Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Taktováni Cyberstorm MK2

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Taktováni Cyberstorm MK2

    Dneska jsem na FCB objevil post od Acila, že si upravil CSMK2 tak, aby CPU šlo na 100MHz a SCSI a paměti na 50Mhz. Je tam potřeba nějak prohodit rezistory, aby si karta myslela, že má na sobě 040ku. Prý to dělal podle návodu na A1k. Tak jsem chtěl poprosit někoho, koho si mezi sebe Němci vpustili, aby to tam někde vyhledal a zveřejnil návod tady. Moc děkuju!

    #2
    O: Taktováni Cyberstorm MK2

    Otázka na experty, co je lepší?

    a) CPU 100 MHz + RAM 50 MHz
    b) CPU 75 MHz + RAM 75 MHz
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Taktováni Cyberstorm MK2

      Tak jeto prý tady.

      Komentovat


        #4
        O: Taktováni Cyberstorm MK2

        Asi je jasne, ze zalezi na uloze, ale v prumeru bych rekl, ze CPU na 100MHz.

        Springy specialne snad nema Amigu, ktera by mu fungovala a poustet se do podobnytch veci jsou jen dalsi potize. A taky riziko, ze ta karta odejde. Podle me tohle nema smysl.

        Komentovat


          #5
          O: Taktováni Cyberstorm MK2

          No, to nemá (tedy pokud si to nemyslel obecně, protože desktopové Amigy mi fungují ), ale třeba jednou bude aspoň jedna ze tří A4000 desek fungovat . A samozřejmě bych tu úpravu nedělal já ...

          Každopádně na fotky se na tom A1k stejně nedostanu... a přijmout mě mezi sebe nechtějí. Dnes už jsem udělal asi osmý neúspěšný pokus se tam zaregistrovat.
          Naposledy upravil springy; 31.10.2017, 12:19:24.

          Komentovat


            #6
            O: Taktováni Cyberstorm MK2

            Na fotkach tam neni nic moc zajimaveho, jen ze mu to asi bezi na 120MHz a 95Mips v Sysinfo. Podle me to proste:

            1) Nebude stabilni
            2) Riskujes zniceni karty

            a nestoji to za to.

            Komentovat


              #7
              O: Taktováni Cyberstorm MK2

              Tyhle overclocky podle mého nemají smysl, když za dveřmi jsou Vampíři i pro bigbox Amigy. Co jsem tam četl, tak pro bigbox Amigy se navíc připravují výkonější FPGAčka a předpokládám že tam bude víc jak 512 MB RAM.

              Doporučoval bych nechat phase5 karty na default clocku a tím podpořit co nejdelší život karty a procesoru.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Taktováni Cyberstorm MK2

                Ano, rozumím, jen jsem chtěl vědět víc... ještě si dlouho počkám, než budu mít funkční desku do A4000, takže CS je tak jak tak v bezpečí (chudáček v krabici), mezitím se může stát kde co, třeba i ten nový Vampír pro velké Amigy se objeví na trhu.
                Každopádně Jackova Apollo 4060 na 100MHz běžela a nezdálo se, že by nějak strádala, nebo ano?

                Komentovat


                  #9
                  O: Taktováni Cyberstorm MK2

                  Běžela, ale ostatní komponenty s tím moc dobře nefungovaly (interní IDE, Mediator, XSurf, ...). Muselo to jet na 80, tedy RAM na 40 a to zase nebylo takové terno.
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: Taktováni Cyberstorm MK2

                    Pri takom brutalnom overlocku, moze vypadavat Cache, FPU, MMU. Vsetko sa moze tvarit OK, v urcitych momentoch to vsetko lahne. Napriklad u MC68EC020 pri vyssich frekvenciach vypadava InstCache. To same sa mohlo diat u Jack-3D Apolla4060/100MHz.
                    Samozrejme niekomu sa moze podarit stabilny overlock, tu vsak je faktor, doska, procesorova karta a samotne cpu s pamatami, dosiahnut vyvazenost je skor ojedinolost ako pravidlo.

                    Nahananie MHz na Amige, ide v ruka v ruke s Egom Inak sa priklanam ktomu co pisal Doda.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X