Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ghh

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Lama programuje

    O víkendu jsem si chěl vyzkoušet jak otevřít novou obrazovku ve vybraným rozlišeni (Asl ScreenModeRequester). Nikde jsem nenašel žádnej příklad v AmigaE, až jeden, ale ten byl v C a ještě pro OS4 (jehož SDK se od jistý verze dost liší od "normálního" ).
    Musel jsem to teda přepsat do C pro m68k - MorphOS a pak to celý do AmigaE
    Tim nechci nějak machrovat, tohle mi trvalo skoro tři dny a úplně jsem tápal. Nouze mě donutila použít C který mi moc nesedí a docela jsem se divil když mi to asi po desátym pokusu fungovalo
    Naštěstí mám příklady pro Asl filerequester v E i C a podle toho se mi to nakonec podařilo přepsat a pochopit jak to funguje.
    Super víkend Amiga je boží!
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      OS fun

      Včera jsem pořádal instalační maraton. Zkoušel jsem všechny možný OS na G4 i G5. Na G4 MDD se mi nepodařilo nainstalovat Ubuntu vyšší než 12.04 (teda poadařilo, ale po chvíli se to celý sekne, stejně tak Debian 9). Na G5 funguje všechno, ale Debian Mint roztočí větráky na max a na furt
      V G4 jsou 4 disky a na každym je něco jinýho.
      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: bootselect.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 28,3 KB
ID: 110846
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        OS fun

        G4 MDD Video z mobilu https://www.youtube.com/watch?v=h0UVh7zfEjE
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          HD-Rec Horny

          Hrál jsem si s poslední verzí midi sequenceru Horny a napadlo mě použít nějaký soft. syntezátor. Plugin do HD-Rec mi ale schazoval komp, vyřešila to jiná verze jpeg.library. Trocha nastavení a už to hraje https://youtu.be/XP4tvI6KX00
          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

          Komentovat


            MUI files

            Včera jsem po mnoha hodinách dokončil soubory pro GoldEd-CubicIDE s quickinfo nápovědou pro téměř všechny prvky MUI. http://ghh.8u.cz/friends/muigedfiles.lha V archivu jsou i seznamy pro syntax-highlight. Hodí se to pro Céčko i E.
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              DraCo boot

              DraCo při startu vydává zajímavé zvuky (3 disky a disketovka).
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                Diskety

                Včera jsem na drakovi dělal adfka z disket ADPro a MorphPlus. Se zatajeným dechem jsem měnil diskety, u poslední(!) to trochu škytlo, ale na podruhý vše ok. Diskety jsou asi 27 let starý a disketovka (i ten drak) taky není nejnovější... nečekal jsem že to půjde takhle "hladce".
                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: disketyadpro.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 93,8 KB
ID: 111884Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: disketymorphplus.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 44,7 KB
ID: 111885
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  O: Ghh

                  Ja som včera skúšal všetky 3 diskety original Settlers z 1993, čo mi nedávno prišlo, a na moje počudovanie, všetko bežalo jak víno. [emoji106][emoji6]
                  Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                  Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                  E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                  Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                  AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                  registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                  Komentovat


                    V-Lab

                    Hrál jsem si s V-Lab a DV kamerou Sony. Použil jsem VHI Studio, ADPro, ImageFX, původní program mi nešel na drakovi spustit. Nejlepší je asi použít ImageFX. Výsledky nejsou zas tak úplně špatný, věřim že v nějakým foto studiu s lepším osvětlením atd. by to mohlo bejt ještě lepší.
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: vlablobo.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 782,3 KB
ID: 111890Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: vlabdiskety.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 609,4 KB
ID: 111891
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      ADPro Morph

                      Pěkně jsem si pohrál s ADPro a jeho podprogramem Morph. Perfektně funguje a suprově se ovládá.
                      Kdysi ho pro mě Oldrick vydražil na Aukru, musel jsem mu dát svoje heslo (když aukce končila byl jsem v práci kde jsme ještě neměli net) a on mi musel slíbit že to koupí jinak bude obětován... Manuál je pěkně tlustej a jsou tam fakt důležitý informace o funkcích (hlavně kl. zkratky), který např. nejsou jako položka v menu.
                      Tušim že se v tom dělaly efekty do StarTreku nebo podobně.

                      originál http://ghh.8u.cz/friends/catdogmorph.avi
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        O: Ghh

                        Hodne dobra prace, Ghh! Fakt rad vidim, ze si s tim dneska nekdo hraje!
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          O: Ghh

                          tyjo to je skvělý
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            Včera v noci se mi podařio donutit program aby přehrál zvuk-sampl přes AHI. Program je primitivní - přes requester vybrat soubor a tlačítkem ho přehrát. Je to ale můj první program co přímo něco dělá (přehrává), ne jenom gui k jinýmu programu.

                            prvni verze
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              Koupil jsem si další PowerBook 1.5Ghz 17" s nevytlučenou baterií a s německou klávesnicí za 2200. Původní cena 2799 USD. Prodal mi to nějakej poslanec, prej ho kdysi koupil od zpěváka Support lesbiens za 50000 (ty vole).
                              PowerBook G4
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat


                                Krásný kousek, máš kliku. To bych si taky dal líbit.
                                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X