Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Hid2ami

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Hid2ami

    Správnej link pro zájemce na Amibay: https://www.amibay.com/showthread.ph...hlight=HID2AMI
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #47
      O: Hid2ami

      Poporosím uvedené zájemce, ať mi napíší SZ s adresou. Pošlu to obyčejnou obálkou, cena bude asi 69,- Kč (50+19). Dodovi PCB předám na Foreveru. Poisonovi to zkusím osadit.

      rok
      IDEfix
      springy
      bigmac (+Exie)
      lasice
      Sciner
      kachna
      Naposledy upravil Solaris104; 05.03.2019, 12:11:17.
      I love Amiga

      Komentovat


        #48
        O: Hid2ami

        Hello Sampedenawa, I have some questions regarding the BOM.
        Microcontroller STM... you stated that the package is TQFP-64. However, I only found a supplier offering a LQFP-64 packages. Do you think it is going to be ok ? At least, dimensions and pin spacing are identical for both versions, but the leads may be a little longer on LQFP. Thoughts ?

        Same is regarding crystal - only HC-49/US package was available in stock, HC-49/S was not in stock. The footprint is identical.
        Also, I could not find a suitable USB connector part, perhaps you could add a suggested part numbers into the BOM.

        Thanks anyway.
        A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

        Komentovat


          #49
          O: Hid2ami

          Koupil jsem STM32F105RBT6 v pouzdře LQFP64 a sedne tam, to samé krystal v pouzdře HC-49/US. USB konektor sedl z GME. Pozor na D-SUB konektor, musí se koupit ten delší (není v GME, objednával jsem z TME).
          Naposledy upravil Solaris104; 12.03.2019, 20:02:16.
          I love Amiga

          Komentovat


            #50
            O: Hid2ami

            A thought about pull up resistors on 5V line to Mosfets. A 100k seems a bit much. I have seen usually 4,7k or 10k resistors in such cases. I would say usage of 10k would be better noise-wise. I´ll definitely experiment with that. Thoughts ?
            A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

            Komentovat


              #51
              O: Hid2ami

              Hello rok,

              it was a mistake from my side, the correct package *IS* LQFP (anyway, a TQFP stm32f105 does not exist).
              I am going to fix the BOM at once !

              With regards to the quartz, not a problem at all; just check the pin spacing. Being it a THC, it is easy to adjust even if it the ones you buy does not have a "perfect" pitch.

              USB conns: I am using these ones:



              or





              Autorem citovaného textu je rok Přejít na původní příspěvek
              A thought about pull up resistors on 5V line to Mosfets. A 100k seems a bit much. I have seen usually 4,7k or 10k resistors in such cases. I would say usage of 10k would be better noise-wise. I´ll definitely experiment with that. Thoughts ?
              The aim was to limit current consumption as maximum as possible: remember that Amiga has a 1/2W current limiting resistor in series of the joy/mouse ports +5V pin, so you do not have to exceed 100-110 mA. with modern high DPI mice, even saving 4 mA by using 100k instead of 10k pullup could make the difference. In any case, you are safely free to assemble 10k or even less.


              A final note: if you need further info, feel free to write me emails @ EmberHeavyIndustries@gmail.com, so I can reply you quickly.
              Posting here is good also, but I am not reading your forum every day (you will excuse me, but I really don't catch a word of Czech smile:



              Regards,
              Naposledy upravil Sampedenawa; 14.03.2019, 15:19:40.

              Komentovat


                #52
                O: Hid2ami

                Thank you for your answers, it helped.
                I will contact you when I am ready to burn the firmware :P
                A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                Komentovat


                  #53
                  O: Hid2ami

                  zdravím vespolek, hlásím že mám osazeno a vypálen FW, ale řeším konektor 9 pin canon do Amigy, mám A600 a s trochou síly to tam narvat jde. Máte někdo odzkoušeno který konektor je vhodný? A nevím zda mohu zabrousit plošňák.
                  Řeším teť FW...

