Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
    Shrnutí ještě jednou: není to rychlejší, není to hezčí, není to stabilnější (oproti WB 3.1).
    Za urcitych podminek by to stabilnejsi byt melo. DiskDoctor dokaze zachranit data z velkych FFS disku. Velke zmeny doznal treba cely system pro tisk.

    A jeste me nepada, nezkousel jsi porovnat kolik ti po bootu zbyva chip ram? Pokud jsi nepouzival nektere specialni utilitky uz driv, tak bys mel mit vic chipky...

    Komentovat


      #77
      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      zkus WhichAmiga odtud, mela by to byt mnohem vyssi verze
      https://sintonen.fi/sw/
      Ty jsem použil, jedna z nich padá, druhá ne. Alespoň u mě. Ale něco podobného se mi dělo i na A1200 s Blizzardem 1230. S B1260 to nepadalo. Já tomuto nepřikládám příliš důležitost.

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      Za urcitych podminek by to stabilnejsi byt melo. DiskDoctor dokaze zachranit data z velkych FFS disku. Velke zmeny doznal treba cely system pro tisk.
      Věřím, že to bude stabilnější, já to jen s tím předchozím WB 3.1 nepoznám. A jestli to ode mě vyznívá rouhačsky, tak se omlouvám. Těch změn je tam strašně moc, jen jsou pod povrchem, nejdou vidět. Ti z vás, kteří jste ještě nečetli vlákno na amiga.org, tak doporučuju. Jde tam vidět pod povrch a je tam naznačeno, jaká rozhodnutí museli ThoR a další řešit. Je to fakt zajímavé čtení.

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      A jeste me nepada, nezkousel jsi porovnat kolik ti po bootu zbyva chip ram? Pokud jsi nepouzival nektere specialni utilitky uz driv, tak bys mel mit vic chipky...
      Neporovnával jsem to. Teď mám po najetí 1 872 992 chipky, ale mám na ploše několik ikon a rozlišení pal hires. Předtím jsem ve WB 3.1 používal FBlit, ftext, newwpa8, blazewcp, nevím jaký to mělo dopad na chipku. Zkusil jsem fblit na 3.1.4 a zezelenaly mi ikony . Vlastně nevím, jestli tyto "urychlováky" mají s 3.1.4 význam. Taky jsem vyčetl, že by v 3.1.4 mělo být vyhrazeno 28kB chipky pro mac emulátory (prý jde odebrat), možná i proto jsem to neřešil.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #78
        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
        Taky jsem vyčetl, že by v 3.1.4 mělo být vyhrazeno 28kB chipky pro mac emulátory (prý jde odebrat), možná i proto jsem to neřešil.
        programek na odebrrani rezervovane chipky... (staci hodit do C: a spustit, provede se automaticky restart, pripadne vlozit do s-s)
        Naposledy upravil ExiE; 06.10.2018, 21:03:23.

        Komentovat


          #79
          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          FBlit, ftext, blazewcp jsou stale pouzitelne vice tady anglicky

          Komentovat


            #80
            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            Komentovat


              #81
              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
              Líbí se mi, jak to instaluje na skutečné amize, tím emulátorem jsem docela rozmazlený .A překvapuje mě, že ač použil FFS, direct scsi transfer se automaticky neaktivoval. Asi je to nutné aktivovat ručně. https://youtu.be/H6PZm80rgTE?t=2205
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #82
                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                Tak to sa mi nepaci, ze na A1200 neni fajka... Ten hranaty boing ball vypada otrasne...
                Ten Boingball je i romce pro A4000, teď jsem to ověřil. K "fajfce" jsem se dostal tak, že jsem v emulátoru bootoval z KS 3.1, kterou WB 3.1.4 softwarově patchnul. Já pak v emulátoru odpojil disk a udělal jsem soft reset.
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #83
                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  Biila samozrejme sledujeme vsechny dily co to jde, doporucuju
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #84
                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                    Biila samozrejme sledujeme vsechny dily co to jde, doporucuju
                    ...a stejně ho sledujem hlavně kvůli tý barebutt znělce
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #85
                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      Amiga OS 3.1.4 custom theme pro CD32.

                      Collection of Amiga related releases. Contribute to steffest/amiga development by creating an account on GitHub.


                      slova autora:

                      So I installed the new Workbench 3.1.4 with BestWB on top on my CD32.
                      The new Workbench 3.1.4 icons are nice, but they were a bit pale next to the awesome looks of the coolest of all Amiga's
                      So I made a custom WorkBench theme - especially for the CD32. 16 colors (and Copper Daemon for the window gradients)
                      Made for square pixel screen modes (Pal hires laced e.g.)
                      The font is XEN (from MUI)

                      Although it's possible to run this in a 16 color WorkBench, it's recommended to use at least a 32 color screenmode.
                      That way you can also set the MUI colors and still have some pens left for other programs.

                      Color Locker and Border Blanker recommended!
                      Workflow:
                      First made in Photoshop,
                      then color-reduced with (the super awesome) http://tool.anides.de/
                      then cleaned up and re-dithered back in Photoshop
                      then to Personal Paint on the Amiga to cut out the icons and save them as NewIcons.

                      Everything is downloadable from https://github.com/…/am…/tree/master/Workbench%20Themes/CD32
                      Some extra wallpapers are also there.
                      That was fun!
                      Steffest

                      Naposledy upravil Poison; 11.10.2018, 10:55:23.

                      Komentovat


                        #86
                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Pro OS 3.1.4 lze nově stáhnout pozadí a balík ikon, vše od Martina 'Masona' Merze. Ikon je opravdu hodně (menší stovky) a jsou v kategoriích Audio, Disk, Extras, Games, Graphic, Network, Office a Tools). Pokud máte 3.1.4 koupený, lze stahovat na stejném místě jako 3.1.4., tedy na stránkách Hyperionu.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #87
                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Zatim se zda, ze vice to obecne zaujalo ty, co tomu moc nerozumi, coz nemyslim nijak skarede, ale zakladni nove super vlastnosti jsou totiz nove ikony a opraveny FFS. Ikon je vsude jinde obrovske mnozstvi a pouzivat FFS neni ten nejlepsi napad, jenze ikony jsou videt, takze je to bozi a jde snadno naformatovat z instalacnich disket vetsi CFka.

                          Komentovat


                            #88
                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Já považuju za nej nej nej fučuru to posouvání oken mimo obrazovku. Především na nízkých zobrazeních je to fakt super, najednou získáš mnohem víc místa na obrazovce. Pro tohle to budu používat všude.

                            Edit: Jinak ty nové ikony jsou super, vypadá to pak podobně jako v OS 4.1.
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              #89
                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              tak mě by třeba zajímalo dyž máte ty ikony v 8 barvách, nebo tle dokonce v 16, jak to jako rychle jede.
                              to jako na CD32 s ramkou musí být dost brzda ne?
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat


                                #90
                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                To mě taky zajímá, rychlostní rozdíl mezi 8 a 16 už je fakt velký a to i při generickém 640x256. Bill tam má ACA tuším na 40MHz a celkem to vypadalo obstojně, ale jak to vypadá na videu je jedna věc a jak mi to rychle překresluje pod rukama je věc druhá.
                                Naposledy upravil Predseda; 11.10.2018, 13:43:24.
                                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X