Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ghh

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    No, má to napsáno na hlavní stránce:

    "Karate script je na vytváření krátkých i delších dem nebo vlastně čehokoliv Běží na všech AGA Amigách, PPC, CGX, DraCo, MorphOS, AmigaOS4 i v UAE. Podobá se třeba xml/html, používá tagy a podobně. Autorem je neuvěřitelný krabob. Na www.k-fighter.net je stránka projektu, tam si stáhni KarateScript a rozbal kam chceš, pokud nemáš dbplayer.library v LIBS: tak jí tam zkopíruj.

    Zjednodušeně to funguje asi takhle: Nakreslíš si obrázky malý-velký, připravíš hudbu, nakreslíš font, vymodeluješ objekt (taky lwo) a tak dál. Potom s tím vším hýbáš po screenu, používáš kameru, točíš s objektama, obaluješ je hejbací texturou, scrolltext, 3d tunel, twirl a další efekty. Spusť si ukázky v adresářích Tutorial ať víš o co jde.
    "
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      Tak Je to taková sofistikovanější SCALA akorát nemá GUI. Nebo tak něco
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        Já si pamatuju jen na Demomaker
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          Ten byl dobrej. Stravil jsem u nej dlouhe dny.

          Komentovat


            Jojo Demomaker taky jsem si s nim vyhrál. Dlouhé dny učení zdánlivě nepochopitelého ovládání
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              Laický dotaz - když si chystám grafiku, tak to asi budu dělat na PC, tedy patrně Photoshop. Jak to převedu do nějakého Amiga formátu - IFF? Jakože mám problémy s definicemi palety. Je na to nějaká univerzální poučka? (Manuál jsem procházel zběžně a na podobné téma jsem nenarazil).
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                Doporučuju Misticův článek na amiga.cz - Konverze grafiky - statické obrázky na OCS/ECS.
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  Jen k tomu hodím drobnou opravu pro OCS/ECS (samozřejmě pro AGA odpadá) EHB, co jsem vypozoroval. Je dobré obrázek nejdřív převést do 12bit, 32 barev (pokud zmizí nějaké, které tam chceme, vnutíme je ručně). Popsaným postupem si uděláme paletu 64 barev, ale aplikujeme ji na 24bit originál. Výsledky v následném ditheringu jsou kupodivu lepší.
                  Pro grafiku do hry je samo dobré si stanovenou paletu uložit do .ACT, aby byla jistota, že hodnoty barev budou vždy na stejném místě jak u okolní grafiky, tak spritů atd.

                  Komentovat


                    Díky za tipy. Mám v hlavě demo už delší dobu, asi teda budu muset "ukrást" hudbu (resp. dumám převod Fast Tracker XM na nějaký kompatibilní MOD), ale něco chci spáchat. Na Worms party mne ten skript zaujal moc.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      S hudbou se obrať na Noolyho, mohl by ti celkem pomoct.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        Gauguin

                        Paleta, potažmo rozmístění barev v paletě je velmi důležité. Bitmapy co jsou společně v jednom kpartu musí mít paletu stejnou. Já používám ImageFX, ten umí paletu "locknout" uložit, nahrát atd. (ale neni pro pc)
                        Naposledy upravil ghh; 14.12.2010, 15:03:03. Důvod: ale notak
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          Na konvertování muziky a převod do Amigy doporučuji ModPlug Tracker (možná jsem to už někde psal, ale opakování je matka jistoty ).

                          Komentovat


                            Nooly je bezva, ale já bych rád ze začátku spáchal demo sám, abych se to naučil. ModPlug Tracker mám a ten návod pro Photoshop se zdá bejt dostatečnej - i když není pro AGA (což Karate podporuje, jestli se nepletu). Pro moje účely by 256 barev bylo lepší...
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              Pro AGA je to jaksi zbytečné. 256 barev (128, atd.) - indexované. Uložíš paletu a pak ji použiješ na sprity a tak. S tím se člověk moc babrat nemusí. Indexovanou grafiku doporučuju ukládat do GIFů a pak na Amče převést na co je třeba.
                              Naposledy upravil MisticJoe; 16.12.2010, 12:03:41.

                              Komentovat


                                Couleur

                                Bitmapy v Karate můžou mít jen 256 barev. Mrkni na http://members.upc.cz/ghh12/karate/intro.html Všechny obrázky pak "masteruju" v ImageFX, kterej je samozřejmě boží
                                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X