Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire V4

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Vampire V4

    Na Kocoura asi furt málo :/
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #47
      O: Vampire V4

      To jsou dobra cisla.

      Komentovat


        #48
        O: Vampire V4

        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
        To jsou dobra cisla.
        Ale pozor na to, v tech videich / obrazcich se mohou objevovat cisla z V4 kde bezi core na 100 Mhz nebo dokonce na 106 Mhz a pro beznou distribuci se zatim pocita jen s core na 85 MHz. Jestli budou k dispozici i rychleji core se zatim nevi.
        Muze to pusobit trosku nesolidne, ale Gunnar si neda rict...

        Komentovat


          #49
          O: Vampire V4

          Kolikpa to ma kostovat?

          Komentovat


            #50
            O: Vampire V4

            Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
            Kolikpa to ma kostovat?
            Pokud vím, tak to nikdo zatím nikde neřekl. Můj odhad je kolem 400E.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #51
              O: Vampire V4

              To by ještě šlo, i když jde jen o desku, další náklady jsou jasné, i když většinu by každý amigista měl mít doma.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #52
                O: Vampire V4

                Právě na mě moc. Přece jenom tohle není Amiga ale kombajn. Nevadí mi FPGA, ale tohle je kentus. "68080" co neumí pořádně 060ku, nové zbytečné instrukce které klasický HW nemá, 11 MB Chip? K čemu, žádný soft s tím nepočítá. Bral bych 060 + RTG jako FPGA ale tohle je prostě blbost
                Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                Komentovat


                  #53
                  O: Vampire V4

                  Tvl, kocoure! Vždyť ty mluvíš jako nejakej aktivista! Greta Thunbergová s koulema... (předpokládám) 😂

                  Komentovat


                    #54
                    O: Vampire V4

                    No jo, ale asi má v podstatě pravdu, chipka by stačila 4 mega, a dál nevím, 60 ku jsem neměl, akorát jsem slyšel že i ta mívá problémy s normálním softem. No ale není to na hraní her, tam asi stačí A600 a Fúria, i když mi chybí AGA. To se pokouším rozjet v MorphOSu, už mám našetřeno na registraci, tak uvidím.
                    Naposledy upravil Dedy; 12.06.2019, 20:23:21.
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #55
                      O: Vampire V4

                      Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                      Právě na mě moc. Přece jenom tohle není Amiga ale kombajn. Nevadí mi FPGA, ale tohle je kentus. "68080" co neumí pořádně 060ku, nové zbytečné instrukce které klasický HW nemá, 11 MB Chip? K čemu, žádný soft s tím nepočítá. Bral bych 060 + RTG jako FPGA ale tohle je prostě blbost
                      Vidím do toho hovno, můj názor je pouze můj názor, ale já od Vampire neočekávám čistou Amigu a vůbec mi to neva. Pro mne je nový comp inspirovaný Amigou fajn. Libí se mi to více jako slepovat Amigu z "30" kusů aby to běželo supr a mělo dobrou výbavu. Pokud bych si v budoucnu něco měl ještě pořídit tak je to Minimig a Vampire standalone.
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #56
                        O: Vampire V4

                        mně jenom přišlo "roztomilé" jak se themrkocour rozohnil...

                        Komentovat


                          #57
                          O: Vampire V4

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          Právě na mě moc.
                          Očividně.

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          Přece jenom tohle není Amiga ale kombajn.
                          Je to Amiga, kombajn je na obilí.

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          Nevadí mi FPGA, ale tohle je kentus.
                          Výroky tohoto typu nemá cenu komentovat.

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          "68080" co neumí pořádně 060ku
                          Své tvrzení podpoř nějakým důkazem prosím. Nejlépe na nejnovějším core. Pokud takový důkaz nemáš, lžeš.

                          Naopak 68080 v sobě obsahuje všechny 68k procesory 68000 počínaje a 68060 konče a tím pádem je mnohem kompatibilnější než třeba samotné 040 nebo 060, které vypustili nějaké instrukce předchozích procesorů a tím způsobili nefunkčnost starších programů a her.

