Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oktagon 2008

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Oktagon 2008

    Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
    Nechci byýt špatným prorokem, ale jak to mohl Prober zkoušet na EXOvě A2000, když tam byly odpalený zorro sloty. Já tu A2000 koupil...
    Snad se Jarda nebude zlobit že to tady zveřejním ale toto mi tehdy napsal na dotaz jestli Octagon zkoušel a já nemám důvod mu nevěřitl :

    já ho tehdy zkoušel v Exově A200, pod A1200 nemám tucha. Ale minimálně vím,že potřebuje zařízení oktagon.device, něco jako scsi.device, jen to není v romce,proto tu kartu asi nevidíš.J.
    Naposledy upravil Sciner; 26.04.2018, 18:36:31.
    Amiga

    Komentovat


      #17
      O: Oktagon 2008

      V popisu hw se pise "autoboot ROM (oktagon.device) - autobooting requires at least Kickstart 1.3" takze by se z toho melo dat bootovati ne?

      Komentovat


        #18
        Oktagon 2008

        Ovladac to ma v ROMce, tedy EPROMCE a ty obcas zapominaji. Takze to klidne fungovat mohlo a ted to prestalo. Je potreba tu eprom proste vyzkouset, nebo ti nekdo muze poslat jinou, naprogramovanou.

        Nicmene z Proberovy odpovedi neni zrejme, jestli mu to bootovalo, coz by melo, nebo ne. Uplne jasne to nepise.

        Jinak pamet na te karte bude urcite kolidovat s PCMCIA slotem.

        A jeste me napadlo, ze pokud to nema opravdu velmi dobry duvod, tak to davat do zorro pro A1200 nema moc smysl, protoze interni A1200 IDE je rychle uplne stejne. Takze jedine snad kvuli scsi pro nejakou jinou periferii, ale kvuli tomu disku na karte bych to nedelal.

        Komentovat


          #19
          O: Oktagon 2008

          Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
          V popisu hw se pise "autoboot ROM (oktagon.device) - autobooting requires at least Kickstart 1.3" takze by se z toho melo dat bootovati ne?
          Mám stejnou kartu a bootuje bez problému. Ale já měl původně v A2000 KickStart 2.0x a pak 3.1. Nevím jak je to s nižšími verzemi.
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #20
            O: Oktagon 2008

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            Jinak pamet na te karte bude urcite kolidovat s PCMCIA slotem.
            Určitě bych vypnul na Oktagonu tu paměť a používal bych pouze SCSI.
            Naposledy upravil bigmac; 26.04.2018, 19:01:13.
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #21
              O: Oktagon 2008

              Takže kOxi co dál ? nazoru je zde přehršel mám se nějak angažovat? Jinak paměť na desce bych v A1200 s 250MB samozřejmě nepoužíval a nemám ani důvod používat celkově tuto kartu ,jen jsem chtěl vyzkoušet ty zorro II sloty a toto byla jedinná dostupná karta tak jsem ji koupil, nic jiného v tom nehledejte, pokud by byla k mání jiná koupil bych jinou. Divím se že je v nabídce od EXY stále ta PPC karta , no nemít už jednu jdu do toho��
              Amiga

              Komentovat


                #22
                O: Oktagon 2008

                Ten Oktagon mi pripadne jako mirne obskurni kartice a na otestovani ne uplne vhoda

                Zkusim na Oktagonu vypnout ut pamet jak pise bigmac.

                Nekde na netu psali ze ten softscsi error je prey normalni:
                > When I boot I get the following message in a GURU type screen
                > "SOFTSCSI Warning rrprom configuration data invalid -
                > press left mouse button to continue"


                That's quite normal. The Oktagon stores its configuration in an own
                chip, which is empty when it comes out of the factory. You will have
                to set up and store the configuration once with the programs from the
                software disk which came with the board and this message will go away.
                I can't help you more because the Oktagon didn't work in my system for
                other reasons.

                Komentovat


                  #23
                  O: Oktagon 2008

                  Dneska jsem se stavil naskok v kanclu - primarne abych otestil "novy" Cyberstorm MkII co mi prisel z Australie

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20180427_204514 (Custom).jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 84,6 KB
ID: 109786


                  Mel jsem sebou maleho teororistu, takze testovani probehlo velmi zbezne.

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20180429_090820 (Custom).jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 81,0 KB
ID: 109787

                  Na Oktagonu jsem nic nemenil od minuleho testu s A3640 a pri doublemouse jsem se dostal bez problemu do early startup menu.

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20180429_090811 (Custom).jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 29,9 KB
ID: 109788

                  Vyzera to ze Oktagon karta je funkcni, staci ji ozivit po SW strance.

                  @sciner --- alespon tady ses tedy se ZII sloty nedostal?
                  Naposledy upravil k0x; 29.04.2018, 21:18:47.

                  Komentovat


                    #24
                    O: Oktagon 2008

                    Na Oktagonu jsem nic nemenil od minuleho testu s A3640 a pri doublemouse jsem se doastal bez problemu do early startup menu.

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20180429_090811 (Custom).jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 29,9 KB
ID: 109788

                    Vyzera to ze Oktagon karta je funkcni, staci ji ozivit po SW strance.

                    @sciner --- alespon tady ses tedy se ZII sloty nedostal?


                    ne až sem jsem se nedostal, vypadá to tedy na mrtvé Z II sloty na mém microniku
                    Amiga

                    Komentovat


                      #25
                      O: Oktagon 2008

                      Autorem citovaného textu je Sciner Přejít na původní příspěvek
                      ne až sem jsem se nedostal, vypadá to tedy na mrtvé Z II sloty na mém microniku
                      Stav se pro Oktagona - pujcim ti Ariadne - uvidis zda ti to pofrci.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Oktagon 2008

                        Tak Sciner si vcera vyzvedl sveho Oktagona + mou AriadneII na otestovani - tak jsem zvedav

                        Komentovat


                          #27
                          O: Oktagon 2008

                          Po testování jsou asi sloty vadné. Ještě řeším.
                          Amiga

                          Komentovat


                            #28
                            O: Oktagon 2008

                            Btw maji se samotne zorro sloty nejak hlasit ve vypisu hw?

                            Komentovat


                              #29
                              Oktagon 2008

                              Pochybuji ze samotne sloty se nejak hlasi. Z2 ma i A500.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Oktagon 2008

                                Nevim jestli to je pravda, ale napajeni tech slotu pry neni primo jako u AT zdroje. Nic jsem o tom nehledal. Jak to mas udelane?

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X