Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Tak som ho v piatok kupil. Robil som brachovi recap A1200 a nainstaloval som mu ho. Ma B1230-IV. Pridal som aj nejake veci z OS3.9. Nenasiel som moznost dat ikony do other memory ako v 3.9. Da sa to niekde nastavit ?
    Naposledy upravil DJM; 23.12.2018, 17:39:41.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    Komentovat


      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      Mozna ze to dela nova icon.library automaticky. Ja ani nevim, proc by to nekdo daval do chip.

      Komentovat


        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Tesil som sa ze si pustim zas zopar diem na 030ke, kde to nebude brzdit PPC. Po par demach prislo na radu Friday At Eight od Polka Brothers a pozeram ze hudba nesedi do efektov. Efekty su pribrzdene a tak to nesedi. Neda mi to a skusam cim by to mohlo byt. Najprv ROMka (mapujem blizkickom) - ta to neni, potom SetPatch - ten to tiez neni a takymto stylom postupne som prisiel nato ze to brzdi mmu.library v LIBS, ktoru som tam doinstaloval len koli tomu ze OS (CPU CHECKINSTALL v startup-sequencii) tolko s nou otravoval. Takze mmu.library u mna konci a ide prec z LIBS. Neviem k comu je dobra, ale viem k comu je zla a nedovolim aby klasicke dema nieco brzdilo aj na 030, staci mi to na BPPC a CPU CHECKINSTALL zabodkociarkujem...
        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

        Komentovat


          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          Mozna ze to dela nova icon.library automaticky. Ja ani nevim, proc by to nekdo daval do chip.
          Ja myslim ze to automaticky nerobi, pretoze ked otvorim adresar s vela ikonami, tak ubudne dost chipky. V OS3.9 je v Prefs/Workbench moznost Images in Graphics alebo Other memory. Ked mam Others Memory, tak mam cipku takmer celu volnu, ked dam Graphics memory, tak mi ani neotvori adresar s WHD hrami (je ich tam vela), lebo nema cipku. Na BPPC Amige s OS3.9 to mam vyriesene tak, takze v pohode. Inac vsimol som si ze to nefunguje vo WinUAE a aj ked vyberem OtherMemory, tak ubuda z cipky. Tam je mi to ale jedno, lebo si tam mozem pridat aj 8MB cipky.
          Teraz by som chcel vediet, ci sa to nejako da aj v AOS3.1.4 ?
          Naposledy upravil DJM; 23.12.2018, 19:03:16.
          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

          Komentovat


            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
            Ja myslim ze to automaticky nerobi, pretoze ked otvorim adresar s vela ikonami, tak ubudne dost chipky. V OS3.9 je v Prefs/Workbench moznost Images in Graphics alebo Other memory. Ked mam Others Memory, tak mam cipku takmer celu volnu, ked dam Graphics memory, tak mi ani neotvori adresar s WHD hrami (je ich tam vela), lebo nema cipku. Na BPPC Amige s OS3.9 to mam vyriesene tak, takze v pohode. Inac vsimol som si ze to nefunguje vo WinUAE a aj ked vyberem OtherMemory, tak ubuda z cipky. Tam je mi to ale jedno, lebo si tam mozem pridat aj 8MB cipky.
            Teraz by som chcel vediet, ci sa to nejako da aj v AOS3.1.4 ?
            Koukal jsem ma to a asi mas pravdu. Pak je potreba nainstalovat novou icon.library z aminetu, ktera pouziva chip ram minimalne. Ostatne tahle knihovna je obecne jeden z nejdulezitejsich upgrade originalni instalace wb, coz plati i pro OS39 a zrejme i pro 3.1.4.

            Komentovat


              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              DJM> mmu.library je podivnost. Pokud to nejaky soft vylozene z duleziteho duvodu nevyzaduje, tak to taky nepouzivam.

              Komentovat


                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                ahojte
                prepacte ze takto sem som vstupil
                ALe stretol sa niekto s tym ze aj po nainstalovani originalnych kniznic 68060.library zacali hlasky typu "System failure"?

                Vymenil som ROM 3.1 na 3.1.4
                Na CF HDD povodna instalacia AmigaOS 3.9 BB4 sla bez problemov,
                Potom som spravil cistu instalaciu Amiga OS 3.1.4
                a Podobne ako na tvojom obrazku 3 sa mi ukazala hlaska o doinstalovani spravnej kniznice z Install3.1.4
                Samozrejme tam, na disku nebola, tak som doinstaloval kniznice pre Blizzard 1260 z original krabice (verzia 1.3) a nastali problemy:
                po icvh instalacii sa mi zobrazi hlaska "System failure C:CPU"
                a Suspend a Reboot a som v koncoch
                Ma niekto podobnu skusenot, alebo aku verziu 060 kniznice pouzit?
                dakujem
                Přiložené soubory
                Naposledy upravil jan; 23.12.2018, 21:01:26.

