Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Já jen nechápu proč ty právní tahanice... Peněz z toho stejně moc nebude (chápu tahanice mezi Apple a např. Samsungem, tam lítají miliardy v dolarech) a kapsy si namastí akorát právníci. Jestli ale jde jen o zbytnělá ega manažerů dotyčných firem, tak je to na prd (a oni jsou pěkný voli). Škoda, že jsem zaváhal...

    Komentovat


      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      Já nevím kdo je dobrý a kdo je zlý, dávno jsem se v tom ztratil. Ale když někdo něco dobrého (Olaf a tým - OS3.1.4) udělá (a ještě zadarmo) a někdo jiný to chce zničit, je mi z toho na blití. Kdyby tak měl soud pravomoc rozhodnout, že ničit se nic nebude, jen že Hyperion za to nesmí chtít peníze a tudíž by to bylo free, bylo by to nejlepší řešení. Ale soud takhle nerozhodne, licenční, vlastnická, dědická a kdovíjaká práva jsou v tom zamotaná tak silně, že to nejde. A kor v USA, kde se patenty na cokoliv brání zuby nehty.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Ja jsem se to bal priznat, ale ja taky nemam tuseni kdo je kdo, kdo co vlastni, kdo nakoho zaluje, co je pravda a co neni a tak vubec. Me to proste jen stve.

        Komentovat


          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          Mám to koupené pro A1200 a stažené obě verze.
          Je dost smutný co se na Amize děje. Tak nějak závidím lidem kolem RISC OS (Acorn a jeho následovníci) který má být uvolněn pod licencí Apache 2.0 (open source). Teď už snad jenom aby NXP (Motorola->Freescale->NXP) zažalovalo Vampire/APOLLO CORE za nelegální použití instrukční sady a bude to krása největší!

          Komentovat


            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            Takže co dál? Taky jsem zatím nekoupil, a už asi ani nekoupím
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
              Takže co dál? Taky jsem zatím nekoupil, a už asi ani nekoupím
              Ale jo. https://www.amiga-shop.net/Amiga-Sof...4f4ba0ca5d679e
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                Tak uz sa to zas moze predavat ?
                Diskety by sa mi pacili, ale namiesto ROMky by som bral radsej asi subor pre blizzkick... Na druhu stranu na Amige bez turbokarty sa to zrejme nebude dat namapovat softwarovo.

                EDIT: tak uz som nasiel zmenu od Hyperionu:

                AmigaOS 3.1.4 is available as physical set of 3,5" floppy diskettes and machine specific ROM(s) from your Amiga dealer (download of digital version included after registering with supplied serial number).

                Takze to bude snad ok. Ked uz som bol skoro rozhodnuty pre ten digital download ( nechaval som to az na december ), tak mi to zrusili...
                Naposledy upravil DJM; 30.10.2018, 16:59:58.
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  zeptam se blbe asi blbe, ale jelikoz tomu nerozumim: tady to dostanu na disketach a i s romkou?
                  pařba a flink chtěj celýho člověka...

                  Komentovat


                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
                    zeptam se blbe asi blbe, ale jelikoz tomu nerozumim: tady to dostanu na disketach a i s romkou?
                    ano, jen je otazka jak dlouho. Podle me se ten prodej pokusi opet zastavit, nepochopil jsem proc by fyzicke kopie distribuovat slo a digital download ne...

                    Komentovat


                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                      Tak uz sa to zas moze predavat ?
                      Diskety by sa mi pacili, ale namiesto ROMky by som bral radsej asi subor pre blizzkick... Na druhu stranu na Amige bez turbokarty sa to zrejme nebude dat namapovat softwarovo.

                      EDIT: tak uz som nasiel zmenu od Hyperionu:

                      AmigaOS 3.1.4 is available as physical set of 3,5" floppy diskettes and machine specific ROM(s) from your Amiga dealer (download of digital version included after registering with supplied serial number).

                      Takze to bude snad ok. Ked uz som bol skoro rozhodnuty pre ten digital download ( nechaval som to az na december ), tak mi to zrusili...
                      Tak a já teď nevím, kterou verzi koupit dřív... Když si koupím verzi pro A1200 a zpřístupní mi download digitální verze, můžu pak ten kickstart mapovat přes furiatune do A600, použít ho do Vampíra (nebo pro ně musí být ta A500/600/2000 verze (i když digitální). Nebo musím koupit jednu kopii pro každou Amigu? Protože najednou na to nemám a než bych našetřil na další kopii, mám strach, že to zase někdo potopí. pokud by to ale tak šlo, asi bych koupil verzi pro A4000 (která snad jednou poběží) a do ostatních Amig bych kickstart mapoval. Ach jo, mám z toho hlavu v pejru.

                      Komentovat


                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Hlavne nevysiluj, nic ti neutece. Kdyz to v budoucnu nepujde koupit, tak ono se to nejak uz vyresi.

                        Jinak ve zkratce ROMky pro ECS a AGA amigy jsou ruzne.

                        Komentovat


                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Už se krotím... Každopádně je tedy potřeba minimálně dvou různých kopií, abych pokryl všechny Amigy. Asi teda počkám na PP, tam to určitě někdo mít bude a nechám se navnadit naživo. Taky jsem si všiml, že nemají verzi pro CD32, tam je to s romkou jak?

                          Komentovat


                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Ty ROMky nejsou predevsim nic, bez ceho by jsi nemohl zit. CD32 nikoho moc nezajima, s tim se nama cenu moc delat a ma pochopitelne minimalne diky podpore CDRomu jinou ROMku.

                            Komentovat


                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              Tak to vypada ze digital download je zas funkcny...

                              Uz som sa bal ze som zavahal a nikde to teraz nezozeniem. Pisali local dealers, ale v ponuke to ma len alinea za 34.95eur+13eur postovne, teda spolu 47.95eur a romistore za 79.81eur. A to sa mi zda uz dost predrazene, ked digital stoji 29.95eur. A bohvie ci to uz maju naozaj napredaj alebo len v ponuke...
                              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                              Komentovat


                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                Uz sa zas len rozhodnut ci kupit alebo nekupit. Nedigitalne od dealerov som rozhodnuty ze urcite nie. A ten digital download zase vaham. Urcite to nebudem pouzivat na hlavnej BPPC Amige, kde mam 3.9. Viacmenej sa chcem len zabavit s instalaciou a vyskusat si to na "zaloznej" netowerovej Amige, ktoru potom zase odlozim do krabice. Len ci ma zmysel koli 2 hodinkam zabavy vyhodit necelych 30eur...
                                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X