Stránka 1 z 17 1234567891011121314151617 PosledníPoslední
Zobrazuji výsledky 1 až 20 z 331

Téma: Dave de Sade

Moderátor davesade's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí Dave de Sade

Narodil jsem se v Bratislavě do rodiny plné antipočítačových talentů, vyjma mého staršího bratra, který naopak počítačům propadl a proto jsme měli doma (potajmu!) propašovaný stroj Atari 800 XL (dodnes jej sháním do sbírky) a díky International Karate jsem kouzlu počítačů a potažmo her propadl totálně.

Následuje plejáda strojů, které mi prošly od dětství - ZX Spectrum, Commodore C64, Atari 130, Didaktiky všechny, disketová mechanika D40, která mé hráčské orgie dotáhla do extrému, až konečně přinesl domů Atari ST a následně Amigu 500, což završil Amigou 1200, u které jsem prožil mládí.

Pak jsme se přestěhovali a brácha zůstal s Amigou v Bratislavě, zatímco já jsem se se svou antipočítačovou rodinou přestěhoval do Prahy, resp. Vraného nad Vltavou, kde jsem měl jen Didaktika, disketovku a to je tak všechno. Ve škole jsme měli Macy, po vykradení školy pak PC (286) a ačkoliv jsem pařil jak se dalo, Amiga mi chyběla.

Problémy nastaly postupem času, pořídil jsem si domů tehdy totalüberhi-end PC - Celeron 400 MHz, Riva TNT a na Amigu jsem tak trochu zapomněl. Kdyby jednoho dne brácha neřekl, že prodává svou sbírku strojů, takže jsem po A1200 okamžitě skočil.

Problém byl v tom, že jsem se nikdy o Amigu z jinak, než z herního hlediska nezajímal, vnitřně jsem to vnímal jako konzoli, avšak touto dobou jsem začal pracovat v oblasti grafiky a později IT, takže mne zajímalo, co všechno Amiga umí. Umíte si představit, že jsem k tomu přistupoval jako totální lamka - nic jsem o tom nevěděl, internet jsem neměl, takže metody pokus-omyl, které po několika hodinách končily zuřivým kvedláním joysticků. Až jsem jednou na dně krabice s disketami, kterou mi dal brácha k Amče, našel modré originálky s nápisy Workbench. Potřeboval jsem nějaké čisté, naformátované diskety pro sejvy do nějaké hry a jelikož tyhle diskety vypadaly zachovale, tak jsem je chtěl naformátovat a použít. Předtím ale pro jistotu jsem z nich nabootoval, co kdyby tam bylo něco důležitého.

Šok se dostavil, operační systém jsem z toho nečekal. Popídil jsem se po připojení harddisku a začal jsem Amigu využívat více. Bohužel - neměl jsem tehdy v Amče CDROM, takže jsem byl stále omezený softwarem z disket, ale nainstaloval jsem si PPaint, Cygnus, Brilliance a tunil jsem Workbeche dál. Časem došlo na turbokartu, čímž se požitek z hraní ještě znásobil. Ale stále jsem byl "zkažen" architekturou PC, takže se v systému WB dodnes dokonale neorientuji a teprve relativně nedávno jsem zjistil, jak se vyvolává bootmenu, kterému říkám bios ;). Takže je jasné, že po objevení příkazu Assign jsem byl v sedmém nebi - už jsem nemusel hodně her hrát z disket. Amiga se pro mne stala koníčkem a vášní, ale odborník nejsem - byť se sám občas překvapím a pár Amig jsem kamarádům instaloval a spravoval.

Dneska mám doma v podstatě tři Amigy. A1200 po bráchovi, kam jsem si přikoupil Blizzarda 1230 a 2,5"-3,5" redukci na HDD, dále pak Amigu 1200 v toweru taky s Blizzardem a CD ROMem, který jsem koupil od kamaráda ve finanční krizi a konečně Amigu 2000 s nějakým GeForcem a SCSI diskem, který jsem dostal zdarma od HOLY_SEAL (díky!) jako polofunkční - nefunguje tam disk ani flopyna, ale mám ji ve sklepě - a to vše s monitorem 1084S, na kterém většinu času jedu. Včera jsem rozchodil DVD u mé kmenové Amigy, což mi způsobilo nezměrnou radost, zápasím s instalací OS3.9 a třeba mi někdo polopaticky vysvětlí, jak poznám verzi ROM své Amigy a jak ji updatnu. Do budoucna uvažuji o CF redukci místo HDD, mediatoru a přípojení k síti - ale primárně jsem Amigista - hráč.

