Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

68EC020-TK Turbo board (Matze)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: 68EC020-TK Turbo board (Matze)

    Tak mám na pár testov požičanú 35 MHz verziu tejto karty. Oproti 28 MHz verzii je máličko rýchlejšia a dá sa použiť aj funkcia MapROM, ale čakal som ešte o čosi viac v rýchlosti. Keď to porovnám so 40 MHz Fúriou, tak je to slabšie. Čo sa týka problému u Klacka pri memory testoch, ja som testoval 8 MB Fast RAM programom MBRTest-2 od MicroBoticsu a testy prebehli OK. Skúšal som pre istotu testy aj viackrát opakovať. WHDLoad hry, tie čo som spustil fungovali. Testovaná Amiga je A500+, Kickstart 3.1 (40.63), 2 MB Chip RAM, CF karta SanDisk 2 GB ako HDD. Myslím, že problém je v chladení. Na karte nie su otvory pre uchytenie chladiča, čo je dosť veľká chyba, pretože CPU je dosť horúce. Škoda, že Matze pri návrhu dosky na to nemyslel. Prevádzka karty je po dlhšom čase ohrozená napríklad reštartom, ale závisí aj ako náročný program/hra je spustený. Napríklad niektoré WHDLoad hry mi išli aj dlhšej dobe bez problémov.
    Přiložené soubory

    Komentovat


      #17
      O: 68EC020-TK Turbo board (Matze)

      Celkom zaujímavé výsledky ponúka karta pri prenose dát z IDE-CF. Ako som už písal bola použitá CF karta SanDisk Extreme III 2 GB a súborový systém FFS. Rýchlosť prenosu sa blíži ku hranici 7 MB/s, čo je veľmi slušné. Pre porovnanie uvediem výsledky so Sysinfa. Ostatné programi ako SCSISpeed a SysSpeed si porovnajte s mojími stašími príspevkami.

      28 MHz verzia - 5,740,379 bytes/s
      35 MHz verzia - 7,021,714 bytes/s
      Přiložené soubory

      Komentovat


        #18
        O: 68EC020-TK Turbo board (Matze)

        Už jsem objednal sadu kondíků na recap. Až budu mít čas udělám recap a zkusim to znovu na 35 MHz. Dám vědět.
        Dekuji za postřehy. Ahoj
        PS. Já mám v sysinfu při 28 MHz skóre cca 5500. Při 35 MHz skoro 7000.
        Naposledy upravil klacko; 19.12.2019, 16:23:16.
        A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
        DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X