Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Na jednom z těch obrázků se mi moc líbí uvedená maska 0xFFFFFF.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #17
      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      Proc se ti to libi? Jakoze divna hodnota?

      Komentovat


        #18
        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Napsal jsem to špatně, ne maska, ale maxtransfer. Podle mě to znamená, že se bude moct nastavovat disk hodnotou FFFFFF (místo 1FE00) a že to nebude mrvit zápis na amigách, které používají pro přístup k disku přes gayle. Že tam bude nějaká kontrola, která si ověří, jestli se jede přes gayle nebo ne (který má omezení 1FE00). Ale chce si to přečíst faq (což jsem ještě neudělal).
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #19
          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          Zajimava vec je moznost posouvat okna mimo obrazovky, ciz si malokdo uvedomuje, ze to nejde a ze se to hodi.
          Pro mě velmi příjemná novinka. Jen nechápu proč se nenaistaluje v základní instalaci. A musí se dodatečně překopírovat intuition.library V45 a nahrát přes loadmodule. Začatečník by jinak tuto funkci hledal marně

          A ještě kopírování souborů pomocí myši mi teď přijde intuitivnější (rozumnější)...
          Naposledy upravil bigmac; 01.10.2018, 11:16:46.
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #20
            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            A pro BFU... Stačí mít na disku WB3.1, anebo je nutné OS3.9?
            A ještě jeden dotaz, plánuju Vampira do A600, a tam píšou že pro Vampa má být verze pro A1200, tak jak to tedaje? Anglina je u mne slabší.

            edit:už jsem se dočetl, 3.5 anebo 3.9 je nutný.
            A o tu romku se u Chaina hlásím také.
            Naposledy upravil Dedy; 01.10.2018, 14:32:38.
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #21
              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              Az to bude otestovane, tak bych se hlasil do fronty na ROMku, pane Chaine!
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #22
                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                A pro BFU... Stačí mít na disku WB3.1, anebo je nutné OS3.9?

                edit:už jsem se dočetl, 3.5 anebo 3.9 je nutný.
                Já si nemyslím že je nutná 3.5 nebo 3.9, pokud máš fyzickou ROM.
                Je to normální aktualizace 3.1 s tím že některé věci se nahrají přes Loadmodul.
                Nebo mi něco uniká?
                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                Komentovat


                  #23
                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  No a k novému KS máme i nový BestWB: http://lilliput.amiga-projects.net/BestWB.htm

                  BestWB is a new workbench pack, much like BetterWB. It aims to be much like an enhancement, an updated extension to AmigaOS 3.1.4, without all those hardware penalties typically associated with these kind of packs. It is indeed a better 3.1.4 than 3.1.4 itself!
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #24
                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    Tak 3.5 a 3.9 urcite neni nutna kedze 3.1.4 vychadza z 3.1, ale myslel som ze 3.1.4 je samostatny system, nie len update. Proste nainstalujes na prazdny disk z diskiet a ides (este akurat BlizzKickom namapovat novu ROMku), alebo to neni tak ?
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #25
                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                      Tak 3.5 a 3.9 urcite neni nutna kedze 3.1.4 vychadza z 3.1, ale myslel som ze 3.1.4 je samostatny system, nie len update. Proste nainstalujes na prazdny disk z diskiet a ides (este akurat BlizzKickom namapovat novu ROMku), alebo to neni tak ?
                      Tak by to nejako malo (mohlo) fungovať, tak ako ked mapujes na blizzardppc
                      Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                      Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                      E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                      Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                      AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                      registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                      Komentovat


                        #26
                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Neodolal jsem, včera jsem to pořídil ve verzi pro A4000 a zatím rozjel jen v emulátoru. Po pročtení vláken na eab a amiga.org jsem dospěl k závěru, že se to bude asi ještě vyvíjet, budou se opravovat chyby a asi i přidávat nové věci. Mám z toho ale dobrý pocit, z vývojářů i testerů jde znát nadšení a radost. Tipuju, že za nějakou dobu přijde OS 3.1.5 a pak uvidíme. Myslím si, že si kluci těch 796 Kč, které se mi odečetly za jednu licenci z účtu, určitě zaslouží, na fyzické disky a romku jsem nakonec nečekal, fakt si myslím, že se to bude ještě dost vyvíjet.

                        Tady je shrnutí toho, co jsem vyčetl z dokumentace a krátkého používání ve winuae

                        Verze 3.1.4 se skládá z 6 disket a romek. Nové romky nejsou ale nezbytné, lze patchnout stávající KS 3.1 softwarově loadmodulem, což bude mít asi za následek delší bootování, resp. nějaký reset navíc. Používání nové romky je ale doporučeno, ale není to nezbytné. Pokud budete chtít používat novou intuition.library (a vy ji budete chtít používat, protože je to výborná funkcionalita), budete mít min. jeden reset i s fyzickou romkou.


