Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS 3.1.4 vydán

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

    Na teto adrese https://forum.amiga.org/index.php?to....msg844240#new Thomas Richter postupne popisuje (anglicky) konkretnejsi opravy ci vylepseni AmigaOS 3.1.4.1

    Komentovat


      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

      3.1.4.1 je update stavajici 3.1.4 instalace nebo jsou k dispozici updatovana instalacni media a lze instalovat rovnou 3.1.4.1?


      Update 3.1.4.1 znamena i novou verzi Kickstartu?

      Komentovat


        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

        Je to jen minoritní update opravující pár věcí, pokud nejsi programátor nebo nepoužíváš exotický software nebo hardware, změnu nepoznáš. Podle mě updatovaná instalační média ani updatovaný kickstart nebude, protože to nebude potřeba. Aktualizace probíhá velmi jednoduše z diskety nebo obrazu adf přes installer. Instaloval jsem v pondělí a změnu jsem nezaznamenal. Aktualizace je jen jedna pro všechny verze 3.1.4 (A500/600/2000,A1200,A3000,A4000,A400T). Aktualizace neovlivní jádro systému a asi i proto se nezměno číslování.

        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 3.1.4.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 1,3 KB
ID: 110552 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 3.1.4.1.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 1,4 KB
ID: 110553

        Mám verzi pro A4000 s kicknutou romkou (nemám vypálený kickstart) a mám aktivní V45 intuition.library umožňující posouvání oken mimo obrazovku.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

          Letos mame cukrovi brzo

          Ted se divam ze musim rict cukrari at tam priste nazdobi i pozici chipu.
          Naposledy upravil k0x; 24.08.2019, 16:01:59.

          Komentovat


            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

            A co kdyby se pan k0x podíval těm čipům na bříško...?

            Komentovat


              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

              Fikane

              Komentovat


                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                A co myslite? Mel ho tam!

                Komentovat


                  O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                  Tak jsem přešel kompletně z 3.9 na 3.1.4 a musím říct, že už se k 3.9 nevrátím. Tenhle systém je krásně stabilní. Hlavně to není milion věcí naplácaných na sebe jako v 3.9. Vše co si do 3.1.4 nainstaluji mám pod kontrolou. Navíc když si přetáhnete pár ikonek + AmiDock tak to vypadá super. Tady screen z A4000
                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: file.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 412,5 KB
ID: 111875
                  Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                  Komentovat


                    O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                    3.9 podle mě taky nedává smysl, 3.1.4 používám všude a zcela bez problémů. Myslím že na praseti jsem se o tom bavil s k0xem, který zaznamenal, že v kombinaci s nějakými grafickými kartami něco nešlo. k0x asi doplní.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                      Dodám, že to mám na Mediatoru i se Sonnetem a PPC pracuje naprosto bez problémů a pádů systému
                      Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                      Komentovat


                        O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                        Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                        Tak jsem přešel kompletně z 3.9 na 3.1.4 a musím říct, že už se k 3.9 nevrátím. Tenhle systém je krásně stabilní. Hlavně to není milion věcí naplácaných na sebe jako v 3.9. Vše co si do 3.1.4 nainstaluji mám pod kontrolou. Navíc když si přetáhnete pár ikonek + AmiDock tak to vypadá super. Tady screen z A4000
                        AmigaOS 3.1.4 byl vytvoren s uplne jinou filozofii a rozhodne netvrdim, ze to neni krok spravnym smerem. Ale pred 18-20 lety byly jine pozadavky a moznosti a OS3.9 byl velkym vylepsenim stavajiciho stavu.
                        AmigaOS 3.9 bb2 pouzivam v me A4k v podstate od okamziku kdy vysel a zadne problemy jsem nemel, system je stabilni.
                        Co jsem tam nechtel to jsem odstranil, je to konec koncu AmigaOS, kde clovek vi, co dela i ta posledni knihovna, takze si to muze upravit jak chce.

                        Takze tvoje prohlaseni povazuju za takovy vykriky do tmy.
                        Oba systemy jsou stabilni, pokud clovek vi, co dela. Do obou systemu lze cokoliv doinstalovat a cokoliv odebrat nebo nenainstalovat, takze pod kontrolou lze mit oboji.
                        A do OS3.1.4 je toho potreba pretahat z OS3.9 vetsinou vice nez jen par ikonek...
                        Naposledy upravil Solaris104; 16.02.2020, 19:54:30.

                        Komentovat


                          O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                          Stafetu predavam Alconemu - ten mi reportoval, ze 3.1.4 se nebavi moc dobre s CybergraphX a po delsim souboji nakonec u sestavy A3000T + CyberVision64 downgradoval zpet, myslim na 3.1.

                          Komentovat


                            O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                            Ze to nefunguje s CybergrapX rika i autor. Nekde popisoval proc a mam z toho pocit, ze to je neresitelne. Ale jde myslim jen o to posouvani oken mimo obrazovku.

                            Komentovat


                              O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                              Mr.Kocoure a Exie, nebavíte se každý o něčem jiném anebo ses Kocoure spletl? 3.1.4 vs 3.4.1 ????????????
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat


                                O: Amiga OS 3.1.4 vydán

                                Exie se jen přepsal ve verzi, opravím to. Mě vadí, že OS 3.1 nenabootuje na ROM 3.1.4. Já zůstávám na OS 3.5 u A1200 a OS 3.9 u A4000. Nestabilní systém jsem měl jen kvůli HW (kondíky), po výměně v pohodě.
                                Naposledy upravil Solaris104; 16.02.2020, 19:57:53.
                                I love Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X