Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RPI + RecalBox

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    RPI + RecalBox

    update 27.7.:
    Téma se nakonec týká hlavně kombinace RPI + RecalBox a Nintendo Wii + Homebrew

    Instaluju si retropie na PI 3B, zatím jsem ve fázi instalování emulátorů a her pomocí klávesnice.
    Slibuju si od toho emulaci ZX, C64 a Amigy (zdá se, že to s určitými obtížemi celkem funguje).

    Než do toho ale začnu sypat penízky, měl bych pár dotazů:
    1) bude mi kupříkladu joypad Logitech F710 fungovat i na hry pro ZX, C64 a Amigu?
    2) fungují na tom hry ve dvou? např. speedball? resp. rozezná to, kterej joypad patří komu?
    3) co klasickej 9pin joystick? máte někdo zkušenost? jakou redukci atd.
    4) může mi někdo doporučit nějakej fakt supr joy?
    5) podařil se někomu rozběhat wifi adapter na PI 3B + retropie?
    6) nemá někdo image HAPPI/HAPPIGY? Už to stahuju asi postý na x způsobů a vždycky se to posere

    Díky za odpovědi, třeba se to v budoucnu bude hodit i někomu jinýmu
    Naposledy upravil kunilingus; 28.02.2019, 15:53:04.
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

    #2
    O: Retropie - pár otázek

    pouzivam recalbox je to podobny, prijde mi lepsi, ale je to vec vkusu
    joy mam nostromo n45 funguje, noname arcade stick funguje
    rozezna to joy1 joy2
    9pin neresim
    wifi funguje bezproblemu
    amigu mam v realu tak ji neresim,ale asi bych zkusil amibian ci neco podobneho co je primo zamerene na emulaci amigy
    C64 hry jsem zkousel, ale chovalo se to divne, jelikoz mam C64 v realu tak to taky neresim
    hraju na tom spise snes, nes, mame, sega
    na www.arcadepunks.com jsou uz hotove image s hrami, staci to nacpat na SD a jedes
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    Komentovat


      #3
      O: Retropie - pár otázek

      treba https://www.arcadepunks.com/galisteo...-10-597-games/ ale chce to 128GB SD a to zrovna neni levna zalezitost, budu ji muset koupit no
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #4
        O: Retropie - pár otázek

        Díky.
        Testoval jsem RetroPIE, ale minimálně co se týče Amigy, je dost zmatečnej a umí jen ADF
        Teď testuju RecalBOX verzi 18.03.30, ale zatím tam amigu nemůžu najít, kickstarty mám na místě, ale amiga se v menu nezobrazuje.. ale láká mě, že umí i WHDL

        update: název kickstartu musí být lowercase, Kick20.rom to nenašlo, kick20.rom ano
        Naposledy upravil kunilingus; 06.04.2018, 13:56:25.
        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

        Komentovat


          #5
          O: Retropie - pár otázek

          RetroPIE je porad jen Linux s UAE, takze pri trose sikovnosti ti ta Amiga bude fungovat jak potrebujes, ale chapu, ze kazdy to neda.

          Komentovat


            #6
            O: Retropie - pár otázek

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            ale chapu, ze kazdy to neda
            Tos posral.




            (hledám něco pro děti, musí to být maximálně jednoduchý
            Naposledy upravil kunilingus; 06.04.2018, 13:54:39.
            Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

            Komentovat


              #7
              O: Retropie - pár otázek

              Ja to myslel tak, ze kdo nedela v Linuxu, tak to neda a kazdy v Linuxu nedela. Nicmene pokud dela, tak je to naopak brnkacka. Detem uz to das samozrejme nakonfigurovany, ty to tam nebudou resit z “komandlajny”.