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          nové zbytečné instrukce které klasický HW nemá
                          Tím, že 68k family skončila procesorem 68060 nevidím důvod, proč se bránit vývoji a implementaci několika moderních instrukcí používaných v moderních procesorech. Instrukce pomohou programátorům, kteří již beztak s podobnými instrukcemi pracují na x86 a budou se jim hodit při tvorbě prohlížečů, přehrávačů (viz akcelerace video přehrávače Riva, youtube plugin, 3D akcelerace, apod.). Jestli sis nevšiml doba jde dál, Amiga má možnost konečně se posunou z desítky let trvajícího zakonzervovaného stavu (limit výkonu 68060) někam dál, spousta programátorů se vrací a těší se, až zkompilují, či naprogramují něco, co Amize přinese alespoň částěčně využití jako "daily computer".

                          Já jsem narozdíl od tebe několik let Amigu jako daily computer používal. Bylo by fajn Amigu zase začít zapínat nejen kvůli hraní whdloadu...

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          11 MB Chip? K čemu, žádný soft s tím nepočítá.
                          Každý ví, že ChipRAM je na klasické Amize univerzální zpomalovač, zde se vývojářům povedlo zákaznické chipy přepsat do FPGA a vyrobit Chip RAM, která zajišťuje komunikaci mezi nimi násobně rychleji. Tím pádem Amigy už nic nezpomaluje, navíc komunikace je synchronizovaná s CPU a Fast RAM. To, že Chipku rozšířili, je pouze pokračování toho, co Commodore plánoval na A4000 (viz nefunkční 2/4 MB jumper switch). Rozšířenou Chip RAM využije vylepšený grafický chip SAGA (grafické RAM není nikdy dost), vylepšený zvukový chip Pamela (16/24 bit), apod...

                          Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                          Bral bych 060 + RTG jako FPGA ale tohle je prostě blbost
                          060 + RTG můžeš mít už dnes, tak nechápu, proč má Apollo tým dělat něco, co už existuje. Dělají logicky to, co ještě není, posouvají možnosti 68k dál. Jenže sebelepší 060 na 1GHz bude vždy limitována zastaralou ChipRAMkou, pomalou sběrnicí a custom chipy. Apollo tým si tedy naložil mnohem větší porci a přepsal nejen CPU, ale i zbytek Amigy, aby všechno chodilo optimálněji.

                          A nakonec nikdo ti to do Amigy necpe, zůstaň "konzerva", taky možnost a nikdo za to nebude nadávat.

                          Já mám na rozdíl od tebe Amigu rád trochu jinak, přeji jí posun kupředu, přeju jí modernizaci. 68k je krásná platforma a Gunnar a jeho lidi dělají skvělou a užitečnou práci, narozdíl od jiných, kteří pro Amigu nikdy nic neudělali.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #58
                            O: Vampire V4

                            Líbí se mi představa povýšit "retro" opět na denně použitelný počítač. Jak píše Jack, když už na stroji jsem kvůli hře, rád bych na něm třeba vyřešil pracovní korespondenci a našel pro ní informace na internetu. Samozřejmě se dá namítnout, že to jde i dnes - a jde. Ale uživatelský komfort, a třeba mp3 v CD kvalitě puštěná na pozadí, to je přesně to, co vás bezmyšlenkovitě přiměje nezapínat PC/MAC a prostě tu práci udělat na přítelkyni*, aniž by to muselo jít přes sílu, tj. nadšenecký zápal.


                            * = Jak krásně perverzně to zní...
                            Naposledy upravil Jen; 13.06.2019, 02:05:45.
                            Amiga 600, Atari 1040 STE, Falcon 030, Powerbook G4 12", 2X MacPro 1.1

                            Komentovat


                              #59
                              O: Vampire V4

                              Tak jsem se moc nespletl, Gunnar nastínil cenu V1200 na 430 Eur. Resp. napsal, že to bude asi o 50 Eur dražší než V500 2, která se prodává kolem 380 Eur.
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat


                                #60
                                O: Vampire V4

                                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                                Tak jsem se moc nespletl, Gunnar nastínil cenu V1200 na 430 Eur. Resp. napsal, že to bude asi o 50 Eur dražší než V500 2, která se prodává kolem 380 Eur.
                                Jestli tim myslel Vampire 1200 V2, tak to at si za ty prachy strci...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X