Takže se kdyžtak ještě koukněte na moje stránky http://www.rpghry.cz/, ať víte, s kým máte tu čest a já jdu zase po svých ;).
    Naposledy upravil Prober : 03.04.2007 v 15:19:10 Důvod: Trocha stylizace
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

2. Poděkovat jan - tito lidé za příspěvek poděkovali
    - Predseda's Avatar
    Datum registrace
    04.10.2006
    Město
    LV-426
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Výchozí

Verzi ROM poznáš jednoduše - je napsaná na čipech. A updatneš jí taky jednoduše - čipy vyměníš. Proto je to ROM, ne Eprom, Flashrom apod.
    "pořád lepší než stará s vypižlanýma dírama" (Solaris104 2017)

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

To se mi vůbec nelíbí, ale asi nemám jinou možnost.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

ghh's Avatar
    Datum registrace
    14.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    43
    Post Thanks / Like

Výchozí Amiga!

Pekne napsany
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

A tady mám ještě obrázek, jak to vypadá momentálně u mne doma.

Z leva: nové repráky Genius, Dell D620, 19" LCD Dell, Nintendo Wii, prima věž LG, záložní PC, schovaný Playstation 2 a na konci A1200 Tower - druhou Amču mám momentálně schovanou. Na pravém repráku je ještě schovaný VGA box, kde akorát prohazuju kabely, takže vše jede na jednom monitoru.

Administrátor DaMi's Avatar
    Datum registrace
    29.09.2005
    Město
    Praha - Stodůlky
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí

Pěkné smažící doupě . Jestli chceš ještě ušetřit místo, přivrtej to lcd na zeď. Udělal jsem to před dvěma rokama a jsem s místem neskutečně v pohodě. Na stůl se mi teď vejde víc nepořádku .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    ---------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

Sponzor Chain's Avatar
    Datum registrace
    15.12.2005
    Město
    Třebíč
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí

pocet originalek ovsem vidim velmi nizky
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

LCD na zeď dát nemohu, jelikož systém relativně často stěhuji do kuchyně kvůli párty, takhle je to nakonec nejlepší .

Jinak originálky nemám doma, páč na to nemám místo . Teda na Amigu mám jenom DOMANa a ještě něco, nějaké béčko, Testament nebo Cytadela... ale jen diskety. Kdyžtak tady jsou fotky mejch originálek v pokoji, když jsem bydlel ještě u rodičů:

A tady něco z mých osmibitů:

A něco z mých časopisů:

choudy's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Rabí
    Věk
    34
    Post Thanks / Like

Výchozí

Co je ta sediva obluda oplne na vrchu v ty bily krabici?
    A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

Retro gamer Solaris104's Avatar
    Datum registrace
    18.10.2006
    Město
    Vsetín
    Post Thanks / Like

Výchozí

Slovensky klon ZX-Spectra Didaktik M . Muj prvni pocitac byl kdysi Didaktik Gama.
    I love Amiga

choudy's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Rabí
    Věk
    34
    Post Thanks / Like

Výchozí

Tfuuj, kde udelali soudruzi chybu? Z nadhernyho ZXka od sinclairu uplacali takovouhle sedou mys.
    A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Gamy mám dvě dokonce, ale nejsou na fotce, je to fakt zlomek, to mám u našich mimo současný domov. Ale vlevo u zdi - to není PC - to je legendární Robotron - a mám k němu i klávesnici z 2 mm plechu (s klávesami známých z takových těch komunistických kas v krámech) a monitor. A dokonce jsem k tomu nedávno sehnal i dvě externí disketové mechaniky na 9". Jojo .

Čestný člen Prober's Avatar
    Datum registrace
    04.07.2005
    Město
    Ostrava
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote choudy původně napsal: View Post
    Tfuuj, kde udelali soudruzi chybu? Z nadhernyho ZXka od sinclairu uplacali takovouhle sedou mys.
    Náhodou, Gama I eMko bylo dobrý Co jsem se naposlouchal přes věž hudby z Last Ninji

Retro gamer Solaris104's Avatar
    Datum registrace
    18.10.2006
    Město
    Vsetín
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote Prober původně napsal: View Post
    Náhodou, Gama I eMko bylo dobrý Co jsem se naposlouchal přes věž hudby z Last Ninji
    No Mko bylo nepovedene, uz nemelo original obvod ULA, ale nejaky paskvil, tazke na TV jste meli deformovany obraz do ctverce misto obdelniku a nektere hry nebyly kompatibilni. Po Mku jeste udelali Diaktik Kompakt s vestavenou disketovou jednotkou a chteli za to silene prachy jako za Amigu
    I love Amiga

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

K Didaktiku mám i disketovku D40, Kompakta mám taky někde schovaného. Tyhle staré věci jsem dříve velice aktivně sbíral, dneska spíš co se naskytne...

