Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

    Uvažuju nad tím, že bych si vyrobil bootovací WB 3.1 disketu, na kterou bych dal podporu cf pcmcia, nějaký jednoduchý správce souborů a možná i 68060 knihovny. Samozřejmě se to na disketu nevejde, a něco budu muset z původní WB 3.1 vyhodit. Nicméně mě napadlo, jestli někdo nemáte zkušenosti s nějakým powerpackerem, imploderem, nebo něčím podobným. Tedy jestli je třeba možné 680x0 knihovny zabalit a v případě potřeby přístupu je nechat rozbalit do paměti. A vlastně nejenom knihovny, ale i compactflash.device atd. A ideálně aby to pak jelo v pohodě na 060 cpu .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

    Mám takovou disketu s WB 2.1, mám tam FAT95, cf.device, Filemaster a TransADf a vešlo se tam vše. Ale myslím si, že je zbytečné mít celý WB možná bych udělal bootovací disketu s nějakým menu odkud se spustí daná utilita.
    Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

    Komentovat


      #3
      O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

      Taky mám něco takovýho jako tule kočičák.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

        Co se nevejde, muzes natahnout z CFky. Jinak jsem hodne pouzival PowerPacker ale myslim, ze knihovny asi nezapakujes. Tedy pn exisruje nejaky "handler", ktery dokaze transparentne rozbalovat soubory libovolneho typu pri jejich otevreni (pouzival jsem to na mody a verim, ze na knihovny to taky pujde), ale to zas taky potrebujes nainstalovat, takze by jsi neusetril.

        Komentovat


          #5
          O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

          2 Předseda: máš na té tvé bootovací disketě něco, co by stálo za zmínku? Vyrobil jsem si dnes svoji podle mých zkušeností a porovnal jsem to s Kocourovým řešením a zaujalo mě, jak jsme se dostali k cíli každý jinou cestou. Každý z nás použil jiný správce souborů (efektivní z pohledu velikosti) a jinou adf utilitu.

          2 Dóďa: kdysi jsem byl nadšený uživatel PowerPackeru, pak jsem se někde dočetl, že Imploder a ještě nějaký jiný program je efektivnější. Já jsem rozbaloval moduly, nějaké obrázky atd. a vždy to bylo na můj popud, tedy na vyžádání uživatele. Vlastně nevím, jestil by to s těmi knihovnami a třeba programy šlo (třeba Multiview) vůbec šlo a pravděpodobně je to zcestná úvaha.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

            Ja pouzival PowerPacker hodne a mel jsem:

            1) Zapakujes spustitelny soubor, treba nejaky filemanager a ten pak primo obsahuje kod pro dekompresi, takze to jde VZDY spustit.

            2) Jak jsem psal o tom handleru, jde zapkovat vicemene vse, ale ten handler musi byt aktivni. Vse se pak rozpakuje transparentne pri otevreni. Ale na disketu se to podle me nehodi, protoze neco zase zabere ten handler. Tedy alespon ne na tento ucel. Ja mel tehdy dve floppy a hodne upraveny workbench.

            Komentovat


              #7
              O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

              Alebo z modernejsich Shrinkler alebo Cranker. Shrinkler ma asi najlepsiu kompresiu.
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat


                #8
                O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                Já mám upravenou Emergenci disketu z OS3.9 která mi bootne OS přímo z CF jako by to bylo cédéčko OS3.9. Tím pádem veškeré vychytávky typu "big HDD a jak ho rozdělit + PFS3AIO" nebo "vymazlený DOpus + XAD" nemusím řešit... O Snoopdosu, Scoutu, WhichAmiga, SysInfo a mrtě dalších nástrojů na ladění a opravu havárii a testování ani nemluvím. Zálohování a obnovení OS je otázkou chvilky. Tohle se vám na jednu disketu fakt nevejde i s tím nejlepším pakovačem.

                A myslím, že ani na dvě...

                Možná ani na deset...

                Komentovat


                  #9
                  O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                  Disketu mám hotovou, použil jsem ten Shrinkler. Výborná věc, účinnost komprese exe souborů přes 50%.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #10
                    O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                    A postup vyroby te bootovaci diskety nebo rovnou adf file?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                      Pardon, neuvědomil jsem si, že chodíte jen na forum .
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                        Alternativou nejen pro big Amigy je bootovaci disketa s podporou site

                        Komentovat


                          #13
                          O: Bootovací disketa a podporou CF-PCMCIA redukce

                          Já dobách A1200 bez HD používal na svojí bootovací disketě s užitečnými prográmky kompresor CrunchMania, a ty zmiňované knihovny apod. jsem měl komprimované jako data, které se reálném čase rozbalovaly po zavedení prográmku RTDD (součást crunchmanie).
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X