Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oživení A1200 akcelerátoru

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Oživení A1200 akcelerátoru

    Tak já už tomu ale vůbec nerozumím.
    Z toho krystalu mi pořád leze sinus se Vm kolem 2V a P-P 0.5V
    Vyzkoušel jsem další oscilátor. Koupil jsem speciálně verzi pro TTL zátěž, datasheet tady: https://www.tme.eu/cz/Document/965a1...af/YIC-OSC.pdf
    Sundal jsem ten Mach, abych vyloučil že se mu vstup pro oscilátor dostane po připojení napájení do nějakého nedefinovaného stavu. Propískal jsem celou desku, jestli ty hodiny nejsou rozvedené ještě někam jinam - nejsou. Takže teď už na výstupu toho oscilátoru visel jen vřazený 10R odpor a za ním ten nepochopitelný odpor 220R na zem. Potom už jen CPUčko. Proměřil jsem impedanci na pinu výstupu oscilátoru, jestli není někde zkrat na cestě. Proti zemi naměřím těch 230R, proti VCC cca. 6M (karta mimo Amigu).
    Zapnul, změřil na osciloskopu, pořád stejná sinusovka se stejně malou amplitudou. Vyhodil jsem pak dokonce tu odporovou zátěž proti zemi a nahradil to kapacitní, dal jsem tam zkusmo keramiku 10p. Nepomohlo. Vyzkoušel jsem všechny tři CPUčka, se všemi 3mi stejný výsledek. Jako by ten oscilátor neměl vůbec zátěž a kmital do nekonečně velké impedance. Mimochodem stejnou křivku na oscilátoru naměřím když ho připojím na napájení z labo zdroje bez zátěže, jen se sondou osciloskopu. Teď ho ještě pustím na bastl desce do nějaké 74XX, jestli na něm potom uvidím TTL úrovně.

    Zajímavé ale je, že dvě nová CPUčka hřejou na pokojovou teplotu, zatímco to co jsem z té turbíny sundal původně, se po zapnutí začne silně hřát. To samo o sobě by indikovalo že nemá hodiny.
    Zkontroloval jsem znovu napájení oscilátoru, i hodin. Na desce je všude na správných pinech VCC 4.89V, zem je taky všude kde má být.
    Naposledy upravil mpattonm; 20.02.2019, 20:20:43.

    Komentovat


      #32
      O: Oživení A1200 akcelerátoru

      Já včera v práci proměřil dva běžné osc. co mi zbyly z nějakých starých desek a i samotný osc. běží jak má.
      Myslím bez nějakých věcí okolo - prostě jen napájení a připnutá sonda osciloskopu.
      Jsi si jistý, a promiň mi tu hloupou otázku, že jsou cesty okolo toho osc. v pořádku ?
      EDIT - nečtu, promiň. Píšeš že je to ok.
      Tak to pak nevím
      Naposledy upravil rEVERz; 20.02.2019, 20:34:25.

      Komentovat


        #33
        O: Oživení A1200 akcelerátoru

        Meri ti ten osciloskop dobre?

        Komentovat


          #34
          O: Oživení A1200 akcelerátoru

          Dobře, v pondělí to vezmu ještě do labu v práci na Regál.

          Komentovat


            #35
            O: Oživení A1200 akcelerátoru

            Nemáš možnosť v karte skúsiť druhé CPU ?
            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

            Komentovat


              #36
              O: Oživení A1200 akcelerátoru

              Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
              Nemáš možnosť v karte skúsiť druhé CPU ?
              Pise, ze vyzkousel tri.

              Komentovat


                #37
                O: Oživení A1200 akcelerátoru

                Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek
                Dobře, v pondělí to vezmu ještě do labu v práci na Regál.
                Tak snad stačí změřit stejně něco funkčního, třeba hodiny v A1200 apod. aby jsi ověřil že v měření chyba není.

                Komentovat


                  #38
                  O: Oživení A1200 akcelerátoru

                  Jsem tatar. Měl jsem z posledního měření nastavenou dolní propust na 20MHz. Nezatížený 40MHz krystal teď vypadá takhle:
                  Ještě to zopakuju v desce.Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pic_29_5.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 22,1 KB
ID: 110286

                  Komentovat


                    #39
                    O: Oživení A1200 akcelerátoru

                    Furt mi to přijde jako blbina, sonda k osc.má tak 18p a to už je "zátěž".

                    Komentovat


                      #40
                      O: Oživení A1200 akcelerátoru

                      Njn, mě už taky. Ještě se podívám na ten osciloskop. Je tam nový firmware, jestli to číňan nenak..il.

                      Komentovat


                        #41
                        O: Oživení A1200 akcelerátoru

                        Nak...il. Po downgradu na předcházející verzi to vypadá takhle
                        "na sucho" : Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: bez zátěže.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 25,5 KB
ID: 110287
                        ...a v akcelerátoru na CPU: Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: v akcelerátoru.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 23,4 KB
ID: 110288

                        Komentovat


                          #42
                          O: Oživení A1200 akcelerátoru

                          Ale je to furt nějak vysoko posunutý, má to jít pod 0.8V

                          Komentovat


                            #43
                            O: Oživení A1200 akcelerátoru

                            Máš pravdu. Vrátím tam tu 220R zátěž proti zemi a proměřím to co s tím takový dělič udělá. Ale asi nic moc, vzhledem k poměru hodnot 10/220.

                            EDIT: ono by to vlastně mohlo být v pořádku, protože jak jsem se teď díval do 68030 datasheetu, už to není TTL ale HCMOS a ten má ty tolerance o dost větší - tuším Lmax 1,4V a Hmin 3,5V
                            Naposledy upravil mpattonm; 22.02.2019, 16:05:31.

                            Komentovat


                              #44
                              O: Oživení A1200 akcelerátoru

                              Nemyslím si, podle datashitů běžných osc. je L pod 10% napájecího. Píšou, že 0.4V max jak CMOS tak TTL.

                              Komentovat


                                #45
                                O: Oživení A1200 akcelerátoru

                                U oscilátoru asi ano, zvlášť kvůli kompatibilitě s TTL. Ale (H)CMOS má určitě toleranci vyšší.
                                Datasheet k 68030 uvádí tresholdy 0,8V/2,0V - pro logiku i hodiny

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X