Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

turbokarty a CPU

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    turbokarty a CPU

    někdo se někde zmiňoval, že už dochází CPU 030 tak co se bude dávat do nových modelů turbín. napadla mě uplně blbá otázka . . .

    kolik, teoreticky, bylo vyrobeno turbín s 030 a s 060 ? Případně samotných CPU použitých jinde . . je možné že nastane situace, že to CPU bude prostě nesehnatelné a zbude na světě posledních 1000 kusů ?

    zajímavé, že ?

    #2
    O: turbokarty a CPU

    snad ne, to bych si pak musel změnit v OP stav z "ženatý" na "magnát"
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

    Komentovat


      #3
      O: turbokarty a CPU

      Jestli si každý doma chrochtíme nějaké malé desítky cpu, tak to na trh asi vliv mít nebude. Např. Jens, když vyrábí nový produkt, potřebuje určité množství cpu (např. 3000) a musí je někde sehnat. A vždy je levnější je pořídit v jednom balíku, než po jednotkách kupovat neověřené z ebay. A zdroje, kde se dají cpu pořídit ve stovkách a tisících, mizí.

      Motorol 030, 040, 060 bude podle mě pro jednotkový nákup na ebay vždy hodně, protože ty cpu byly hodně používané a rozšířené. Jen namátkou: vlaky tgv, telefonní ústředny, zubní křesla atd atd. Kolik je jednotlivých cpu vyrobilo nevím, ale budou to ohromná čísla.

      Edit: a když bude nejhůř, dají se vytrhat z atárek
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        O: turbokarty a CPU

        Až dojdou, budou se dělat jen FPGA turbíny .
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          O: turbokarty a CPU

          Presne jak pise Dami. Je vhodne specifikovat pro jake pouziti.

          020 je jak psu

          030 je velmi zadane a tzv NOS tray se shani obtizne a navic uz i 30tek a to i matematickych koprocesoru je beznou praxi falsovani, tedy cpu s nizsi nominalni frekvenci a starsi revizi je preznaceno za vykonnejsi/novejsi

          040 je pomerne zatracovane cpu alespon mezi Amigisty. NOS se prakticky neobjevuje a pouzitych je dostatek

          060 je velmi zadane, tedy i hojne falsovane. Pred cca 2 lety jeho cena v rev6 splhala az ke 150E ale nyni se da sehnat i za 110 jisteji vsak

          120Eurorublu. 60ky se stale pouzivaji v produkcnim prostredi a to jak civil tak armadni, proto neni prekvapenim, ze stale lze sehnat NOS tray, jen je potreba vedet kde.


          Tedy je rozdil kdo se pta na dostunost. Jednotlivec ci hobby vyroba v nizsich desitkach kusu stale bez problemu.
          Velkovyroba ala Jens ci Phake5 uz je problem. Jens tusim nabizel i karty bez CPU, ale nejsem si jist - coz je taky varianta reseni.


          Nadchazejici Polsky A540/560 respektive Warp60 zatim spoleha na individualni nakup pro prototypvou serii. Uvidime jak to budou resit v okamziku nabehu vyroby (tedy je otazka jak to zamysli, zda hobby projekt ci komercni vyroba).


          FPGA implementace, ano je tam velky pokrok, ale pripadne mi to jako trochu jina disciplina a treba mne osobne stve chybejici MMU a nad FPU se da taky debatovat Drop-in replacement za legacy cpu je asi sci-fi.
          Naposledy upravil k0x; 15.01.2019, 13:23:39.

          Komentovat


            #6
            O: turbokarty a CPU

            Me i ty 020 (ale ne EC, jen ty 32bit) prijdou jako velmi dobre, protoze to stale prida dost vykonu a lze pouzit 32 bit data i adresu, takze dostatecne velkou a rychlou RAM.

            Komentovat


              #7
              O: turbokarty a CPU

              @Dami @Boboo - jsou znamy pocty vyrobenych karet od Blizzardu respektive ACA ci Furia?

              Komentovat


                #8
                O: turbokarty a CPU

                Tady jsou odhady počtů vyrobených ppcčkových blizzardích a dce karet. Jensova a Boboova čísla jsou příliš nová a asi i tajná. Jens určitě neprozradí. Psal jsem někdy kolem roku 2010 s Michaelem Böhmerem ohledně Deneba a ptal jsem se ho mj., kolik jich prodal. Diplomaticky mi odepsal, že je to neveřejný údaj.
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  O: turbokarty a CPU

                  Osobne si nevediem agendu o poctoch, ACA pre A600 sa nevyraba dost dlho, jedina alternativa je Vampire, ten vsak je dost drahy na nase pomery. Je vsak vela uzivatelov co ma Furiu pretoze im postacuje na ich retro hranie hier. Podla ppa.pl je aj vela uzivatelov Vampire co maju dualne aj Furiu, na hranie. Takze pocty kariet mozu byt +- v kusoch predaja vyrovnane, alebo v tesnom zavese, v akom to neviem.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    O: turbokarty a CPU

                    Víte někdo, kolik se pro A600 prodalo vampírů?
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X