Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Atari ST na Amige

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Atari ST na Amige

    @Solaris104

    Ono rozliseni 640x400 take neni extra vysoke, ale nikdy jsem nepocitil problemy s ctitelnosti (a to jsem skoro slepy...). S A2024 bych radeji nesrovnaval, kazda ze ctyr casti obrazu blika trochu jinak. Navic, A2024 se dostal na trh az v roce 1990 (alespon podle recenzi) a vseobecne byl kritizovan pro malicka pismena (topaz musel vypadat naramne...).

    Edit: Podle usenet threads se o A2024 monitoru pise poprve v souvislosti s prezentaci Commodore na vystave COMDEX 1987 (podzim), oficialne byl predstaven na CEBITu 1988 (jaro), ale evidentne jeho distribuce vazla. Jeste na konci roku 1989 snad ani nebyl dostupny v US. Francouzsky casopis AmigaNews o nem hovori jako o "novem monitoru" - cerven 1990...

    Edit2: Nyni srovnani ceny obou monitoru v cervnu 1990:
    A2024: 4490 FF bez dane (cca 788 USD podle kurzu v cervnu 1990)
    SM124: 1695 SEK (dan?) (cca 287 USD podle kurzu v cervnu 1990)
    Naposledy upravil pavlor; 08.01.2018, 21:12:28.

    Komentovat


      #17
      O: Atari ST na Amige

      Já myslím, že na DTP byly v grafických studiích spíše Atari TT spolu s monitory Atari TTM194.
      SM124 si koupil spíše hudebník a měl na něm třeba Notator.
      Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Svoje TTčka mám z grafického studia ze Svitav včetně jednoho TTM194 monitoru.
      A asi pět ST a MegaST + monitory SM124 jsem si jel vyzvednout do Hamburku od nějakého německého hudebníka.
      A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

      Komentovat


        #18
        O: Atari ST na Amige

        Ban všichni!
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #19
          O: Atari ST na Amige

          Já myslím,ze to porušení pravidel není. Přeci jen je to sekce Emulace na Amize. V této sekci se logicky musíme bavit o jiných platformách.
          Naposledy upravil trafo; 09.01.2018, 09:54:49.
          A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

          Komentovat


            #20
            O: Atari ST na Amige

            Klídek ;o) Já bych řekl, že Předseda to napsal v nadsázce, eventuelně zaznačil, že ta diskuze směřuje špatným směrem a může vyvolat "plamínek" ;o) Alespoň já se zasmál a zavřel okno vlákna ;o)
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #21
              O: Atari ST na Amige

              Upravil jsem svij předchozí příspěvek. Omlouvám se.
              A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

              Komentovat


                #22
                O: Atari ST na Amige

                Předmětem toho všeho je spíš to, že si Amigista bude moci v klidu ze své Amigy vyzkoušet, jaké to je fungovat na Atari ST, popřípadě si zahrát ty hry, které jsou na Atárku unikátní. Myslím, že "DNES" nemá smysl říkat, který počítač byl lepší, když jsme na Amiga fóru. Tady bude odpověď jednoznačná. Pokud budeme na Atari fóru, odpověď bude taky jednoznačná ;o)
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #23
                  O: Atari ST na Amige

                  A nestačilo by pustit si atari emulátor na PC?
                  Není to trochu úchylný, pouštět to na amize?
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #24
                    O: Atari ST na Amige

                    Autorem citovaného textu je kunilingus Přejít na původní příspěvek
                    A nestačilo by pustit si atari emulátor na PC?
                    Není to trochu úchylný, pouštět to na amize?
                    přesně na PC si v Hatari vyzkoušíš i emulaci ST "turbokarty" a spousta her se tím stává záživnější . . .

                    Komentovat


                      #25
                      O: Atari ST na Amige

                      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                      Předmětem toho všeho je spíš to, že si Amigista bude moci v klidu ze své Amigy vyzkoušet, jaké to je fungovat na Atari ST, popřípadě si zahrát ty hry, které jsou na Atárku unikátní. Myslím, že "DNES" nemá smysl říkat, který počítač byl lepší, když jsme na Amiga fóru. Tady bude odpověď jednoznačná. Pokud budeme na Atari fóru, odpověď bude taky jednoznačná ;o)
                      A taky možnost se kouknout na další demíčka...

                      Winning Atari ST demo from Sommarhack 2017 by SMFXDemozoo: https://demozoo.org/productions/174336/
                      Panda Libor

                      Komentovat


                        #26
                        O: Atari ST na Amige

                        Tak téma Atari nesklamala, zaujímavé názory, ako napríklad Atari ST nebolo určené na hry. To by sa dalo pochopiť u ZX Spectra (gumák alebo plusko). Prečo teda má Atari ST dva porty na joysticky?!

                        No, ja osobne by som si rád zahral hry z Atari ST, hlavne tie staršie, ktoré pre Amigu neexistujú, hlavne z rokov 1985 až 1987 a bez ohľadu, či sa niekomu páčia alebo nie. Je mi jasné, že emulátor STonAmiga nie je dokonalý, ale je na Amige jediný, na ktorom si zahráte farebné hry z Atari ST, ktoré sa blížia rýchlostne (dovolím si tvrdiť 100% na Vampire) k reálnemu Atari ST. A ako som písal už v prvom článku najviac kompatibilný je emulátor Hatari, ale ten je aj na Vampire pomalý. A nie nechcem hrať hry z Atari ST na PC (cez emulátor), ale len a len na Amige, pretože som rád, keď Amiga dokaže emulovať okrem iného aj Atari ST.

                        A teraz k samotnému emulátoru STonAmiga. Ako správne napísal Amigoun, je nutné FPU a vďaka programu FEMU je možné spustiť tento emulátor. Problém je tiež z rozlíšením 640 x 200, ani mne sa toto rozlíšenie nezobrazí. Ako som písal v prvom článku, mnoho hier nefunguje, prípadne z nejakými chybami. Ale podarilo sa mi spustiť hry ako Stunt Car Racer, Road Blaster, Commando, Chuckie Egg 2, Joe Blade ... Naviac ma zatiaľ tešia hry Enduro Racer, Moon Patrol, Starraiders, Warhawk.

                        Rád by som si zahral hru Starquake, ale tú sa mi nepodarilo spustiť. Škoda. Tu je aspoň ukážka z hry Stunt Car Racer.

                        Komentovat


                          #27
                          O: Atari ST na Amige

                          atari na kari
                          pařba a flink chtěj celýho člověka...

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X