              Komentovat


                #8
                O: Retropie - pár otázek

                Já v něm nárazově dělám, komandlajna + mc + google, ale kovanej v něm nejsem. Nechci se s tim ale moc srát, tak hledám něco, co funguje pokud možno samo.
                Teď se mi třeba do recalboxu povedlo nainstalovat komplet celej můj amiga HDD s whdload hrama a docela to fachá. Blbý je, že amiberry zdá se neumí namapovat klávesnici, buď myš nebo dpad. Takže budu muset začít nakupovat...
                Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                Komentovat


                  #9
                  O: Retropie - pár otázek

                  Takže něco málo zkušeností s RPI3, recalbox + 2x (levnej) USB joypad:
                  - instalace retroboxu jednoduchá
                  - rozhraní user friendly
                  - přenos souborů přes IP pomocí např. WinSCP
                  - grafika a zvuk přes HDMI super
                  - umí desítky emulátorů
                  - zmeny v FS se promítnou po updatu nebo restartu

                  SNES a GBA
                  - fungují asi přesně stejně jako konzole a hry běží v pohodě, takže super!
                  - např. MKII pro dva hráče

                  C64
                  - v pohodě, ale VICE neumí 2 joysticky, takže Bubble Bobble, Wizard of Wor, Archon a další zatím jen v jednom
                  - navíc se musí trochu experimentovat s ROMy, některé nejdou

                  ZX Spectrum+
                  - trochu komplikovanější, musí se vždycky použít virtuální klávesnice na zvolení kempstonu a pak ještě ke spuštění hry. Dál to funguje v poho na joypadu

                  Amiga:
                  - nainstaloval jsem celej ClassicWB a funguje
                  - oba joypady fungují (jeden vždycky musím mapovat ručně v emulátoru).
                  - hry pro více hráčů (worms 3, flyers, knockout 2) mají problém s předdefinovaným ovládáním, na Amize se používá ALT a A, na PC klávesnice WIN a ALT, problém je, že na PC je to obráceně, takže i ovládání je tím pádem obráceně. A to na obou stranách od mezerníku. Pokusím se pokusně nějak prohodit - přepájet CTRL a ALT na obou stranách.
                  - další problém bude asi nemožnost připojení 3. a 4. joysticku, nezkoušel jsem, ale obejdu se (např. tanks furry jde i na klávesnici)
                  - nefungují úplně všechny hry, většinou se ale dá sehnat náhrada. Zatím se mi nepovedlo rozchodit "jen" wings, mk2 a lamborghini challenge
                  - když nejde SAVE, amiberry má 4 savestaty

                  Nakonec to nejpříjemnější:
                  - celková cena cca 2000 Kč
                  Naposledy upravil kunilingus; 08.06.2018, 22:43:33.
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #10
                    O: Retropie - pár otázek

                    A kdyby to náhodou někdo taky připravoval pro malý smraďochy, pak vězte, že SNES je z následujících důvodů vhodnější:
                    - nepotřebujete myš ani klávesnici
                    - ovládání je úplně stejné jako na konzoli, všechno hned funguje
                    - je tam hromada her pro dva
                    - a jako bonus je tam taky kvantum her z amigy (např. turrican, chaos engine, mortal kombat a dokonce i another world či mega lo mania, i když to bych teda na joypadu asi nehrál)
                    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                    Komentovat


                      #11
                      O: Retropie - pár otázek

                      chcete levnej emulator? kupte si medvidka myvala Wii a hacknete ho
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Retropie - pár otázek

                        nejde přímo o cenu, hledám něco megapraktickýho
                        co je medvídek mýval wii?
                        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                        Komentovat


                          #13
                          O: Retropie - pár otázek

                          wii je megapraktický, jako fakt

                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Retropie - pár otázek

                            tvl, dělám si uzel
                            Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                            Komentovat


                              #15
                              O: Retropie - pár otázek

                              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                              jedno Wii mam doma dokonce s chipem akorat necte dvd mechanika, chtel jsem ho prodat, ale ted ho vyuziju
                              pařba a flink chtěj celýho člověka...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X