Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ghh

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ghh

    Uplne poprve jsem videl Amigu na zakladni skole. Tedy jenom na nejakem plakatu, kterej meli Cecaci ve tride na nastence, tusim ze to byla Amiga 2000 s tim obrazkem tutanchamona na monitoru. Naprosto bozi obrazek! V ty dobe jsem uz mel Commodore +/4 takze jsem neco o pocitacich vedel a vedel jsem co je Amiga (aspon zhruba).

    No a na vlastni oci a prsty jsem Amigu videl u spoluzaka co mel petistovku, sam mi navrhnul abych se prisel podivat.

    Prvni co mi predvadel bylo tusim Lemmings a pak Fighter Bomber nebo nejakej jinej leteckej simulator a pak dalsi hry, prave v tyhle dobe byly ty hry ktery dnes patri do "zlateho fondu". Bylo rozhodnuto! Musi byt moje. Pak jsem se ruzne na ucnaku seznamil s dalsima lidma co taky meli Amigu. Pamatuju se jak jme asi 5 lidi byli u jednoho Amigisty a hrali jsme hry, ja odchazel asi v 23 hod, kdezto spoluzak tam u nej prespal - proste NEMOHL odejit domu

    V ty dobe se vracel z emigrace v Australii deda z babickou (ktery nam poslali to C+/4) a privezli si docela dost penez a neco nam jako vnukum dali. Bylo jasny ze ty penize spolu s penezma za prodany C+/4 utratim s brachou za Amigu 500. Uz si nepamatuju od koho a za kolik jsme ji kupovali. Nejdrive jsme hrali hry a pak nas zacali zajimat i programy. Brachu bavily ruzny databaze a slovniky a me bavila a bavi 3D grafika. Super casy, vite o cem mluvim ze jo? Takovej Real 3D spustenej z diskety a na pul mega pameti no proste bozi.

    Objevila se Amiga 1200. Jasne ze tu jsem musel mit. Prodali jsme petistovku, ja jsem vyplatil brachu a dvanactku jsem si koupil uz za svoje.

    Dodnes si jeste pamatuju jak mi jeden kamos ze sousedstvi co mel taky A500 asi dvakrat tejdne volal ze si proste MUSI tu dvanactku koupit Myslim ze ja jsem ji mel driv

    "Dvanactka" byla (a je) proste uzasna. Nejdriv samozrejme bez harddisku, pak prisel hadr, Blizzard 030, CDROM, vic pameti atd.

    Postupem casu jsem si koupil jeste dve A1200, ktery jsem po nejaky dobe dal dvoum kamosum, jeden ji prodal teprve asi pred rokem a druhej ji ma dodnes! Postupnym smenovanim, prodavanim a kupovanim jsem mel doma A4000, CD32 a dokonce A3000UX.

    No a ted jsem dopad tak ze mam A1200 infinitiv a DraCo. Muzu rict ze jsem defakto nikdy nevlastnil PC (bracha jo). Amigu pouzivam dodnes a jsem vicemene spokojen.
    Naposledy upravil Prober; 03.04.2007, 13:13:15. Důvod: Trocha stylizace
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    #2
    tim prespavanim u kamarada uplne se mi vybavily skolni leta covece

    ja sem delal stredni elektro, samej exot proste, >10 amigistu v jedne tride (cili tretina lidi!) a dyz byla vanocni besidka nebo nejaky ty volnejsi dny, meli sme super tridniho, tkčered povolil vzadu srazit lavice, donesly se televize z dilen, dve amigy k tomu a treba celj den byl celotridni turnaj v lotusu. jo tak to byly casy pratele, az je mi smutno
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      Mě to zas připomnělo počítačovej tábor, na kterým jsem byl L.P. 1991, a kde jsem poprvé v životě viděl Amigy 500, které tam měli vedoucí. Lotus, Dungeon Master - to byly tehdy žhavé novinky, a grafické možnosti tohoto supermoderního stroje přiměly mou spodní čelist spadnout až na zem... Sakra, nostalgie je pěkná mrcha...
      Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

      Komentovat


        #4
        Trocha do mlyna


        Neni to ho sice moc, ale tohle jsem jeste kupoval v obchode ..

        A jeste par CDs i pro cdtv..
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          bravo!!! vidím, že se v čechách a na moravě vytváří elita sběratelů amigáckých pecek, za pár let tady budou z ciziny pořádat vzdělávací zájezdy a za prohlídku her si budem mastit kapsy...

          btw mám worms 2x, kdybys chtěl tak jednoho s tebou čenžnu za toho robinsona
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #6
            čenž

            Uff ehm rrr .. nezlob se, ale robinsona si precejenom
            necham
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #7
              Fakt nádhera... Taky vždycky nevím, co s krabičkama od her, je mi je líto vyhodit, tak v nich aspoň skladuju drobnější díly na auto a podobně Samozřejmě kdybych měl nějakou krabičku od amigácké hry, měla by svůj vlastní oltář s věčným ohněm a obětinami, myslel jsem krabičky od PC her.
              Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je radooz
                Fakt nádhera... Taky vždycky nevím, co s krabičkama od her, je mi je líto vyhodit, tak v nich aspoň skladuju drobnější díly na auto a podobně Samozřejmě kdybych měl nějakou krabičku od amigácké hry, měla by svůj vlastní oltář s věčným ohněm a obětinami, myslel jsem krabičky od PC her.
                I spousta PC her má hezkou krabičku a ne že ne.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  Workbench


                  Choudy mel peknej napad:
                  Zde je muj "Workbench" Mno priznavam se - trochu jsem uklidil
                  Vlevo Microvitec a v pravo ADI (starej)
                  Na notebooku v pravo mám stranku Amiga-news.de
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    jeee infinitiv
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Hi


                      Muj milaasek..
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        Hele

                        Muj nick vpodstate nic neznamena - zde jsem pred asi 10 lety bral inspiraci:
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #13
                          Turbomachinery! dobryyy
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Tak a máš nejoriginálnější nick tak to je turbosíla,eště k tomu skloňování asi bych to neřešil,prostě nemusej mít všichni nick jako jméno nebo věc a stejně stím nic neuděláte co se zrodí v hlavě to se nevyškrábe
                            Naposledy upravil oldrick; 27.01.2007, 20:33:51.
                            A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                            WHDload reg.Oldrick.lha

                            Komentovat


                              #15
                              Ovšem vyslovit se to nedá a skloňovat už vůbec ne.... Kolikrát jsem si lámal klávesnici, když jsem si o tobě psal s Chainem )
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X