Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 zvuk - extrémně potichu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 zvuk - extrémně potichu

    Ahoj, sestavuju si A1200 z náhradních dílů a právě jsem zjistil, že mi nefunguje zvuk. Poznatky:
    • zvuk funguje, ale extrémně potichu - když dám TV nahlas, hučení několikanásobně přehluší tichoučkej zvuk
    • L i R kanál je na tom stejně
    • zkoušel jsem dva různé kabely - oba navíc fungují na hlavní amize
    • nemám RF modulátor, tak nemůžu zkoušet anténní výstup
    • zdroj testovat nemůžu, mám jen jeden, ale na hlavní amize funguje vše v pohodě
    • mám MB ID4 od EXY, bez RF modulátoru (byl tam nějakej drátek od modulátoru, ale ulomil se)


    Vyřeším to recapem? Nebo je něco s paulou? Nebo tam byl k něčemu ten drátek? Neumím pájet a o elektrice vím kulo. Jak mám postupovat?
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

    #2
    A1200 zvuk - extrémně potichu

    Velice pravdepodobne to vyresi recap, i kdyz pochopitelne v mensim mnozstvi pripadu muze byt pricina jina, coz je ale skoro jedno v pripade, ze neumis pajet, protoze to stejne budes muset nekomu sverit. Zvuk by sel spatne (nebo vubec) v pripade, kdyby ti zdroj nedaval +12V, ale pokud ti to s jinou Amigou jde, tak to tim asi nebude.

    Muzu ti poradit jak pomoci sluchatek a dratu zjistit, jestli to jsou kondiky, ale k nicemu ti to nebude.

    Komentovat


      #3
      O: A1200 zvuk - extrémně potichu

      Díky. Těch +12V právě zmiňovali jinde, ale já nevěděl, jestli je mám měřit na zdroji nebo někde na čipu..
      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

      Komentovat


        #4
        O: A1200 zvuk - extrémně potichu

        +12V zmer treba na napajeni floppy. Ono vypada trochu divne, ze oba kanaly jsou stejne potichu, takze by oba kondenzatory v audio musely umrit stejne podobne, coz je divne, ale asi ne nemozne.

        Komentovat


          #5
          O: A1200 zvuk - extrémně potichu

          zkusil bych prvně jiný trafo
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            O: A1200 zvuk - extrémně potichu

            To bych udelal taky, ale Kunilingus extra pise, ze jine nema.

            Komentovat


              #7
              O: A1200 zvuk - extrémně potichu

              ...a že mi tohle, co mám, funguje na hlavní amize v pohodě...
              Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

              Komentovat


                #8
                O: A1200 zvuk - extrémně potichu

                =pak to není trafem
                ja jen ze uz sem jich par videl co davaly misto -12 jen neco kolem -6 a zvuk znel hrozne
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  O: A1200 zvuk - extrémně potichu

                  jo, někde v cizině jsem se dočetl totéž, tam psali, že některý trafo dává kolem +7V a to je pak průšvih
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #10
                    O: A1200 zvuk - extrémně potichu

                    Autorem citovaného textu je kunilingus Přejít na původní příspěvek
                    • mám MB ID4 od EXY, bez RF modulátoru (byl tam nějakej drátek od modulátoru, ale ulomil se)


                    EXA měl hromadu většinou nefunkčních desek z bývalého servisu Javosoftu, většinou to pak svým stylem opravoval. Ten chybějící modulátor vydělával a dával tam patici na připojení vnitřního skandableru. Asi bych to měl dát někomu na kompletní zkontrolování.

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X