Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

    Kdybyste s tím někdo chtěli blbnout.


    Ještě tam chybí pár maličkostí, ale více méně to odpovídá mým představám.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

    To je nářez! Podrobněji to už ani nelze. Dobrá práce DaMi!
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

      To muselo dát příšerný práce! Přitom taková blbost, co?
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

        Vycerpavajuci manual, to muselo zabrat kopec casu a skusania. Vdaka!
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

          Vlastně čím víc jsem se tím zabýval, tím přicházelo víc otázek jak udělat to či ono. A jak jsem to všechno prozkoumával, tak kolem mě rostly hromady "áčtyřek" s poznámkami. Já jsem si to napsal tak trochu pro mě, až to zase zapomenu, tak abych si to dokázal rychle připomenout .
          Mimochodem, dokážete mi někdo z ajťáků jednoduše vysvětlit, k čemu používat SLIRP? Případně jakou to má výhodu oproti běžnému automatickému nastavení počítače v sítí?
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

            Ma to tedy masakralni rozsah

            SLIRP je varianta SLIP, protokolu, pouzivaneho v drevni h dobach internetu po seriovych linkach, obvykle modemech. Tady asi zrejme jen nejak vyuzili skutecnosti, ze tyto historicke veci jsou jednoduche a hodila se jim nejaka vlastnost. Nekdy to prozkoumam.

            Komentovat


              #7
              O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

              našel sem na ulož to tenhle:

              link odebrán

              je to oneclick OS 4.1 FE. spustí se automaticky plně funkční OS 4.1. FE ve winuae je to s HDF. Nikdy sem to v reálu neviděl a je to moooc pěkný
              Naposledy upravil Poison; 24.10.2017, 16:54:12.

              Komentovat


                #8
                O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

                @DaMi

                Skvela prace! Jen pro doplneni, v nekterych pripadech je PicassoIV lepsi volbou, nez UAEGFX - na mem notebooku s Intel HD 5500 je PicassoIV podstatne rychlejsi nez UAEGFX. Mam nativni rozliseni 1366x768, takze UAEGFX stejne nepotrebuji.

                Komentovat


                  #9
                  O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

                  @Poison

                  Prosim odstran ten link, kdo to chce najit, si to stejne najde. At nikdo netvrdi, ze tu propagujeme nelegalni software.

                  Diky!
                  Naposledy upravil pavlor; 24.10.2017, 17:15:31.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

                    Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                    @Poison

                    Prosim odstran ten link, kdo to chce najit, si to stejne najde. At nikdo netvrdi, ze tu propagujeme nelegalni software.
                    ok, chtěl sem jen pomoci . . . .

                    Komentovat


                      #11
                      O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

                      Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                      @DaMi

                      Skvela prace! Jen pro doplneni, v nekterych pripadech je PicassoIV lepsi volbou, nez UAEGFX - na mem notebooku s Intel HD 5500 je PicassoIV podstatne rychlejsi nez UAEGFX. Mam nativni rozliseni 1366x768, takze UAEGFX stejne nepotrebuji.
                      2Pavlor: Ten uaegfx je opravdu pomalejší, taky ho nepoužívám, protože jedu v menším rozlišení. Nicméně mám i 4k monitor a chtěl jsem si to zkusit i na něm a tam to bylo potřeba.

                      Ještě se zeptám, zda máš OS4.1 připojený k netu. Pokud ano, jakou síťovku emuluješ? Mně se nejvíc osvědčila ta Commodore 2065, přijde mi to výborně stabilní.

                      Máš nějaké zkušenosti/ porovnání s uaegfx/PicassoIV na WB3.9? Je to tam taky pomalejší? Viděl jsem na eab, že Toni W. pro WB3.9 doporučuje uaegfx.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        O: Jak rozchodit AmigaOS 4.1 Classic ve WinUAE

                        @DaMi

                        Rychlost UAEGFX (pod OS4) hodne zavisi na host graficke karte - na bratrove desktopu je vykon srovnatelny s PicassoIV. Pouzivam emulovanou PCI LAN kartu, A2065 jsem mel kdysi, rychlost je zhruba stejna, spolehlivost cca take (ale ja pouzivam stare WinUAE 3.4.x beta, nove verze jsem zkousel jen letmo).

                        Pod 68k neni co resit - UAEGFX pracuje rychlosti blesku, s PowerPC emulaci nesrovnatelne (mimochodem, .chip driver pro cirrus logic je v Compatibility prefs nakonfigurovan bez JIT, ale mne to funguje i pod Petunii bez jakychkoli problemu - ziska se tak trochu GFX rychlosti navíc).

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X