Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Tak jestli jsem dobře koukal tak v 3.1.4 je IconLib 46.4. Tu sám používám na 3.1/3.9 a je úplně super, je napsaná v ASM. Rychlost proti staré knihovně v 3.9 je vidět okem. Posunování, vykreslování ikon a šetření Chipkou je skvělé, mám to na 030 kde mám nastaveno 128 barev. Rozhodně doporučuji vyzkoušet
    Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

    Komentovat


      #92
      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
      Tak jestli jsem dobře koukal tak v 3.1.4 je IconLib 46.4. Tu sám používám na 3.1/3.9 a je úplně super, je napsaná v ASM. Rychlost proti staré knihovně v 3.9 je vidět okem. Posunování, vykreslování ikon a šetření Chipkou je skvělé, mám to na 030 kde mám nastaveno 128 barev. Rozhodně doporučuji vyzkoušet
      Na Aminetu je koukám poslední aktualizace 11 dní stará. Super.


      Tohle bude určitě rychlý. Akorát to vypadá jak ňáký Atari

      Naposledy upravil Predseda; 11.10.2018, 14:20:16.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #93
        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
        Já považuju za nej nej nej fučuru to posouvání oken mimo obrazovku.
        Asi i ja, ale libi se mi opraveny scsi.device a nakonec i ten FFS, je to mene problemu.

        Taky jsem kdysi experimentoval s powerwindows, ale to fakt strasne padalo. Pritom, jak je videt, to jde. Misto cele aktualizace by me stacila utilitka jen na tohle.

        Komentovat


          #94
          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          mne sa este paci ze pridaly aj klavesove skratky ako v os3.9, velmi som si zvykol pouzivat show all files a view by name pomocou nich...
          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

          Komentovat


            #95
            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            FFS je opraveny tak, ze uz nedochadza k validacii disku? Ci stale moze nastat?
            A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

            Komentovat


              #96
              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              Autorem citovaného textu je Omachel Přejít na původní příspěvek
              FFS je opraveny tak, ze uz nedochadza k validacii disku? Ci stale moze nastat?
              Princip jakékoli verze FFS je přečíst data, zapsat je a zkontrolovat checksum. Takto to funguje i v posledním FFS 46.13 a podle mě to nikdy "opravit" nepůjde, protože to jde proti principu FFS.
              Takto se mi to povedlo shodit v emulátoru.
              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: FFS-CheckSumError.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 5,0 KB
ID: 110039
              Proto používám PFS3, který při kopírování pracuje na principu pouze dvou stavů: disk úspěně aktualizován, nebo disk ponechán beze změny. Autor PFS Michiel Pelt to pojmenoval atomickým potvrzováním (atomic commit).
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #97
                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                Pár ukázek nových ikon. Ve skutečnosti jich přes 900 a je tam i Starship Enterprise .
                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 000.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 23,5 KB
ID: 110040 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 003.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 22,1 KB
ID: 110041 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 005.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 26,1 KB
ID: 110042 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 006.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 20,1 KB
ID: 110043

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 007.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 18,4 KB
ID: 110044 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 008.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 20,1 KB
ID: 110045
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #98
                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  niektore mi pridu take malo farebne, akurat ppaint je taky pekny farebnejsi...
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #99
                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    Mně zas přijdou málo Amigácký, moc nový, takže asi stárnu.

                    Komentovat


                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      [QUOTE=DaMi;112240]Pár ukázek nových ikon. Ve skutečnosti jich přes 900 a je tam i Starship Enterprise .

                      To je prosim v 16 barvach?
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                        To je prosim v 16 barvach?
                        Ne, to je v 256 barvách. Jak to vypadá v 16 barvách jde vidět v tom videu AmigaBilla. Prý to jede ještě poladit úpravou palety tam říká. Mně se to líbí, je to takové os 4.1, ale na 030 to používat nebudu.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Já nevim, ale taky máte z těch ikon takový ten "desítkový" pocit...?

                          Komentovat


                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                            Ne, to je v 256 barvách. Jak to vypadá v 16 barvách jde vidět v tom videu AmigaBilla. Prý to jede ještě poladit úpravou palety tam říká. Mně se to líbí, je to takové os 4.1, ale na 030 to používat nebudu.
                            Abych pouzil odborny vyraz - houbeles, ty ikony na obrazcich, ktere jsou v prispevku #97 (https://www.amigaportal.cz/node/4686?p=93213#post93213) jsou naprosto jiste "vyrendrovane" jen v 16 barvach...

                            Komentovat


                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              Dami nepise ze ty ikony jsou v 16ti barvach, ale ja to chapu tak, ze ma nastaveno rozliseni na 256 barev. Cast palety musi zbyt pro dalsi veci a jak je videt na videu od AmiBilla, tak mezi 16ti a 256ti barvami neni v zobrazeni ikon moc velky rozdil.

                              Komentovat


                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                                ty ikony na obrazcich jsou naprosto jiste "vyrendrovane" jen v 16 barvach...
                                Jak to zjistím?
                                Nevěděl jsem, že se při změně počtu barev ve ScrenMode se nezmění počet barev v ikonách. V editoru palety a editoru ikon můžu měnit pouze 8 barev, přestože mám ve ScreenMode barev 256.
                                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                                -----------------------------------------------
                                Líbí se mi Retropolis

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X