Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

Sbalit
Toto téma je "přilepené" nahoře.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

    Compact Flash s leknínem mě funguje, stejně jako většině ostatních lidí, pokud se jedná o připojení přes IDE.
    Problém je ale přes připojení PCMCIA, tam tato CF nefachá.
    Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
    Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

    Komentovat


      #32
      O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

      Šel na ní spustit systém, ale po čase se to začlo sypat a začne to házet errory pokud to bylo v ide. Po přechodu na Sandisk všechno v cajku.
      Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
      Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

      Komentovat


        #33
        O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

        Autorem citovaného textu je Vejce Přejít na původní příspěvek
        Šel na ní spustit systém, ale po čase se to začlo sypat a začne to házet errory pokud to bylo v ide. Po přechodu na Sandisk všechno v cajku.
        To zní jako nesprávné nastavení (Max Transfer value je třeba dát na 0x001FE00 v HDToolbox a potvrdit klávesou ENTER)

        Naposledy upravil spajdr; 04.02.2013, 17:15:34.
        Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
        Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

        Komentovat


          #34
          O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

          Vím vím, všechno jsem nastavil. Zkoušel to i Jack-3D a taky se mu to rozsypalo. Ale je pravda, že v tom byla fastka 4MB a pak mám pocit i blizzard, takže v základu to může šlapat normálně, pokud to někde na netu píšou.
          Já jsem tu kartu vybíral i podle obrázků když ji někdo někde prodával s instalovaným systémem a hrama, takže jsem si říkal, že to musí šlapat v pohodě. Každopádně pokud se někdo chce vyhnout problémům, tak doporučuju ty dvě kila přihodit a koupit sandisk. Ušetří to hromadu nervů.
          Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
          Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

          Komentovat


            #35
            O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

            Souhlasím, Sandisk funguje spolehlivě jak v IDE tak i PCMCIA.
            Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
            Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

            Komentovat


              #36
              O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

              Měl jsem tu čest v dvěma Kingstony, jeden byl Vejceho, tam to házelo read errory kdy se tomu zachtělo. Zkoušeli jsme jiné čtečky, jiné turbokarty, jiné desky, masky, maxtranfery, všechno vyzkoušeno, nefachá to dobře. Doma mám Elite Pro 133 a co jsem to tenkrát zkoušel, tak se to načetlo zformátovalo, ale pak errory a odchod na párek...

              Tady v Brně mají v Alfa Computers Sandisky Ultra s doživotkou, vyzkoušeno 2GB a 4GB a jsou super. Chystám se vyzkoušet 8GB a 16GB.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #37
                O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                Ja mam doma SanDisk Extreme 8GB, daju sa pouzit aj vacsie ako 4GB ?
                MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                Komentovat


                  #38
                  O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                  Autorem citovaného textu je ObiWanKen Přejít na původní příspěvek
                  Ja mam doma SanDisk Extreme 8GB, daju sa pouzit aj vacsie ako 4GB ?
                  Jasně, mrkni na můj příspěvek č.33, na ten odkaz, je tam o tom více pokecu.
                  Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
                  Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

                  Komentovat


                    #39
                    O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                    Ak pridam svoj prispevok s mojimi skusenostami s PCMCIA - tak SanDisk (CF) jednoznacne
                    a takisto SD karty

                    Adapter pouzivam tento:

                    SD karty mi to zatial vzalo vsetky co mam doma (SanDisk, Extreme III, Transcend, Pretec)
                    Naposledy upravil jan; 05.02.2013, 20:22:57.

                    Komentovat


                      #40
                      O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                      Udej ještě velikosti a co nejpřesnější označení, mě třeba "Pretec 40x 2 GB" nejede a "Kingston Elite Pro 133x" blbne.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #41
                        O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                        Můj 8GB Kingston s leknínem jede taky bez problému.
                        Ale zeptám se jinak. Protože moje redukce vyžaduje napájení, chci ji vyměnit za tuhle http://aukro.cz/show_item.php?item=3004584261
                        a zeptám se vás jestli v Amči pojede. Díky předem.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #42
                          O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                          rychlo som teraz rano len pozrel Transcend 133x 4GB, Pretec je tam len SecureDigital Card 256MB"
                          dalsiu neskor a ostatne su vsetko SD, SHX a SDXC karty z fotakov
                          SanDisk SDHC 4 a 4GB, SanDisk SD 20MB/s 2GB
                          dalsie ak tak neskor
                          pekny den vsetkym

                          Komentovat


                            #43
                            O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                            Dedy jet by to mělo. Já mám tu stejnou, akorát ji zapojuju přímo do desky a ne na kabel. Akorát u ní nebliká HDD ledka. Aspoň mě teda ne.
                            Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                            Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                            Komentovat


                              #44
                              O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                              Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                              Můj 8GB Kingston s leknínem jede taky bez problému.
                              Ale zeptám se jinak. Protože moje redukce vyžaduje napájení, chci ji vyměnit za tuhle http://aukro.cz/show_item.php?item=3004584261
                              a zeptám se vás jestli v Amči pojede. Díky předem.
                              Já používám ty přímo do desky a jestli nemáš v Amize vrchní plech, je ideální, jinak se musí trošku ten plech upravit.
                              Ale jsem s nimi spokojen. Doplnil jsem k tomu čtečku do PC a už nepotřebuju diskety, nic, pěkně všechno přes winuae.
                              redukce pravoúhlá 2.5"ATA (female) na CF (CompactFlash)

                              Akorát jsem je kupoval někde z východu a vyšla jedna na cca 80-90 Kč při 10-ti kusech.
                              ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                              Komentovat


                                #45
                                O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v redukci na IDE!

                                Autorem citovaného textu je Vejce Přejít na původní příspěvek
                                Dedy jet by to mělo. Já mám tu stejnou, akorát ji zapojuju přímo do desky a ne na kabel. Akorát u ní nebliká HDD ledka. Aspoň mě teda ne.
                                A nepřekáží něčemu? já k tomu chci pořídit 5cm kablík. Jeden nikdy neví co ještě do Amči přidá. A blikat snad nemusí , to mi nebliká ani na powerbooku nic, dá se bez toho dýchat.
                                Naposledy upravil Dedy; 07.02.2013, 11:06:57.
                                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X