Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Na obrázku v mém příspěvku #164 je v pravém dolním rohu vidět, že mám všechny cache zapnuté (mají status ON), jinak ti Blizzard 1260 pojede jen na dva válce ze čtyř . Možná to teď na nějaké pokusování nevadí, vyřeší to pak ten nový KS.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      @DJM:
      hm neviem
      Robil som SysInfo 3.24 a ukazovalo Dhrystones v Amiga OS3.1.4 37100 a AmigaOS3.9 - 37101

      Oasobne sa mi nezdal system pomalsi
      Alebo aku mam skusit aplikaciu na zmeranie a porovnat?

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_6400.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 107,3 KB
ID: 110161Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_6401.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 98,0 KB
ID: 110160

      Aku pouzivas verziu SysInfo? Lebo mne ukazuje procesor 68040!!!
      myslel som ze mam najaktualnejsiu verziu:
      Naposledy upravil jan; 30.12.2018, 17:04:38.

      Komentovat


        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Neviem co su presne dhrystones, ale mne to v sysinfo 3.15 ukazuje 49139 so zapnutym CACHE a 64759 s vypnutym.
        Jasne to vidiet na MIPS cisle, u mna bez cache 6.75 a s CACHE 51.28, co si myslim ze je znacny rozdiel a poznam to uz aj pri otvarani adresara vo WB.
        Mozes si v systeme skusit prikaz CPU NOCACHE a CPU CACHE aky bude rozdiel medzi tym.
        Alebo dat len vo WB prikaz CPU bez parametru a vypise ti ci ho mas zapnute alebo vypnute. Mozno ze ho mas nakoniec aj zapnute.



        Update: Updatol si prispevok, kym som pisal tento. Tak podla tych tvojich obrazkov mas CACHE zapnute, vidis to vpravo v sysinfe, kde to mozes zapinat a vypinat napr. pomocou tlacitka ALL...
        Naposledy upravil DJM; 30.12.2018, 17:11:38.
        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

        Komentovat


          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
          Neviem co su presne dhrystones, ale mne to v sysinfo 3.15 ukazuje 49139 so zapnutym CACHE a 64759 s vypnutym.
          Urcite takto?

          Komentovat


            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            @DJM
            Ved prave to
            to co som pisal ze v startup-sequence musi za "C:CPU CHECKINSTALL" (tak dava standradne AOS3.1.4, akonci System Failure) "NOCACHE"
            vtedy system spusti...
            To s tou rychlostou je velky rozdiel 64759 u teba a 37100 u mna (OS 3.1.4 aj 3.9)...
            Dnes to uz nevyskusam, ale mohol by som ta poprosit hodit link (SysInfo 3.15) kde ho stiahnem
            Nenasiel som ho nikde a skusil by som to s tym istym SysInfo ako mas ty..

            Dakujem Vam
            Nebudem uz spamovat k tejto teme

            Zatial vsetkym vsetko dobre do Noveho roku!!!

            Komentovat


              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              @exie: ano takto mi to ukazuje +- nejake drobne pri opakovanom teste (49133)

              @jan: je ale divne ze ked CACHE vypinas v SS, tak ho mas nakoniec aj tak zapnute. Nieco ti ho musi zapinat. Ten rozdiel mozno robi aj to ze ja mam 060 na 66Mhz...
              Naposledy upravil DJM; 30.12.2018, 17:36:14.
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat


                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                Urcite takto?
                ja spis myslel jestli to cislo je skutecne vyssi s vyplou cache? protoze pak je ten test pravdepodobne nepouzitelny pokud mene neni vice coz v pripade dhrystones (coz by melo byt mereni celočíselného výkonu počítače) neni pravdepodobne...

                Komentovat


                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  je to divne ale s vypnutou CACHE mi ukazuje vacsie cislo
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    Já myslím, že Janovy hodnoty ze SysInfo kolem 37 tis Dhrystones jsou pro Blizzarda 1260 na 50 Mhz odpovídající. A tu při bootu systému vypnutou cache musí něco později zapínat.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      @Dami: Ano mam B1260 na 50MHz
                      @DJM: Je to zvlastne lebo- Ano dam NOCACHE pri bootovani, ale neskor ide tak ako keby bol n OS3.9

                      Kazdopadne mam objednany este jeden Kickstart s AccessTime 120ns, tak potom uvidim

                      Mam este tretiu Amigu1200 klasicku v desktope (nie Tower), kde mam orifginal ROM 3.0 mam ju osadit 3.1.4? )))) (tiez ma Blizzarda 1260)
                      to je uz asi na ine vlakno ))))

                      Komentovat


                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Autorem citovaného textu je jan Přejít na původní příspěvek
                        Mam este tretiu Amigu1200 klasicku v desktope (nie Tower), kde mam orifginal ROM 3.0 mam ju osadit 3.1.4? )))) (tiez ma Blizzarda 1260)
                        to je uz asi na ine vlakno ))))
                        Ako som tu uz pisal, ja som pred tyzdnom robil brachovi recap a instaloval som mu tam OS 3.1.4. On tam ma tiez ROM 3.0. Kickstart 3.1.4 tam mapujem softwarovo blizkickom, takze jeden reset navyse pri prvom spusteni a ide to bez problemov. Mne robila problemy akurat mmu.library, ktora na B1230 brzdila niektore dema (napr. spominany FridayAtEight od PolkaB.) Ked som ju vyhodil vratane 68030.library tak ide vsetko ok.

                        PS: Mne sa to lubi este asi viac namapovat to softwarovo ako prehadzovat cipy. Potom ked sa niekedy budes nahodou chciet vratit k povodnej 3.0 alebo 3.1, tak nemusis zase prehadzovat cipy.
                        Moja hlavna amiga mala tiez povodne 3.0 a prehodil som cipy za 3.1 aby som ju "zmodernizoval", ale aj tak ked chcem pouzit blizkick, co pouzivam v OS3.9 koli niektorym modulom ako BPPCfix Noclick a ine tak musim namapovat kick3.1 do fastky, takze som to kupoval uplne zbytocne...
                        Naposledy upravil DJM; 30.12.2018, 18:57:06.
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Byla vydana opravna verze 3.1.4.1

                          Komentovat


                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
                            Byla vydana opravna verze 3.1.4.1
                            ty to flakas...

                            prestoze jde prevazne o opravy chyb, mimo jine CDFileSystem, the new intution support, audio device, disk support (Format, FastFileSystem and HDToolBox), the Shell, several AmigaDOS commands, DiskDoctor, and many more components

                            tak se tam veslo i par novinek
                            • Danish (dansk) and swedish (svenska) AmigaOS catalogs.
                            • Setpatch now has the ability to load both an audio.device and a Shell-Seg update by itself.
                            • Audio.device got improved compatibility with some non-standard programming practices.
                            • HDToolBox now suggests more adequate block sizes for large drives.
                            • CrossDOS is now more tolerant to wrongly configured mountlists and foreign character sets.


                            kompletni info v anglictine + download v restricted area po prihlaseni
                            Naposledy upravil ExiE; 08.07.2019, 14:19:56.

                            Komentovat


                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              Takže je i nová ROM 3.1.4.1?
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                @ExiE - jsem venku s kindrama. Na beletrii neni cas

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X