Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Velký disk a 3.9

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Velký disk a 3.9

    Nainstaloval jsem si OS 3.9 na klasickou CF, bohužel po nainstalování SS a nahrání pár Wavů tak jsem narazil na problém s místem. Na CF jsem používal klasický FFS.


    Teď se mi podařilo vyhrabat 60 GB disk z Laptopu, který bych rád použil. Bohužel však nevím jak nainstalovat PFS3. Jde mi o to, že nechci instalovat čistý systém, ale pouze překopírovat stávající instalaci na větší partišny.
    Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

    #2
    O: Velký disk a 3.9

    Už si asi rok říkám, že bych měl sesmolit návod, jak k amize připojit disky o kapacitě do 8, 128 a nad 128GB, ale pořád jsem se k tomu nedostal . Přijeď na bytefest a tam ti to já nebo někdo jiný rádi nastavíme, není to tak triviální, jak to vypadá. Na druhou stranu to není zase až tak složité.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Velký disk a 3.9

      Na Bytefestu budu, ale rád bych už si to nastavil teď
      Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

      Komentovat


        #4
        O: Velký disk a 3.9

        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
        Už si asi rok říkám, že bych měl sesmolit návod, jak k amize připojit disky o kapacitě do 8, 128 a nad 128GB, ale pořád jsem se k tomu nedostal . Přijeď na bytefest a tam ti to já nebo někdo jiný rádi nastavíme, není to tak triviální, jak to vypadá. Na druhou stranu to není zase až tak složité.
        Ten clanek by asi pomohl vice lidem nez jen Kocourovi...

        Komentovat


          #5
          Velký disk a 3.9

          Ono je to tema bohuzel vazne rozsahem na clanek, nez strucnou radu.

          V OS39 je mozne pripojit disky do 128GB, ale potrebujes urcite mensi bootovaci oddil do 4GB.

          Ja mam ve WinUAE nainstalovany OS39 a disky si pripravuji na PC, je to mensi drbacka. Disk si pripojim pres USB-IDE interface a nabootuji OS39, kde ho mam jako dalsi zarizeni. Pak si udelas jeden oddil mensi nez 4GB a ten zbytek. Po bootu z mensiho oddilu se patchne scsi.device, ktere umi velke disky. Proto dva oddily.

          Vlastne to takhle nepouzivam (mam A4000 s SCSI, kde ten problem neni), ale myslim, ze to bude slapat

          Komentovat


            #6
            O: Velký disk a 3.9

            scsi.device se patchuje load modulem? Už takhle totiž bootuju s Blizkickem
            Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

            Komentovat


              #7
              O: Velký disk a 3.9

              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              Ten clanek by asi pomohl vice lidem nez jen Kocourovi...
              Zamyslím se nad tím .
              Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
              scsi.device se patchuje load modulem? Už takhle totiž bootuju s Blizkickem
              Ano. S blizkickem by to ale kolidovat nemělo, jen se ti bude zvyšovat počet resetů.

              Prozatím dva odkazy: tady je vysvětlena problematika a tady je článek o instalaci pfs3.

              Mimochodem, povedlo se někomu připravit velký disk (128GB>) pod WB3.1? Mně ne.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                O: Velký disk a 3.9

                Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                scsi.device se patchuje load modulem? Už takhle totiž bootuju s Blizkickem
                Kdyz mas OS39, tak tam je to uz prave soucasti systemu a nemusis to resit. Ve 31 ano.

                1) Potrebujes ovladac blokoveho zarizeni co umi vic ne ~8GB, coz je novejsi verze scsi.device z OS39, ktera je do 128GB. Pro vetsi kapacitu uz potrebujes prave extra patch.

                2) A jeste filesystem, ktery umi vic nez 2GB jako stary FFS. Novesi FFS z OS39 umi snad 2TB, ale limituje te ovladac z bodu 1.

                Takze do 128GB to resi OS39 s tim co v nem je, jen musis mit prvni oddil mensi, radeji do 2GB, pokud si do RDB nenahrajes novejsi FFS, ktery je do 4GB (to uz jsou detaily prave na ten clanek, jak to udelat).

                Osobne pouzivam PFS-AIO, je to mnohem lepsi nez FFS.

                Hezke udelene info je trba tady: https://eab.abime.net/showthread.php?t=61666

                ale chce to uz nejake znalosti kolem.

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X