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20190317_180520.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 185,7 KB
ID: 110331Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20190317_180602.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 112,0 KB
ID: 110332Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20190317_180617.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 171,2 KB
ID: 110333
                  Naposledy upravil Kachna Obecna; 17.03.2019, 22:55:09.

                  Komentovat


                    #54
                    O: Hid2ami

                    Tak jsem si postavil svůj kousek. Nemám moc dobré vybavení a zkušenost, tak jsem si čip ARM nechal zapájet kamarádem. Zbytek jsem si osadil sám. Kompikací je, že FW není free, ale musíte si ho koupit a je svázáno s číslem vaší desky (5 EUR za poslední, 10 EUR doživotní aktualizace). Ale jinak mi to fungovalo na první zapojení. Flashování FW je jednoduché, potřebujete jen USB kabel A-A. Zatím jsem to testoval jen s USB myší, ale zvládá to i gamepady. Postavím slíbený kousek ještě Poisonovi. Budete chtít ještě další várku10ks PCB? Je tam už verze 1.1, která má lépe provedené zapájení stínění USB konektoru. U verze 1.0 jsem to pro jistotu zakápl lepidlem chemoprénem proti vytrhnutí.
                    Přiložené soubory
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #55
                      O: Hid2ami

                      Svazano s cislem vasi desky???

                      Komentovat


                        #56
                        O: Hid2ami

                        To 4 místné číslo je asi generované z ARM čipu, které se objevuje jako Version v SW DfuSe.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #57
                          O: Hid2ami

                          OK, svazane s unikatnim cislem cipu uz mi dava smysl.

                          Ikdyz..4 mistne cislo... neni to nejak malo nebo je ten ARM cip tak uzkoprofilove zbozi?

                          Komentovat


                            #58
                            O: Hid2ami

                            Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                            Tak jsem si postavil svůj kousek. Nemám moc dobré vybavení a zkušenost, tak jsem si čip ARM nechal zapájet kamarádem. Zbytek jsem si osadil sám. Kompikací je, že FW není free, ale musíte si ho koupit a je svázáno s číslem vaší desky (5 EUR za poslední, 10 EUR doživotní aktualizace). Ale jinak mi to fungovalo na první zapojení. Flashování FW je jednoduché, potřebujete jen USB kabel A-A. Zatím jsem to testoval jen s USB myší, ale zvládá to i gamepady. Postavím slíbený kousek ještě Poisonovi. Budete chtít ještě další várku10ks PCB? Je tam už verze 1.1, která má lépe provedené zapájení stínění USB konektoru. U verze 1.0 jsem to pro jistotu zakápl lepidlem chemoprénem proti vytrhnutí.

                            Happy to see that you succesfully built the board
                            I would be grateful if you send me a feedback about it: if the mouse movement is smoother to you, etc.
                            Also I am interested to konow if you test it with some mice / joypads not yet listed on compatibility list, so I can update the list more and more.

                            If you are planning to build more, and order new pcbs, I suggesto you to wait a few days; maybe next week I will put gerbers for Rev1.1 on the github.


                            Thanks !


                            Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                            To 4 místné číslo je asi generované z ARM čipu, které se objevuje jako Version v SW DfuSe.
                            https://github.com/EmberHeavyIndustr...nstructions.md
                            Yes, the 4-digit code comes from the unique internal serial number inside of each chip. Each copy of the firmware is generated and works only with its paired code.
                            Naposledy upravil Sampedenawa; 25.03.2019, 10:50:44.

                            Komentovat


                              #59
                              O: Hid2ami

                              Updated github with rev1.1.0 schematics, BOM, and Gerbers.

                              Firmware App is fully compatible with both Rev1.0.0 and Rev1.1.0

                              Komentovat


                                #60
                                O: Hid2ami

                                Já bych dva kousky uživil.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X