                        Nový systém bude stále potřeba doplnit buď generickými cpu knihovnami (MMULib.lha) nebo pro konkrétní turbínu (040/060). Pokud máte turbínu s 030, doporučuje se do systému přidat 68030.library, která opravuje některé chyby v 030 cpu.

                        Ty posuny oken mimo obrazovku jsou defaultně vypnuté (umožňuje to nová V45 intuition.library), protože to není kompatibilní s CyberGraphX prostředím. Funguje to ale s P96. Její zprovoznění je snadné, je to jen o krátké úpravě ve startup sekvenci a funguje to na klasické amize s palovým rozlišením výborně.

                        Pokud budeme používat grafický systém CyberGraphX, budou se nesprávně zobrazovat nastavení kurzoru (Pointer Preferences) a Locale (Locale Preferences). Děje se to z důvodu chyby v cybergraphics.library, máme kontaktovat autora a požádat jej o opravu.

                        Disky:
                        • Automatická podpora disků o kapacitě 4GB a více.
                        • Maxtransfer nebude potřeba nastavovat, alespoň ne pro scsi.device.
                        • Soubory lze pojmenovat až 106 znaky.
                        • Nativní podpora superfloppies (zip, jaz, ls-120 superdisky)
                        • Já zůstanu u PFS3, bude stále rychlejší než nový FFS.


                        Obsah setpatche je ořezán, opravy a dodatečné doplňky boudou do systému dodávány Loadmodulem.

                        Systémové patche (např. z aminetu) pro předchozí systémy nemáme používat, OS 3.1.4 by měl většinu chyb odstraňovat, proto není většina předchozích patchů potřeba (RamLibFix, PatchRAM, StackAttack, AmberRAM, PrepareEmul, RsrvWarm, MuMove4K, SwazInfo, RomFixes,...)

                        Automatické kopírování ikon do paměti FAST (není potřeba žádný patch)

                        Tiskárny: přidáno/otestováno množství tiskáren, i USB.

                        CLI příkazy a nástroje
                        Množství nových příkazů a parametrů (WBLoad, AddDatatypes List, CPU CheckInstall, CPU CpuType, CPU CpuMMUType, CPU CpuFPUType, LoadWB Skip, LoadWB Legacy, MultiView Autoresize, …) Třeba ten Multiview Autoresize bude výborná věc v kombinaci s datatypy na prohlížení obrázků.



                        OS 3.1.4 obsahuje mnoho nástrojů lepších než v OS 3.9 a kupodivu je možné je v OS 3.9 používat. Byl dokonce vytvořen skript, který všechny podstatné vychytávky z OS 3.1.4 do OS 3.9 doplní. Chápu to tak, že OS 3.1.4 by mohl být mj. vnímán jako jakýsi BoingBag5 pro OS 3.9.


                        EasterEgs prý v OS 3.1.4 žádné nejsou .

                        FAQ je součástí balíčku, který kupujete, a je taky na aminetu.

                        Co mi není jasné:
                        • má smysl používat fblit, ftext, NewWPA8, nebo je to v opraveno v systému?



                        Několik obrázků:
                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 001.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 4,9 KB
ID: 110002 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 002.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 3,3 KB
ID: 110003 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 003.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 11,3 KB
ID: 110004 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 004.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 5,2 KB
ID: 110005 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 005.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 16,6 KB
ID: 110006 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 006.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 19,5 KB
ID: 110007 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 007.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 16,2 KB
ID: 110008 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 008.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 14,1 KB
ID: 110009 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 009.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 15,9 KB
ID: 110010 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 010.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 14,1 KB
ID: 110011

                        Koment k obrázkům:
                        • obrázek 2 - vypnul jsem zobrazování okrajů ikon, ve výchozím stavu to tak není
                        • obrázek 3 - pokud budete mít 040 cpu a výše a nebudou v systému odpovídající knihovny, při každém bootu se bude krátce zobrazovat tato hláška
                        • obrázek 7 - HDToolbox s partitionem o velikosti 16 GB
                        • obrázek 10 - posouvání oken stranou funguje všemi směry kromě nahoru
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #27
                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          prosim +1 ROM aj pre mna.
                          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                          Komentovat


                            #28
                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Už se těším, až mi to DaMi zase nainstaluje
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              no vypda to ze se to tu zvrhava v poradnik na romky
                              hlapi, vazne, ti lidi na tech bugach fakt delali, a ne chvilu
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                                Už se těším, až mi to DaMi zase nainstaluje
                                instalater DaMi

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X