Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 PIOLY

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Hardware Amiga 1200 PIOLY

    PIO2 for Amiga 1200 - PIOLY by cosmo.

    Amiga 68k Classic Commodore Kickstart 68060 68040 68030 68020 68010 68000 Retro Workbench Hack Bidouille Code Assembleur Assembler


    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Pioly_1.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 93,8 KB
ID: 113536Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Pioly_2.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 110,3 KB
ID: 113537

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Pioly_3.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 152,1 KB
ID: 113538Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Pioly_4.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 118,9 KB
ID: 113539

    #2
    O: Amiga 1200 PIOLY

    Pise tam nekde, jaky to ma dopad na rychlost? Ja to tam nikde nevidim.

    Komentovat


      #3
      O: Amiga 1200 PIOLY

      A co to vlastně je?
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: Amiga 1200 PIOLY

        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        A co to vlastně je?
        Hack pro Amigu 1200, ktera umi jen PIO0 mod a tohle pridava PIO2 mod pro IDE. Ovsem dopady na rychlost zatim nejsou znamy a vzhledem ke slozitosti "instalace" pochybuju, ze by se to jakkoliv ujalo.

        Komentovat


          #5
          O: Amiga 1200 PIOLY

          Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
          A co to vlastně je?
          Právě to jsem se chtěl zeptat.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: Amiga 1200 PIOLY

            Sakra, musím si o tom něco nastudovat, edidentně jsem tu za lamu. Nemám tušení co jsou PIO módy...
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: Amiga 1200 PIOLY

              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              Hack pro Amigu 1200, ktera umi jen PIO0 mod a tohle pridava PIO2 mod pro IDE. Ovsem dopady na rychlost zatim nejsou znamy a vzhledem ke slozitosti "instalace" pochybuju, ze by se to jakkoliv ujalo.
              To je teda jenom pro práci s pevnými disky,pro cf karty teda ne,jestli jsem to teda dobře pochopil,protože taky o tom nic nevím.
              Amiga je nejlepší...

              Komentovat


                #8
                O: Amiga 1200 PIOLY

                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                Sakra, musím si o tom něco nastudovat, edidentně jsem tu za lamu. Nemám tušení co jsou PIO módy...
                Nemate-li mě paměť, tak předchůdci chytřejšího DMA módu, který už k přenosu dat mezi RAM a I/O periferií nepotřebuje CPU
                Naposledy upravil kunilingus; 01.08.2018, 14:42:48.
                Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga 1200 PIOLY

                  Autorem citovaného textu je krtek11 Přejít na původní příspěvek
                  To je teda jenom pro práci s pevnými disky,pro cf karty teda ne,jestli jsem to teda dobře pochopil,protože taky o tom nic nevím.
                  vice informaci napriklad zde https://cs.wikipedia.org/wiki/PIO

                  PIO mod by mel mit samozrejme vliv i na rychlost cteni z CF karet

                  mimochodem uz prvni CompactFlash Revision 1.0 z roku 1995 podporovala PIO2 od roku 2003 pak CF+ and CompactFlash Revision 2.0 podporuje PIO4

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga 1200 PIOLY

                    Mne to přijde jako fajn věc. Každá maličkost potěší
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga 1200 PIOLY

                      Cely trik spociva v tom, ze pomocou hradiel sa generuju signali IORW a IORD ktore su rychlejsie ako nativne v GAYLE. Tieto dva signali sa privedu na CFku alebo IDE kabel. Tiez sa odklana signal WAIT a pridavna logika robi strobe cize potvrdenie aktivity CFky alebo HDD. To sa tiez deje mimo GAYLE pramo pripojenim na CPU. Aby to fungovalo treba FastRAM alebo turbokartu, inak narast bude minimalny. Problem moze nastat s pomalimi mediami, najskor nebudu bootovatelne. Nieco podobne bolo publikovame pred X rokmi na a1k.org
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X