Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oktagon 2008

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Oktagon 2008

    Právě přímo se zdroje do slotů na napájecí konektor co je uprostřed desky. Přes ten konektor se napájí celý počítač.
    Amiga

    Komentovat


      #32
      O: Oktagon 2008

      To ano, ale ja to nikdy nezapojoval a udajne ty konektory nejsou stejne zapojene, jako to ma bezny AT zdroj. Minimalne proto, ze existuje tohle: https://amigakit.amiga.store/catalog...roducts_id=459

      Komentovat


        #33
        O: Oktagon 2008

        To souhlasí. Ten konektor je i mechanicky jinný proto první jsem v GM koupil ten správný konektor a piny a dobře zapojil od té doby na to jedu a proč to tak napájím víš nejlíp protože ta deska neměla standartní napájecí konektor ale ten podivný molex a ten jsem hned zlikvidoval a vlastě celou dobu ty sloty využívám jen kvůli tomu festovnímu napajecímu konektoru,
        no a pak mě napadlo že je využiju i po stránce na kterou byly vyrobeny a patálie s tímto towerem jen pokračovaly.
        Amiga

        Komentovat


          #34
          O: Oktagon 2008

          Ahoj Sciner, mal som Tower aj Zorro II sloty od Microniku, tak snáď by som vedel pomôcť. V prvom rade poprosím o reálne fotky zapojenia dosky A1200, Zorro slotov a napájania všetkého, čo je napojené na zdroj.

          Zatiaľ mám tieto otázky:
          - Tower aj zdroj je originál od Microniku?
          - Aká je presná do detailu hardwarová konfigurácia Amigy?
          - Je na pohľad niečo fyzicky poškodené?

          Čo sa týka samotných Zorro II slotov (rev.5.xx), tie sa v Amiga Early Startup Control - Expansion Board Diagnostic) nehlásia. Zobrazia sa len samotné Zorro II karty ako GFX/SFX karty, SCSI radiče a podobne.

          Komentovat


            #35
            O: Oktagon 2008

            Díky za zájem vše nafotím a popíšu do SZ mi prosím pošli tvou mailovku kvůli zaslání fotek.
            Díky
            Amiga

            Komentovat


              #36
              O: Oktagon 2008

              Fotky soupni here - vsichni se radi kouknem

              Komentovat


                #37
                O: Oktagon 2008

                Ako píše k0x, môžeš dať fotky aj do vlákna, ale máš v SZ aj môj e-mail.

                Komentovat


                  #38
                  O: Oktagon 2008

                  Cely tower jsem koupil v dobré víře že je funkční a byl jsem upozorněn že v něm někdo bastlil a není odzkoušen .
                  Tak sem ho poskládal i s těmi sloty a po zapnutí se začoudilo se zdroje, ale to už jsem tu řešil následovala oprava v Romistore i recap. Oprava zdroje a od té doby frčíme .
                  Nikde nic viditelně poškozené zapojena CF FDD DVD.


                  Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                  Ahoj Sciner, mal som Tower aj Zorro II sloty od Microniku, tak snáď by som vedel pomôcť. V prvom rade poprosím o reálne fotky zapojenia dosky A1200, Zorro slotov a napájania všetkého, čo je napojené na zdroj.

                  Zatiaľ mám tieto otázky:
                  - Tower aj zdroj je originál od Microniku?
                  - Aká je presná do detailu hardwarová konfigurácia Amigy?
                  - Je na pohľad niečo fyzicky poškodené?

                  Čo sa týka samotných Zorro II slotov (rev.5.xx), tie sa v Amiga Early Startup Control - Expansion Board Diagnostic) nehlásia. Zobrazia sa len samotné Zorro II karty ako GFX/SFX karty, SCSI radiče a podobne.
                  Amiga

                  Komentovat


                    #39
                    O: Oktagon 2008

                    Chtěl jsem ale web říká "upload failed "asi ten mobil


                    Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                    Ako píše k0x, môžeš dať fotky aj do vlákna, ale máš v SZ aj môj e-mail.
                    Amiga

                    Komentovat


                      #40
                      O: Oktagon 2008

                      Autorem citovaného textu je Sciner Přejít na původní příspěvek
                      Chtěl jsem ale web říká "upload failed "asi ten mobil
                      Neposilas nahodou ty fotky ve full rozliseni?

                      Komentovat


                        #41
                        O: Oktagon 2008

                        Je to z mobilu tak se omlouvám a ještě na boku no to mě …..

                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20180514_154420.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 48,5 KB
ID: 109809
                        Naposledy upravil Sciner; 14.05.2018, 18:40:45.
                        Amiga

                        Komentovat


                          #42
                          O: Oktagon 2008

                          Sciner - ďakujem za fotky na môj e-mail, dal som ich teda do vlákna, keď ti to nešlo. Dúfam, že po vyhorení zdroja neodišli Zorro sloty, aj keď ti Amiga možno zdanlivo funguje.

                          Mám otázku ohľadom napájania Zorro slotov. Je tam 8 pinov. Môžeš napísať, aké napájania sú na jednotlivých pinoch? Začni prosím ťa prvým káblikom, ktorý ma čiernu farba (t.j. z ľava do prava ako je na 2.obrázku). Ešte si nenapísal presnú konfiguráciu Amigy. Čo je ešte napájané okrem Zorro slotov, FDD, CD alebo DVD-ROM a asi HDD? Nevidím to presne podľa fotky.
                          Přiložené soubory

                          Komentovat


                            #43
                            O: Oktagon 2008

                            Myslim ze tech slotu je nekolik verzi, takze bych zacal asi tim, ze dokumentace k tomu stejne nebude.
                            Cili zjistit promerenim co kde ma byt podle zorro pinoutu:

                            piny 1-4 zem
                            piny 5 a 6 +5V
                            pin 8 -5V
                            pin 10 +12V
                            pin 20 -12V
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #44
                              O: Oktagon 2008

                              Add oxcom :

                              Mám otázku ohľadom napájania Zorro slotov. Je tam 8 pinov. Môžeš napísať, aké napájania sú na jednotlivých pinoch? Začni prosím ťa prvým káblikom, ktorý ma čiernu farba (t.j. z ľava do prava ako je na 2.obrázku). Ešte si nenapísal presnú konfiguráciu Amigy. Čo je ešte napájané okrem Zorro slotov, FDD, CD alebo DVD-ROM a asi HDD? Nevidím to presne podľa fotky.


                              Napájení jsem projistotu proměřil a je to takto: 1,2,3 = GND / 4,5 = +5V / 6 = -5V / 7 = +12V / 8 = -12V

                              Konfigurace A1200 Commodore 3.1 ROM , Blizzard 1230/IV 32MB , DVD , GOTEK , CF. Bez HDD.
                              Naposledy upravil Sciner; 17.05.2018, 17:59:51.
                              Amiga

                              Komentovat


                                #45
                                O: Oktagon 2008

                                Ďakujem za upresnenie. Voltaže na jednotlivých pinoch by mali súhlasiť. Zistil som zaujímavú vec na obrázku v ľavo dole som si všimol, ze nie je na doske A1200 konektor pre napájanie. Takže dôležitá otázka:

                                - je doska A1200 napájaná zo zdroja?
                                Přiložené soubory

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X