Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizzard 1200/4

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Blizzard 1200/4

    Pořídil jsem si tuhle FASTku, po zapojení do první A1200 jsem se dostal na červenou obrazovku s informací, že karta je vadná (defective). Odpojil jsem kartu a přendal ji do druhé A1200. Zde karta naskočila a ukazuje 4 MB Fast. Ale když jsem teď zkoušel iBrowse tak se celá Amiga sekne a je nutno ji restartovat. Po restartu se mi také stalo, že jsem měl checksum error na disku . Je tedy karta KO? Zkusil jsem jen tak pustit nějaký program na test paměti a ten nenašel žádný error.
    Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

    #2
    O: Blizzard 1200/4

    Zkus pečlivě vyčistit patici na desce amigy i konektor na kartě. Checksum máš pravděpodobně proto, že používáš ffs, ten je na tohle náchylný, s kartou to nemá nic společného. Jinak já tuhle kartu mám taky a v amize mi vždy jela bez problémů.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Blizzard 1200/4

      Vyčistil jsem slot a karta už jede i v druhé A1200. Bohužel zamrzání je na obou. Ale nakonec to nebude nejspíše kartou ale buď iBrowsem nebo PCMCIA síťovkou. Teď jsem spustil co nejvíce věcí aby mi došla paměť a zásek nenastal. Ale při použití síť karty + miami + nějakého net softu k zamrznutí dojde.
      Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

      Komentovat


        #4
        O: Blizzard 1200/4

        Ten Blizz, pokud ma 8MB, tak koliduje adresni prostor s PCMCIA slotem, coz by se 4MB delat nemelo. Alespon tohle jsem si myslel, ale zrejme je to jinak.

        Chtelo by se to pomoci Sysinfa podivat kam se mapuje tam ram a prostredky pcmcia.

        Komentovat


          #5
          O: Blizzard 1200/4

          Blizzardy s PCMCIA nekolidují, to dělají M-Tecy, Vipery apod. Aspoň teda co já vím.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            O: Blizzard 1200/4

            Jenomze ten Blizz 1200/4 je jenom RAM, neni tam zadne CPU, takze tam RAM nejde nijak preadresovat jinam.

            Komentovat


              #7
              O: Blizzard 1200/4

              Koukal jsem na BBoAH a o kolizi téhle karty s PCMCIA se tam nepíše, což samozřejmě nemusí nic znamenat. Máš asi pravdu, že z logiky věci to s PCMCIA kolidovat bude.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #8
                O: Blizzard 1200/4

                Taky jsem koukal a taky nic nenasel, ale Kocourovi to nejak uplne dobre nefunguje.

                Komentovat


                  #9
                  O: Blizzard 1200/4

                  Tady jsem vyfotil co ukazuje SysInfo, kde přesně zjistím ty prostředky PCMCIA? Je na to nějaký soft?
                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: fr_47_size880.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 38,9 KB
ID: 109546
                  Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Blizzard 1200/4

                    Kdyz se podivas do Amiga memory mapy:



                    Tak PCMCIA je adresovane presne do druheho bloku 4MB, coz nekoliduje s tim co mas na fotce a presne tak bych to i cekal. Takze bude spatne asi neco jineho.

                    Tvoje pamet: $200000 - $5FFFFF
                    PCMCIA: #600000 - $9FFFFF

                    Nemuzu zase ale rict, ze rozumim kazdemu detailu a jak potvrdit ze ta sitovka nezasahuje nekma jinam proste nevim.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Blizzard 1200/4

                      Píšeš, že ti to zamrzne s Miami a iBrowse. Když spustíš jen miami a třeba zkusíš ping, tak to taky zamrzne?
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        O: Blizzard 1200/4

                        Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                        Píšeš, že ti to zamrzne s Miami a iBrowse. Když spustíš jen miami a třeba zkusíš ping, tak to taky zamrzne?
                        Zamrznutí se dostaví chvíli po puštění Miami, jednou to bylo třeba při používání AmTelnetu nebo AmiRC. Taky se mi stalo, že to jelo celejch 10 min bez záseku, brouzdal jsem po Aminetu a pak najednou zásek.
                        Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                        Komentovat


                          #13
                          O: Blizzard 1200/4

                          No já mám v A1200 128MB RAM a toto se mi nikdy nestalo. Taky mám ale udělaný hardwarový PCMCIA fix. Spíš se mi stalo, že se zapnutým TCP/IP stackem padali jiné programy typu WHDload. Miami jsem používal, pak přešel na rychlejší Genesis a nakonec Roadshow. Jaký máš typ síťovky? Já mám Netgear FA411 a D-Link DFE-670TXD. Asi by to chtělo zkusit jinou síťovku, aby se vyloučila chyba.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            O: Blizzard 1200/4

                            Tak jsem nainstaloval AmiTCP 3 místo MiamiDX a ještě jsem si stáhl cardreset a přidal to S-S C:CardReset. Pak se vše zdálo ok, asi deset minut jsem používal iBrowse. A pak když jsem se snažil dostat na jednu Weboku tak to lehlo úplně stejně jako předtím. Asi to bude onou síťovkou, s CF v PCMCIA se Amiga chová normálně.
                            Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                            Komentovat


                              #15
                              O: Blizzard 1200/4

                              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                              No já mám v A1200 128MB RAM a toto se mi nikdy nestalo.
                              Jenomze krome toho mas taky plne 32bit CPU na turbine, diky kteremu neleI RAM RAM v prvnich 24bit adrese a proto zadna kolize nepripada v uvahu. PCMCIA fix je pouze pro spravny reset karty.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X