Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200/A600 kompozitni video

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200/A600 kompozitni video

    Na OC nekdo prodava zajimavou A1200, ale moc nekomunikuje a tezko rict, jak to mysli, ale to neni dulezite. Privedlo me to na vec, co jsem neznal.

    Prodava tohle: http://centuriontech.eu/product/amiga-a1200-4gb-cf-hdd/

    ale nema tam cenu a cesky popis je presnym prekladem textu na teto strance (a ma k tomu taky "tank" misto A1200 mysi).

    Jedna z uprav je vymeneny videoobvod za Sony CXA1645. Ten mixuje RGB na kompozitni video a

    1) Mel by davat lepsi obraz, i kdyz kazdy spis pouziva RGB.

    2) Nepotrebuje zpozdovaci clen a pasmovy filtr, coz jsou takove ty kovove krychlicky blizko modulatoru, jsou 3 spojene a jedna samostatne.

    Pred nejakym casem to tady nekdo shanel a nebylo mi jasne, jak mu to odeslo a povazoval jsem to za zvlastnost, ale nakonec mam jednu A600 a jednu A1200, kde je ten zpozdovaci clen take mrvy. Jeden jsem vzal z rozebrane desky A1200, ale velmi spatne se to vymenuje a druhy nemam a nevim, jak to snadno nahradit, i kdyz nejak to jde. Zavada se projevuje tak, ze nejde kompozitni video, nebo je cernobile, ale RGB je v pohode.

    Docetl jsem se, ze to odchazi docela casto budto kvuli elektrolitu z kondenzatoru, ktery do toho ochotne vzlina, nebo se to usmrti, kdyz to pri oprave nekdo kolem myje. Rozhodne se zda, ze to proste umira prekvapive hodne.

    Tady je uprava pro novy videoobvod, neni slozita:

    For those of you who, just as me, are bothered with the bad composite video output of the Amiga 600/1200 I may have found a very effective upgrade. For some time I have wondered why the output lately seemed to be getting significantly worse as years went ...


    Chapu ze to asi nikdo aktivne nebude delat, je to spis pro info, ale ja to v te jedne A1200 pouziji.

    #2
    O: A1200/A600 kompozitni video

    Ne ne! To je fakt jen kompozit na tom obrázku z návodu? Boží!

    Komentovat


      #3
      O: A1200/A600 kompozitni video

      K čemu je kompozitní výstup dobrý? Já to snad nikdy nepoužil.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: A1200/A600 kompozitni video

        Jasne, moc uzitecne to neni, ale ja mam rad, kdyz mi proste vsechno funguje.

        Komentovat


          #5
          O: A1200/A600 kompozitni video

          Jako zajimavost hezky


          V te jeho nabidce (clovek provozujici ten web/eshop je Atarista) je jeste jedna zajimava vec

          "- původní pomalureznoucí spodní EMI kryt je nahrazený novým na laseru vyřezávaným I/O bracketem z nerez oceli od Centuriontech.eu"


          Tohle by mne zajimalo, respektive co dalsiho umi takhle udelat.

          Komentovat


            #6
            O: A1200/A600 kompozitni video

            Nevim proc to neprodava.

            Komentovat


              #7
              O: A1200/A600 kompozitni video

              Tady dalsi blogpost na tema CXA1145 https://www.ikod.se/z221-z222-fix/

              Komentovat


                #8
                O: A1200/A600 kompozitni video

                To uz je asi zbytecne slozite.

                Komentovat


                  #9
                  O: A1200/A600 kompozitni video

                  na eGay sem videl neco mezi a za celkem par penez
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    O: A1200/A600 kompozitni video

                    Na jebaju set na prodej - https://www.ebay.com/itm/Amiga-1200-...IAAOSw17paqpA3

                    Komentovat


                      #11
                      O: A1200/A600 kompozitni video

                      eGay, jebaju? proč?
                      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                      Komentovat


                        #12
                        O: A1200/A600 kompozitni video

                        A proč kunilingus?
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: A1200/A600 kompozitni video

                          Třeba proto, ze nemá funkční joystick...

                          Komentovat


                            #14
                            O: A1200/A600 kompozitni video

                            zív
                            Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                            Komentovat


                              #15
                              O: A1200/A600 kompozitni video

                              kunilingus kolik mas feedbacku na ebay ze se ptas proc?
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X