Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oživení A1200 akcelerátoru

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Oživení A1200 akcelerátoru

    Tak po opravě té chybky v routingu drátkem už Apollo startuje i do WB. Chybí už jen osadit a vyzkoušet paměť a kopr.

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20190722_175431sml.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 407,9 KB
ID: 110558

    Komentovat


      #92
      O: Oživení A1200 akcelerátoru

      Téda klobouk dolů
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #93
        O: Oživení A1200 akcelerátoru

        Přesně tak, klobouk dolů. a jen tiše závidět takové zlaté české ručičky.
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #94
          O: Oživení A1200 akcelerátoru

          Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek
          Tak po opravě té chybky v routingu drátkem už Apollo startuje i do WB. Chybí už jen osadit a vyzkoušet paměť a kopr.
          A podarilo sa Ti prečítať MACHy, alebo si sa s tý ešte nehral ?
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #95
            O: Oživení A1200 akcelerátoru

            Moc pěkné
            Co to tam máš místo FDD ?

            Komentovat


              #96
              O: Oživení A1200 akcelerátoru

              Tak už to jede komplet i s pamětí a koprem. Suma sumárum to vyšlo na dvě drátové propojky, resp. na 3, kdybych osazoval SMD verzi CPUčka. Což je docela úspěch, čekal jsem to horší
              Do těch Machů se pustím po někdy po tomhle víkendu, jsem opravdu zvědavý jestli to půjde nakopit. Našel jsem nějaký návod na netu, který je postavený na DOS softu pro konkrétní programátor na LPT portu. Shodou okolností jsem ten konkrétní programátor vyhrabal mezi veteší v práci, PCko s DOSem taky, tak jestli to rozjedu, vyzkouším to. Když to nepůjde, zkusím ještě někde vyžebrat k zapůjčení BeeProg od Elnecu, ten má MACH210 přímo v kompatibility listu. Jak je to u něj s ochranou proti kopírování ale netuším. Slováci z Elnecu by to ale tak moc řešit nemuseli.

              Místo flopky mám osazený prototyp klonu Goteku, se kterým jsem se páral už možná před rokem, speciálně pro A1200. Na rozdíl od Goteku má tahle verze slot na SD kartu, místo tlačítek jogdial, speaker a pár dalších drobných vychytávek. Celé to sedí na vlastním bracketu z ABS a ovládací prvka a karta tak kouká z díry po disketovce. Chtěl jsem to vyrábět a prodávat ve velkém, nicméně jsem se s tím dost drbal a mezitím se podobných klonů vyrojilo jak hub po dešti. Pár jich ale už mám vyrobených, takže je možná zas někde nabídnu.
              Jinak mám už hotové i docela kompaktní řešení s odděleným displayem, ovládacímí prvky a slotem na kartu v plastovém case na čelo. Jsou hotové tři verze, jedna s tlačítky, druhá se stejným jogdialem a třetí s trackballem.
              Naposledy upravil mpattonm; 23.07.2019, 18:33:24.

              Komentovat


                #97
                O: Oživení A1200 akcelerátoru

                A propos jestli někdo máte doma vypálené, doškábané, nebo rozlámané Apollo a smíříte se s těmi dvěma drátky, zbyly mi 4 DPSky. Nechám je za poštovné

                Komentovat


                  #98
                  O: Oživení A1200 akcelerátoru

                  Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek
                  A propos jestli někdo máte doma vypálené, doškábané, nebo rozlámané Apollo a smíříte se s těmi dvěma drátky, zbyly mi 4 DPSky. Nechám je za poštovné
                  Já tuhle kartu mám, tak bych jednu desku jako záložní vzal...
                  Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                  Komentovat


                    #99
                    O: Oživení A1200 akcelerátoru

                    Prosimte a ten Kickstart?

                    Komentovat


                      O: Oživení A1200 akcelerátoru

                      Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
                      Prosimte a ten Kickstart?
                      Podobná story...

                      Komentovat


                        O: Oživení A1200 akcelerátoru

                        Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek
                        A propos jestli někdo máte doma vypálené, doškábané, nebo rozlámané Apollo a smíříte se s těmi dvěma drátky, zbyly mi 4 DPSky. Nechám je za poštovné
                        Taky bych asi vzal, možná dvě. Domluvím se s kámošem, jestli by to nebylo lepší, než opravovat ty staré.
                        Ale hlavně potřebuji ty machy
                        ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                        Komentovat


                          O: Oživení A1200 akcelerátoru

                          Tak jsem se konečně odhodlal předělat edge konektor z DIP verze na SMD. Původně jsem myslel že to bude složitější, hlavně jak se zbavit plastu který drží piny. Nakonec se ukázalo že konektor není z jednoho kusu, ale dvou. Plast na straně pinů se dá sesunout, pak postupně narovnávat, zkrátit a opět ohébat. No není to jako originál, ale je to funkční. Osazení zbytku součástek je ta jednoduší část.

                          Konektor pro DIP montáž...
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: konektor_apollo030.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 146,3 KB
ID: 111819

                          a výsledek
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: deska1_apollo030.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 370,1 KB
ID: 111820Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: deska2_apollo030.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 449,7 KB
ID: 111821
                          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                          Komentovat


                            Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek
                            O: Oživení A1200 akcelerátoru

                            To řešení pro Mach X10 je zatím jen na úrovni HW. Vyhrabal jsem starý programátor Hi-LO ALL03 na LPT, který to umí přečíst. No a k tomu už je na na webu schema pro adapter a pár DOS utilit. Jestli to opravdu půjde přečíst, se teprve ukáže.



                            a jak dopadlo tohle to?
                            Amiga

                            Komentovat


                              Autorem citovaného textu je Sciner Přejít na původní příspěvek




                              a jak dopadlo tohle to?
                              Dopadlo to. Ne tedy s Hi-Lo, musel jsem kvůli tomu koupit další zgarb do sbírky ( PinMaster 48 ), ale dokážu replikovat celou čipovou sadu Apolla 1230. Pokud máte zájem, dejte mi vědět.

                              Komentovat


                                Autorem citovaného textu je mpattonm Přejít na původní příspěvek

                                Dopadlo to. Ne tedy s Hi-Lo, musel jsem kvůli tomu koupit další zgarb do sbírky ( PinMaster 48 ), ale dokážu replikovat celou čipovou sadu Apolla 1230. Pokud máte zájem, dejte mi vědět.
                                Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X