                Komentovat


                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                  Ja myslim ze to automaticky nerobi, pretoze ked otvorim adresar s vela ikonami, tak ubudne dost chipky.
                  Jak se to chová s icon.library Petera K. z listopadu t.r?

                  Autorem citovaného textu je jan Přejít na původní příspěvek
                  Ma niekto podobnu skusenot, alebo aku verziu 060 kniznice pouzit?
                  Stáhni si poslední knihovny z phase5.a1k.org, mělo by to zabrat, ty originální bych nepoužíval.
                  BTW: pěkná krabička i vše okolo, chválím
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    tak s tou mmu.library ide pomalsie viac veci, napr. Zeroes and Ones od Asylum.
                    Divne je, ze ked zrusim (staci premenovat) tuto library tak vsetko ide v pohode akurat pri kazdom bootovani systemu SetPatch zahlasi recoverable alert 3f02 803e, po ktorom bootovanie pokracuje...
                    Naposledy upravil DJM; 23.12.2018, 23:15:54.
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                      Jak se to chová s icon.library Petera K. z listopadu t.r?
                      Skopyroval som to tam a chova sa to tak isto.
                      V readme pise:
                      This icon.library won't waste ChipMem for any Workbench icons.
                      Set Prefs/Workbench to use other memory or WBCTRL IMT=ICONFAST.

                      V prefs/workbench taka moznost neni v AOS3.1.4 a to druhe tiez nejde.
                      Naposledy upravil DJM; 24.12.2018, 10:07:01.
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        DaMi:
                        dakujem Krabicky a tip-top musi byt
                        Ad 060 kniznice: z tejto stranky mam postahovane, ale nefunguju
                        Uvidim co odpisu z Hyperionu po sviatkoch

                        Ale nikto, co mate 040, prip 060 karty, ste sa s niecim podobnym nestretli? prip ak ano, tak mate nejaku radu?
                        dakujem a vsetkym pekne Vianoce

                        Komentovat


                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Zrusil som aj 68030.library z LIBS ( premenoval som na 68030.librarydisabled ) a SetPatch uz nehlasi otravnu hlasku pri boote.
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            Amiga OS 3.1.4 vydán

                            WBCTRL je prikaz (program) a i kdyz to podle Aminetu vypada ze je pouze pro OS3.9, tak treba BestWB ho urcite pouziva.

                            Komentovat


                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              Autorem citovaného textu je jan Přejít na původní příspěvek
                              Ale nikto, co mate 040, prip 060 karty, ste sa s niecim podobnym nestretli? prip ak ano, tak mate nejaku radu?
                              Já to zkusil jen v emulátoru a tam mi to jede, tedy čistá instalace 3.1.4 + BestWB + 040_060Libs.lha (z phase5.a1k.org). Pokusoval jsem s tím tak, že jsem to nainstaloval na romku 3.1 i na 3.1.4, a žádný problém.

                              Otázka je, jestli se ti třeba při instalaci z diskety se starými knihovnami do systému nenahrálo ještě něco jiného.

                              Když 040 resp. 060 knihovny smažeš, workbench by měl normálně fungovat, 3.1.4 toto má odladěno, nejde to do powercycle jako u 3.1.

                              Taky bys to mohl zkusit nainstalovat s původními 3.1 romkami a po instalaci tam dát 060 knihovny, abys věděl jak se to bude chovat.

                              Ještě si říkám, že bys mohl zkusit nakopírovat 060 knihovny z toho původního funkčního 3.9 systému.
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 68060.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 35,1 KB
ID: 110154
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                Ahojte
                                Konfiguracia je teda nasledovna:
                                Mam Kickstart ROM (fyzicky vymenene čipy) 3.1.4
                                NA 4GB CF HDD mam dve bootable particie
                                na prvu som dal 3.1.4 cistu instalaciu
                                na druhej mam zaloznu 3.9 a tam ide vsetko ako ma, bez chybovych hlasok s kniznicami z phase5.a1k.org

                                A kniznice z tejto stranky mi pod OS 3.1.4 sposobuju System failures
                                Ked tieto kniznice z 3.1.4 vymazem tak system nabehne s tou "chybovou hlaskou" o "A 68040 or 68060 processor was found in the system, but a corresponding CPU library is missing. This may lead to serious system instabilities..."
                                Naposledy upravil jan; 24.12.2018, 12:23:05.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X