Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s Alicí

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s Alicí

    Už jsem psal i jinde, ale zase proč ne i tady
    Dostal jsem, již po té co jsem avízoval že na "recap" kašlu, desku...no bylo to pro člověka kterému jsem
    nemohl říci ne a navíc jsem měl poslední sadu koďanů skladem.
    Deska je jedna z těch od Escomu co byla objevena kdesi ve skladu, konkrétně revize 1D4.
    Oba dva 47uF koďany byly už dost chycený, u jednoho jsem musel použít smalťák na opravu spoje.
    No, a deska se mi vrátila s tím, že po nějaké době vytuhává.
    Pomocí horkovzdušného pera a chladícího spreje jsem zjistil, že za to může Alice. Když se zahřeje symptom
    se projeví, po ochlazení deska jede.
    Zkusil jsem na ní dát(položit) chladič z nějaké grafárny a deska velmi dlouho spolehlivě šlapala. Tedy kdybych
    jej tam fixnul, případně použil ventilátor asi by bylo vše ok.
    Ovšem teplota té Alice není kdoví jaká, stejná jako u chodivé desky. Tedy asi je vadná,
    Podobné problémy, a stejné řešení, jsem našel na:

    či


    Setkal jste se s tím někdo ?

    #2
    O: Problém s Alicí

    Komentovat


      #3
      O: Problém s Alicí

      To jsme si asi nerozuměli, amiga padá celá do guru a ne jen nějaké artefakty v obraze apod.
      Testoval jsem chipku a ta je ok.

      Komentovat


        #4
        O: Problém s Alicí

        Asi jediná možnost jak to vyzkoušet je prohodit Alici s nějakou funkční spolehlivou na jiný desce, ale vzhledem k tomu že není v patici je to takový jakože naprd. V těch případech z EAB, konkrétně v tom druhým, se přehřívala kvůli nasazenýmu indivisionu asi. Já ho ale mám na Alici taky a funguje to bez problému bez chlazení, takže je možný že nějaký ty Alice byly prostě kvalitativně horší.z výroby
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Problém s Alicí

          kurva asi uz bych mel prestat hulit, cetl jsem problem s erekci, no tvl
          pařba a flink chtěj celýho člověka...

          Komentovat


            #6
            O: Problém s Alicí

            Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
            kurva asi uz bych mel prestat hulit, cetl jsem problem s erekci, no tvl
            To je problém s lasicí.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: Problém s Alicí

              Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
              kurva asi uz bych mel prestat hulit, cetl jsem problem s erekci, no tvl
              Hehe, a co je to ta erekce?
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Problém s Alicí

                Klid, to se ti stane jen s Alicí...

                Komentovat


                  #9
                  O: Problém s Alicí

                  Ono to moze byt kludne aj studeny spoj na Alici, podobne skusenosti som mal na holej A600ke, ked po zahriati stale padala a mrzla. Problem bol v procaku, stacilo ho preletovat a zavada sa vytratila. Studene spoje na vyvodoch sa mozu prejavit mechanickym narazom dosky, alebo opakovanym pnutim, u Alici je to hlavne teplo a chlad, po vypnuti Amigi. Netvrdim, ze je to studeny spoj, no je to jedna z moznosti.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    O: Problém s Alicí

                    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                    Ono to moze byt kludne aj studeny spoj na Alici, podobne skusenosti som mal na holej A600ke, ked po zahriati stale padala a mrzla. Problem bol v procaku, stacilo ho preletovat a zavada sa vytratila. Studene spoje na vyvodoch sa mozu prejavit mechanickym narazom dosky, alebo opakovanym pnutim, u Alici je to hlavne teplo a chlad, po vypnuti Amigi. Netvrdim, ze je to studeny spoj, no je to jedna z moznosti.
                    Dík, propájím a uvidím. Pravda že jedna Červova A1200 takto ožila, byť to bylo u Lízy. Musela ven, celé očistit a zpět.
                    Taky tu mám jednu desku od Springy_ho kdy s testovacíma ROMkama šlapala a s KS ne. Ale teď s tst.romkama V1.1 to skončí po checksum romek, tedy v době kdy se testuje co je tam za CPU.
                    Jsou to krámy ty amigy

                    Komentovat


                      #11
                      O: Problém s Alicí

                      Propájení nepomohlo

                      Komentovat


                        #12
                        O: Problém s Alicí

                        Tak ta Alice je asi hodně problémová holka. Na Amigáckým Fejsbůku jí řeší taky hodně lidí, zatím bez úspěchu. Zajímavé je, že tak nějak ve stejnou dobu... Asi nějaké PCD (programmed cell deatht) i když v tomto případě C znamená chip.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Problém s Alicí

                          No vida, tak už i dříve existovaly kurvítka Ale nějak blbě nastavený.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Problém s Alicí

                            To su spravne nastavene kurvitka,dobre vedeli ze Amiga bude nesmrtelna a tak sa aj takto poistili, ale my sa nedame!
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #15
                              O: Problém s Alicí

                              Na opravovanie dosiek pouzivam jeden trik, povacinou mi pomaha diagnostikovat HW. Mam namerane referencne hodnoty Amiga cipsetou u A1200, kazdy svab ma svoju pracovnu teplotu v stupnoch Celzia. Na meranie treba jednu 100% funkcnu dosku A1200 a nechat ju pracovat cca 30 minut. Po takomto zahriati, som nacital teplotne hodnoty svabou (mam to niekde poznacene). V pripade diagnostiky nefunkcnej dosky staci Amigu zapnut na cca 15 minut a potom zmeriat kazdy svab aku ma tepelnu hodnotu, hodnoty by mali sediet +- 1 az 2 stupne C viac nie. Ak je zakaznicky cip vykazuje inu teplotu treba sa nan zamerat, povacinou je uz KO, zo skusenosti viem, ze ak cip viac prehriaty ako referencna hodnota je obvod zhoreny.

                              Zaver, ak si chces preverit ci ta Alica je OK, doporucujem takyto empiricky test, ak hodnota presiahne viac ako 3 stupne, je Alica odpalena.

                              Ak je obvod chladnejsie ako povodna referencna vzorka, moze sa jednat o studeny spoj, ale zo skusenosti je tak na 50% tiez poskodeny (moze ale aj nemusi)
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X