Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Matematicky koprocesor MC68882RC50

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Koupím Matematicky koprocesor MC68882RC50

    Koupim FPU MC68882RC50

    Pokud uz nekomu vyprchal pocit naplneni syndromu prazdne patice - rad koupim

    #2
    O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

    By mě zajímalo, jestli je Číňani mají taky přeznačené jako CPU 68060 . Na ebay je jich dost.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

      Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
      By mě zajímalo, jestli je Číňani mají taky přeznačené jako CPU 68060 . Na ebay je jich dost.
      Ano na jebaju a alikovi je jich dost, ale rikal jsem si nejdrive to zkusim v cesku, kde to muzu mit do 5 dnu doma a bez pridaneho DPH...

      Komentovat


        #4
        O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

        A jak jsi dopadl ? Koupils někde od číňánků ?
        Mám ten syndrom prázdné patice právě taky a nechce se mi moc riskovat na jebaji.

        Komentovat


          #5
          O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

          Autorem citovaného textu je rEVERz Přejít na původní příspěvek
          A jak jsi dopadl ? Koupils někde od číňánků ?
          Mám ten syndrom prázdné patice právě taky a nechce se mi moc riskovat na jebaji.
          no hlavně, že se mi tu všichni smáli, když sem ho scháněl no a on ten syndrom je dost rozšířenej

          Komentovat


            #6
            O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

            Autorem citovaného textu je rEVERz Přejít na původní příspěvek
            A jak jsi dopadl ? Koupils někde od číňánků ?
            Mám ten syndrom prázdné patice právě taky a nechce se mi moc riskovat na jebaji.
            No chvilku jsem se dohadoval s jednim cinanem na jebaju at mi da slevu - takze skoro uz jsem ho koupil

            Komentovat


              #7
              O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

              Syndrom prazdne patice je svina!


              Po 6 tydnech mi z Ciny skrz Malaysian post dorazil balicek s FPU.

              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20191205_084340.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 317,0 KB
ID: 110839Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20191205_084632.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 299,7 KB
ID: 110840 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20191205_085756.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 432,1 KB
ID: 110841

              Po nasviceni svetlem nevidim jine/puvodni oznaceni.
              Spodek vypada jako novy. Vrsek je matny.

              Nicmene ten tisk je sejdrem


              Mate tip na otestovani FPU?

              Komentovat


                #8
                O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

                AIBB BeachBall test

                Komentovat


                  #9
                  O: Matematicky koprocesor MC68882RC50

                  Kdyby zvládal aspoň 40MHz, taky bych ho asi pořídil. V A530 mám ještě jednu volnou patici.

                  Komentovat


                    #10
                    Rád bych se trochu naivně zeptal, k čemu reálně koprocesor. Hledal jsem na netu, ale žádná diskuzní fóra mi nedaly relevantní odpověď. Co jsem pochopil, tak koprocesor pomáhá jen u aplikací, které jsou schopny ho využít. Je to třeba tak, že některé hry (třeba Frontier?) a 3D aplikace pojedou rychleji? Je někde seznam aplikací nebo dá se srhnout přínos koprocesoru? Chápu, že na posouvání bitmapy floating point operace nejsou potřeba...

                    Komentovat


                      #11
                      Říká ti něco "syndrom prázdné patice"?
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        Ja myslim ze se Nooly pta, co to dela opravdu.

                        Samostatne to nic nezrychluje, ale aplikace pro to musi mit podporu. FPU rozsiruje instrukce zakladniho procesoru o dalsi, ktere umi pocitat s desetinnymi cisly a dela to treba 10 rychleji nez hlavni CPU, ktere to tehdy vlastne neumelo vubec a kazde desetinne cislo se zpravovalo nejakym podprogramem, coz trvalo strasne dlouho.

                        A protoze FPU bylo vzacne, tak se spis nasel zpusob, tak ten program napsat jinak, aby to slapalo dobre a tu podporu, alespon u Amigy, moc casto tak nenajdes, pripadne to nema zadny dramaticky efekt.

                        Komentovat


                          #13
                          Pamatuji si, jak kamarádi generovali obrázky pomocí Lightwave a tam to pomohlo. Ale to u nás nikdo neměl ještě turbíny s 040/060.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            Většinou jen 3D Software

                            Cinema 4D, Lightway, Imagine, Vista Pro a podobně. Myslím, že také nějaké efekty v ArtEffects, dále ixemul.library - pro pár portů z linuxu, nějaké dema na pouetu a pokud se nepletu tak nějaké starší Linuxy alá RedHat chtěli také FPU.

                            Ještě můžeš mrknout http://aminet.net/search?content=688...nt=fpu&start=0
                            Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                            Komentovat


                              #15
                              Ja som si takisto kúpil 68882 kedysi, keď som mal Blizzard 68030/50Mhz, radosť to bola obrovská, v Imagine, Real3D a Lightwave sa využitie našlo, potom som kartu predal a kúpil som Blizzard PPC 603e s 040/25Mhz.


                              Našiel som nejaký FPU test:

                              The benchmarking program AIBB includes several tests that show the difference between using software floating point math and inline FPU instructions. On my A1200 with Blizzard 1230-IV accelerator (50MHz 68030 and 68882) the following results were obtained:-

                              Savage (nested calls to transcendental functions in double precision floating point math):-
                              SC Math: 64.6 seconds
                              CP math: 1.68 seconds
                              speedup: 38.5 times faster


                              BeachBall (raytraced 3D beach ball rendered on hires 8 color screen):-
                              SC Math: 60.45 seconds
                              CP Math: 7.35 seconds
                              speedup: 8.2 times faster



                              Potom je tu ešte takýto test:


                              The BeachBall test is probably more representative of typical real world performance (though of course results are always dependent on the particular implementation). In this case the speedup is equivalent to running the 68030 at 410 MHz, and 52% faster than a 50 MHz 68060 running software floating point code.



                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: BeachBall.png
Počet zobrazení: 111
Velikost: 18,9 KB
ID: 165752



                              --------------------------------------------------
                              A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X