Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oživení A1200 akcelerátoru

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Oživení A1200 akcelerátoru

    No tak změř to samé co IDEfix na té A1200 a uvidíme zda ti to měří správně

    Komentovat


      #47
      O: Oživení A1200 akcelerátoru

      Autorem citovaného textu je rEVERz Přejít na původní příspěvek
      No tak změř to samé co IDEfix na té A1200 a uvidíme zda ti to měří správně
      OK, tady to je. Snažil jsem se to nastavit stejně podle toho co jsem vyčetl z těch Rigolích popisků. Jediným rozdílem je, že Hantek neumí konkrétně 10ns/div, pod 20ns cvaká už jen 8, 4 a 2ns.
      XO out:
      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: XO_out 8ns 1V.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 16,3 KB
ID: 110290
      Budgie out:
      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Budgie_out 20ns 1V.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 19,7 KB
ID: 110289
      Naposledy upravil mpattonm; 23.02.2019, 20:24:52.

      Komentovat


        #48
        O: Oživení A1200 akcelerátoru

        No to vypadá dobře, včetně té L úrovně. Pak tedy nechápu ty hodiny u té turbíny - ten offset.
        Já jsem v týdnu měřil Blizz1230IV/50Mhz a tam to vypadalo normálka, proto jsem to ani sem nedával.
        [EDIT]
        Pak je taky otázkou jak měříš ty hodiny turbíny. Jako odkud bereš zem k tomu měření.
        Kdyby jsi ji bral z amigy a byl v ní problém amiga<>turbína tak tam ty nesmysle být mohou.
        Naposledy upravil rEVERz; 24.02.2019, 19:18:16.

        Komentovat


          #49
          O: Oživení A1200 akcelerátoru

          No už jsem nad tím strávil dost času, abych se kolem toho dál plácal metodou pokus - omyl. Sehnal jsem stejnou, snad funkční, už by měla být na cestě. Až budu mít s čím porovnávat hodnoty, snad se pohnu z místa.

          Komentovat


            #50
            O: Oživení A1200 akcelerátoru

            No to jsem zvědav,teda.
            Jinak jisté pozitiva to má, tedy aspoň pro mě. Konečně jsem si díky tobě vyměnil simm slot u svého Blizze1260, když už jsem si ho vzal do práce na změření osc.

            Komentovat


              #51
              O: Oživení A1200 akcelerátoru

              Tak turbína dorazila. Zdá se na první pohled, že funguje, dokonce i detekuje paměť ve slotu. Tak se do toho zase někdy pustím.

              Komentovat


                #52
                O: Oživení A1200 akcelerátoru

                Já bych to nevydržel a už bych žhavil lampy v osciloskopu

                Komentovat


                  #53
                  O: Oživení A1200 akcelerátoru

                  Když já toho mám rozděanýho tolik, že už sotva pletu nohama Ale nevydržel jsem alespoň tolik, abych alespoň nezkusil s tou funkční holkou pustit pár prográmků a zjistil jsem, že je to celý nestabilní jako pes. Někdy to ani nenajede do WB, pořád restarty, atd...
                  Zítra vytáhnu lepší zdroj, vyzkoušim pár pamětí a pomalejší hodiny, případně ověřené CPUčko. To co tam je má seškrábanou frekvenci, řekl bych že k tomu bude důvod, nejspíš to je 16-ka nataktovaná na těch 40MHz
                  Naposledy upravil mpattonm; 05.03.2019, 23:22:54.

