Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jeden oddil nebo vic

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jeden oddil nebo vic

    Bavil jsem se s Dedym, jak si ted instaluje svoji A600 a jde spis o anketu jak to vidi ostatni. Drive kazdy na Amize na disku pouzival vice oddilu a me zajima, jak to vidite v soucasnosti.

    Podle me jde totiz o prezitek a dnes pouzivat vice oddilu na malem disku do 8GB nema smysl. Pokud uvazuji o bezne Amize s nejakou turbinou a RAM navic, tak jako nejlelpsi filesystem vidim PFS, kde pro vetsinu beznych pripadu je limit na oddil necelych 8GB, coz vsechny 8GB CFky splnuji (nemaji zdaleka 8GB) a nema smysl delat vic oddilu. Jednak mi to zbytecne zabere vice bufferu a nehrozmi mi tady selhani a validace jako u FFS. Velikost oddilu i mozne selhani u FFS byl drive rozumy duvod k vytvoreni vice oddilu, ale dnes mit o smysl moc nedava.

    U velkych disku je to jinak, ale podminky jsou 8GB CFka a A600/A1200 s turbinou a RAM. Za me jeden oddil, protoze mene oddilu, mene potizi, mensi spotreba RAM, lepsi konsolidace vyuziteho mista. Nevyhody me nenapadaji.

    #2
    O: Jeden oddil nebo vic

    Za me vic oddilu . Pro me je to lepsi kvuli prehlednosti (hry,dema,hudba,pracovni,system) a jednak muzu system pohodlne zalohovat (pred pokusy nebo po uspesne instalaci neceho) a nemusim resit, co zalohovat a co ne. Minimalne 2 - system a zbytek.

    Komentovat


      #3
      O: Jeden oddil nebo vic

      Já teda zůstavám na FFS a tam je omezení pro bootovací oddíl tuším 2GB. Takže ve všech svých Amigách mám 4GB CF rozdělenou na 2 oddíly - system a games
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        O: Jeden oddil nebo vic

        U FFS to mělo rozhodně smysl, kvůli validaci. U PFS to mám taky, ale asi je to jen zvyk a setrvačnost. Každpádně na každé své CF mám minimálně DH0: a DH1: (pojmenované je nemám).
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Jeden oddil nebo vic

          Za mě dvě varianty (obě HDD 4GB):
          >2MB RAM: 3 oddily, pfs3
          =2MB RAM: 1 oddil, ffs (málo bufferů)
          Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

          Komentovat


            #6
            O: Jeden oddil nebo vic

            Na amize s dostatkem paměti většinou používám DH0 (System), DH1 (Games) a DH2 (Data) ze zvyku a pro přehlednost. Dedymu doporučuju, aby se stal průkopníkem a použil PFS3 a jen jeden partition
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: Jeden oddil nebo vic

              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
              Dedymu doporučuju, aby se stal průkopníkem a použil PFS3 a jen jeden partition
              Dedy prukopnik je, protoze to ma ode mne nainstalovane prave na jednom oddilu. Uz jsem to tak delal i drive a games: a data: jsem mel pripadne jen jako assign do adresare.

              Pro me ty oddily udelat ne WinUAE je na par minut prace, ale pro Dedyho (a spoustu dalsich) je to seriozne nezvladnutelna operace, na to navod nestaci, to chce zkusenost, takze zustane u jednoho oddilu, nebo mu to predelam na Resetkani. Kazdopadne bych si s tim ted nedelal starosti.

              Komentovat


                #8
                O: Jeden oddil nebo vic

                Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
                Za me vic oddilu . Pro me je to lepsi kvuli prehlednosti (hry,dema,hudba,pracovni,system) a jednak muzu system pohodlne zalohovat (pred pokusy nebo po uspesne instalaci neceho) a nemusim resit, co zalohovat a co ne. Minimalne 2 - system a zbytek.
                Přesně to je to co jsem měl na mysli, systémový oddíl cca 2GB, a zbytek data.
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #9
                  O: Jeden oddil nebo vic

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Dedy prukopnik je, protoze to ma ode mne nainstalovane prave na jednom oddilu. Uz jsem to tak delal i drive a games: a data: jsem mel pripadne jen jako assign do adresare.

                  Pro me ty oddily udelat ne WinUAE je na par minut prace, ale pro Dedyho (a spoustu dalsich) je to seriozne nezvladnutelna operace, na to navod nestaci, to chce zkusenost, takze zustane u jednoho oddilu, nebo mu to predelam na Resetkani. Kazdopadne bych si s tim ted nedelal starosti.
                  Jasně, do Resetkání budu průkopník, a pak zpět na dva oddíly.
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: Jeden oddil nebo vic

                    dva
                    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                    Komentovat


                      #11
                      O: Jeden oddil nebo vic

                      Na 8 GB CF jeden oddíl neuděláš, systémový může mít max 4 GB.

                      Já mám vždy minimálně dva, systém zza 256 MB a zbytek.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        O: Jeden oddil nebo vic

                        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                        Na 8 GB CF jeden oddíl neuděláš, systémový může mít max 4 GB.
                        To při použití PFS3 neplatí, PFS3 si očuchá velikost partitionu a pokud je větší než 4 GB, použije pro přenos dat directscsi přikazy, které umí částečně 4 GB limit obejít. DirectSCSI příkazy pro čtení a zápis diskových dat pracují nikoli s bajty (jako FFS), ale s bloky, tedy s násobky 512 bajtů. DirectSCSI příkazy ale mají limit 8,4 GB (7,87 GiB), což je limit bezpečné velikosti bootovacího partitionu, aniž by se následně přepisoval blok 0. A taky je to limit, do kterého se vejdou všechny (skoro) paměťové nosiče s kapacitou 8 GB.
                        Ale při použití magických zařízení může být bootovací partition velký klidně i 100 GB a funguje opět bez přepisování.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          O: Jeden oddil nebo vic

                          A navic 8GB CF karty nejsou nikdy 8GB (respektive 8GiB, tedy ze Gi je 1024^3 a ne 1000^3) ale v lepsim pripade 8 miliard bajtu a tedy 7.45GB, takze jeden oddil na 8GB CF jde vzdy vytvorit.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Jeden oddil nebo vic

                            mam 2 oddily, jeden na system a druhej na zbytek
                            pařba a flink chtěj celýho člověka...

                            Komentovat


                              #15
                              O: Jeden oddil nebo vic

                              Kolko MB zvycajne davate (staci) na WB3.1 pri 8GB CF kartu?

                              DH0:500MB alebo 1GB ?
                              DH1: zvysok ?
                              Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X