní kickstart?
    • má měněné kondenzátory?
    • co se stane, když amigu resetuješ (CTRL+A+A)?
    • jak ji původní majitel používal? Neležela 10 let bez zapnutí někde ve skříni?
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

      děkuji, budu doufat
      -Kickstart je klasika 2.05Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: A600_1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 87,6 KB
ID: 109479
      kondenzátory - nevím jestli byly měněné. Koukni na fotku, nevím jak vypadají originály
      -reset - A+A+ CTRL - žádná změna, neudělá to vůbec nic. Tj. žádné probliknutí obrazovky ani nic. Černá obrazovka je jediné co je vidět, tj. žádné jiné barvy předtím vidět nejsou.
      -jak ji používal netuším, ale říkal, že si musel půjčit kabel od kamaráda, aby ji vyzkoušel, takže je možné, že někde ležela

      Komentovat


        #4
        O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

        kondíky jsou originál na fotce, bohužel
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

          a je šance podle těchhle symptomů říct, který by to mohl dělat?

          Komentovat


            #6
            O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

            Jo to jsou kondíky, já měl něco podobné. Chce to výměnu.

            Autorem citovaného textu je paadza Přejít na původní příspěvek
            a je šance podle těchhle symptomů říct, který by to mohl dělat?

            Komentovat


              #7
              O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

              Určite kondiky, všetky ekektrolyty vymeniť a musí ísť.
              Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
              Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
              E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
              Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
              AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


              registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

              Komentovat


                #8
                O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                A máte někdo seznam? Myslím zaručený a v Čechách sehnatelný . Děkuji všem!

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                  recap v romistore: tady
                  kondíky (nevím, jestli všechny): tady
                  Naposledy upravil kunilingus; 24.08.2017, 11:50:31.
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                    Kondiku je tam par, koupit je neni zadny problem, ale vymenit uz trochu ano, protoze obvykle je pod nimi zniceny plosny spoj od vytekleho elektrolitu. Ta Amiga by dokonce jela i bez tech kondiku (pres RGB, jeden je totiz v kompozitnim videu). Takze pricina zavady obvykle nejsou primo ty kondiky, ale to co tam napachaji.

                    Vymena kondiku je nutna, nemusi to byt ale jediny problem.

                    Pokud neumis dobre pajet, vazne dobre, nepoustej se do toho sam, znicis desku.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                      Díky moc všem! Takže, nejdříve akce kondenzátory Dám poté vědět výsledek.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                        Ja kupuji kondenzatory Nippon u ecom.cz. Koukni na hodnoty a rozmer a snadno to tam objednas. Nicmene treba kondenzatory od audia (SMD, tech je tam ostatne vetsina), co jsou hned za konektorrem klavesnice, tam jsem se proste svoji mikropajkou nedokazal dostal a pouzil jsem normalni s dratovymi vyvody, ktere jdou snadno pripajet na puvodni plosky. Stejne tak se ty normalni hodi v pripade, ze puvodni pajeci plosky utrhnes, coz docela urcite utrhnes, protoze budou sezrane elektrolitem.

                        A posledni vec je, ze asi polovinu kondenzatoru tam vubec uz nemusis davat, jsou tam jen kvuli funkci TV modulatoru, ktery docela urcite nepotrebujes. Cim min kondiku, tim bude za dalsich 20 let mene vytekleho elektrolitu.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                          @Doda - Díky. Je někde popsané, které tam být nemusí a patří třeba k TV modulátoru? Nemysli, že jsem líný hledat, už jsem na tohle téma koukal dřív kvůli svým Amigám 1200, ale kdyby byl ověřený zdroj, byl byl radši . Třeba se mi líbí, jak to je popsané zde (https://www.ikod.se/repairs/capacitor-lists/), ale třeba ten through hole co má 470 uF a 16 V, tak tady má napsáno 470 uF a 25 V, což tedy doufám nevadí. Někteří lidé ty SMD sundavají násilně otočením o 90° v kleštích, ale to mi přijde brutální.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                            Jeste jednou pripominam, jestli neumis fakt dobre pajet, nepoustej se do toho.

                            - Problem nejsou kondiky, ale to co znicil elektorlit. Musis vsechno poradne vycist, prohlednou a opravit prerusene spoje.

                            - Kondiky sundavam take utrhnutim v klestich, jde to prekvapive dost dobre.

                            - Krome tech SMD vymen i ty bezne elektorlity, tech je tam jen par a neni to nutne, ty docela vydrzi, ale pokud uz to delas a neumis je zmerit, vymen je klidne taky.

                            - At ty SMD sundavas jakkoliv i s nejvetsi opatrnosti, urcite utrhnes par pajecich plosek a cest. Je to tim jak je plosnak naleptany, s tim se nejak musis vyrovnat.

                            - Kondenzatory na vyssi napeti nevadi, to je OK.

                            - nevim jakou mas verzi desky, ale schemeta jsou treba tady:



                            Treba revize 2, strana 5, pravy dolni roh je PAL enkoder a modulator. Co vede z enkoderu do modulatoru nepotrebujes. Jen to co vede do vystupu "COLOR", coz je kompozitni video. Ja jsem si tedy modulator vyndal uplne, protoze byl cely moc rezaty.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Amiga 600 - pouze černá obrazovka a svítící Caps Lock

                              Už jsem se smířil s tím, že to nebudu dělat sám . Btw. mám revizi 2. Děkuji.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X