                  Komentovat


                    #54
                    O: Oživení A1200 akcelerátoru

                    Já se asi pověsim na kandelábr...
                    CPUčko na té turbíně je opravdu seškrábaná 16ka, pod UV lampou to bylo dobře vidět. A protože se první chyby začaly objevoval až po pár minutách kdy to běželo, rozhodl jsem se že ho rovnou přehodím. Přece je to skoro rutina a nic se nemůže stát...
                    Horkovzduchem jsem ho sundal, modlil jsem se abych nestrhl nějakou plošku, ale dobře to dopadlo. Ze šuplíku jsem vytáhl jednu z ještě nevybalených QFP 030tek a napájel jsem ji tam. S...l jsem se s tím snad hodinu, aby to bylo "hezký", protože kdyby nedej bože nějaká nožička byla trochu šikmo, nedalo by mi to spát. Takhle blbej jsem. A ještě jsem to pak celý i vykoupal v isopropanolu, protože to přece okamžitě pojede, ne? Proč ztrácet čas...
                    Zastrčil jsem to do Amigy, cvaknu vypínačem a nic. Ani disk se neroztočil. Vyndám turbínu a Amiga se rozběhla jako by nic :O
                    Změřím odpor napájení proti zemi - zkrat. No tak co se dá dělat, asi jsem přece jenom nějakou nožičku utopil a vyzkratoval něco proti zemi. Tak na to zase hodinu pod lupou koukám, dokonce jsem vytáhl mikroskop, všechny nožičky jednu po druhý jsem i pošťouchal jestli nejsou ve vzduchu... nikde nic. Bylo fakt dobře napájený, až jsem na sebe byl pyšnej.
                    A když už jsem nevěděl kudy kam tak že zkusím propískat na pouzdru sousední nožičky. První dvě - zkrat. Druhý dvě vedle - zkrat. Náhodně dvě diagonálně přes celý pouzdro - zkrat. Nekecám, celý slavný CPUčko komplet bylo ve zkratu. Jako by tam byl kus plechu. Vezmu druhý na trayi (nikdy nepájený, ani vyndaný nebylo!), změřím ho na stole - uplně stejný. Vezmu třetí, který jsem měl extra a vím storpocentně, že jsem ho kupoval od jinýho žluťáka, dokonce je značený Freescale, ne Motorola jako ty dvě předtím - ale stejně jako ty dvě předtím je i tohle ve zkratu.
                    Kolem dokola jsem tím zabyl celý odpoledne a mám sto chutí něco rozkopat, nebo spíš někoho zabít.
                    Poraďte mi - kde vzít ověřený 030ky - jak QFP, tak PGA
                    Naposledy upravil mpattonm; 06.03.2019, 19:12:14.

                    Komentovat


                      #55
                      O: Oživení A1200 akcelerátoru

                      Nó, tak to je krvavá historka...

                      Komentovat


                        #56
                        O: Oživení A1200 akcelerátoru

                        Prelozte mi to nekdo do lidske reci.

                        Ty cpucka jsou vadna z vyroby nebo je nekdo poskodil az nasledne?

                        Komentovat


                          #57
                          O: Oživení A1200 akcelerátoru

                          No to je otázka za sto bodů. To čověk těžko pozná, každopádně na první pohled vypadají jako z pásu. Dost možná jsou nové z výroby, ale může se jednat o vyřazené kusy, které někdo vrátil zpátky do oběhu.
                          Teď jsem se díval do historie, jedno z těch propálených s logem Freescale jsem kupoval od prodejce "chipsgate" od kterého už jsem bral asi 10x jiné věci, všechno bylo v pohodě. Takže ani to už není záruka úspěchu. Vtip je, že jsem v té samé objednávce koupil 2 kusy, jeden z nich byl OK - běhá v Atari Falcon.
                          Naposledy upravil mpattonm; 07.03.2019, 07:54:47.

                          Komentovat


                            #58
                            O: Oživení A1200 akcelerátoru

                            Tak ten Cinan to taky nekde koupil, ma toho bednu a proste to prodava, at je to co chce. Spolehnout se na to neda, clovek ma dneska sanci mozna ani ne 50%, ze to bude fungovat.

                            Komentovat


                              #59
                              O: Oživení A1200 akcelerátoru

                              Mám tři "mrtvé" Apolla, chtěl bych z nich mít dvě funkční, tak by jedno CPU mohlo být volné.
                              ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                              Komentovat


                                #60
                                O: Oživení A1200 akcelerátoru

                                No to by bylo super. Už jsem zase něco porůznu poobjednával, ale čert ví co přijde.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X