Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4.1 na Pegasos2

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    AmigaOS4.1 na Pegasos2

    ahoj,vie mi niekto poradit ako spravne nainstalovat amigaos4.1 na pegasos,tak aby sa mi spustil pri zapnuti pegasosa?? teraz ak zapnem,tak musim zadat cestu kde je nainstalovany a tak mi system spusti : musim zadat: boot hd:0 amigaboot.of
    Diky...

    #2
    O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

    Já si to už bohužel moc nepamatuju, Pegasose nemám 10 let, ale asi bude třeba upravit BootScript. Mrkni na Derrikův článek, BootCreator je na Aminetu. A toto ti asi taky pomůže.

    btw: vítej v komunitě a ať ti pegasos dobře slouží
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

      Jj, pokud se dobře pamatuju, tak bootcretor by to měl vyřešit.
      A taky Tě tady zdravím, ať se Ti tu líbí.
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

        Koukni na tohle https://www.amedia-computer.com/amig...s2_English.pdf
        Na boot partition musis dat soubor amigaboot.of a bootmenu ktery si vytvoris pomoci programu bootcreator. Nebo uprav ten co jsem ti kdysi posilal.
        Ted si nejsem uplne jistej jestli je jeste potreba neco nastavit ve firmware (setenv neco...)
        Koukni jeste na tohle http://ghh.8u.cz/friends/PegasosFirmware.txt
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

          Dakujem za odpovede..a dakujem za prijatie..v pegasososu sa moc nevyznam,radsej ak by bol nejaky videonavod ako to urobim... po rokoch som sa stal zase amigistom a tak davam do kopy svoje stroje.. ale ten hardware na to je neskutocne drahy...

          Komentovat


            #6
            O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

            Video návod asi není, ale ten můj a ghh zmiňovaný odkaz na textový návod určitě funguje dobře. A pokud máš ofiko koupený AmigaOS 4.1, je k němu tištěný návod a ten obsahuje popis instalace taky.
            Njn, ceny amiga hw jsou šílené, ale tak to je a bude hůř.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

              Tohle by mohlo bej ono
              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: os4install.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 63,0 KB
ID: 110177
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                podla toho som to robil a nefunguje to

                Komentovat


                  #9
                  O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                  ma tu niekto pegasos2 s amigaos4.1?

                  Komentovat


                    #10
                    O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                    Zkus kontaktovat Uunka.
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                      Pegasose má snad ještě Fery a Falcon_11. Případně po e-mailu by asi dokázal poradit Derrik nebo Prober. Nebo se pak můžeš ještě zeptat u Hyperionu nebo MorhpOS zone.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                        Mám Peginu2 s MOS/AOS4.1 a ano, musíš použít bootcreator. Návod k použití je tuším přímo v balíku s ním.

                        Komentovat


                          #13
                          O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                          Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                          Pegasose má snad ještě Fery a Falcon_11. Případně po e-mailu by asi dokázal poradit Derrik nebo Prober. Nebo se pak můžeš ještě zeptat u Hyperionu nebo MorhpOS zone.
                          Pegasa 2 ešte mám, ale je DEATH a je u IDEFixe, snáď sa mu podarí ho opraviť. Na bootovanie použi buď bootcreator, alebo to natvrdo napis do smart firmware (niečo ako BIOS)
                          Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                          Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                          E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                          Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                          AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                          registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                          Komentovat


                            #14
                            O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                            Napis ve firmware: printenv schvalne co to vypise. Hledej boot-device , boot-file a auto-boot-timeout. Tam by melo bejt hd:0 jako device a amigaboot.of jako file. Tohle by mohlo bootovat rovnou do OS4 a nemel by bejt potreba soubor bootmenu.
                            Co se stane kdyz napises jenom boot ?
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              O: AmigaOS4.1 na Pegasos2

                              neurobi nic... musim vypisat to cele co som napisal,..skusim sa stym pohrat,ale momentalne som mimo domova,nemam ho zo sebou...dakujem

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X