- Predseda's Avatar
    Datum registrace
    04.10.2006
    Město
    LV-426
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote solaris104 původně napsal: View Post
    No Mko bylo nepovedene, uz nemelo original obvod ULA, ale nejaky paskvil, tazke na TV jste meli deformovany obraz do ctverce misto obdelniku a nektere hry nebyly kompatibilni. Po Mku jeste udelali Diaktik Kompakt s vestavenou disketovou jednotkou a chteli za to silene prachy jako za Amigu
    Oba dva mám (ke Kompaktu mám i hudební modul Melodik). Nejhorší na tom nebyl ten obraz, ale ta STRAŠNÁ klávesnice - s tou skoro nešlo pracovat. Rozhodně bych jí navrhnul mezi 5 nejhorších klávesnic všech dob.
    "pořád lepší než stará s vypižlanýma dírama" (Solaris104 2017)

Sponzor a4000's Avatar
    Datum registrace
    21.01.2007
    Město
    Košice
    Věk
    46
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote davesade původně napsal: View Post
    K Didaktiku mám i disketovku D40, Kompakta mám taky někde schovaného. Tyhle staré věci jsem dříve velice aktivně sbíral, dneska spíš co se naskytne...
    zvyknes vsetky tie 8-bitove pocitace, ktore vlastnis obcas aj oprasit a zapnut ci ani nie? ked ano, tak ktore a co na nich spustas?
    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Oj to víš že je jednou za čas zapnu . Momentálně, co bydlím v Praze, mám problém s místem, takže kompíky spinkají ve skříni u našich. Dříve jsem měl aktivně na stole neustále v pohotovosti Didaktik s D40, Amigu, a 386. U rodinné TV jsem pak měl pod videem v pohotovosti C64 - v podstatě jen na Elite a Robin Hooda (no dobře - ještě Giana Sisters). Nedávno jsem na jedné párty předváděl Sharp MZ800 a na něm jsme vařili Druida, Defender of the Crown, Tomahawk a hlavně Higway, to je jedna z nejlepších her vůbec. V poslední době není prostor ani čas, protože autentičnost emulace pokročila... a než mít doma TV na 8mi bity a neustále obsazené zásuvky, tak dávám přednost kompaktnímu řešení, což je jeden velkej monitor a na něm Amiga, PS2, Wii, a PC. Zbytek emuluji.

Problém je také v tom, že jak jsem primárně a de facto jedině hráč, tak nejsem vysazen na žádné platformy, v současné době rozšiřuji sbírku starých jednoúčelových herních zařízení - konzolí. Jakmile je seženu, tak je provařím a dám do sbírky. Mám sen, že bych si otevřel v nějakém hangáru vlastní muzeum, kde budou všechny moje kompy s televizema, zapnuté... a lidi tam budou chodit hrát nebo si to jen ošahat či shlédnout. Dávám si pečlivě záležet na funkčnosti strojů, zachovalost je věc druhá (u Didaktika M mám vyrýpáno několik kláves, což jsem udělal nožem jedné krutě pařanské noci, kdy mi opravdu nešel překonat lvl254 v Exolonovi ani s napoukovanejma životama ).

Ale musím říct, že velkou část sbírky mám opravdu do sbírky. Na věcech jako Kompakt nebo PMD není software, kterých bych neměl na příbuzných platformách a zároveň jde o stroje, které se nedají nijak využít na "práci" (nebo machrování ), na rozdíl od Amigy, kterou mám v pohotovosti neustále a hodlám si udělat extra místo i v současném malém bytě.

A co na nich spouštím - no nejraději hry, co už mám dohrané a můžu před sebou machrovat, že si je dobře pamatuju. Mimo jmenovaných samé další klasiky - Saboteur, Great Escape, Sentinel, River Raid atd. Jednou za čas prostě doma vyhlásím tématický týden (např. "Týden Star Wars" nebo "Týden Dooma" či "Týden ZX Spectra") a věnuji se činnosti intenzivně. Takže shlédnu všechny filmy Star Wars a dojedu všechny hry, pařím Dooma po netu nebo oprašuji osmibity. Jojo, sranda to je.

20. Líbí se mi jan - těmto lidem se příspěvek líbí
    Krtek's Avatar
    Datum registrace
    18.04.2007
    Město
    Příbram
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Výchozí

To ti celkem závidim.. Místo a čas.. Jo když jsme u tý Gamy, ta byla geniální jak byla hranatá. Snad do dneška mam v dlaních vyrytý ty debilní rohy ! A jak měl každej klasicky nastavený ovládání her na O P Q A a střelba M a až odešlo tak N

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Čas je, místa málo... hlavně mi to toleruje žena (a občas i podporuje!), takže je to super .

23. Líbí se mi jan - těmto lidem se příspěvek líbí

Podobná témata

1. Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 14.03.2013, 16:56:00
  2. Dave.svk
    By DAVE.SVK in forum Představení uživatelů
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.10.2007, 10:23:48
  3. Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 04.08.2007, 14:59:22

Povolení psaní zpráv