Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

    Caute, po dlhej(ozaj dlhej dobe), sa mi dostala do ruk opat amiga, konkretne A1200, akurat som zistil ze prevazna vacsina diskiet je nepouzitelnych(aj ked mam pocit ze istu mieru ma natom aj samotna mechanika), tak som sa rozhodol ist do "hdd" vo forme CFka. Po preluskani "how to" to myslim nebud eproblem spravit, ale, problem zrejme bude, ze amigu mam v zakladnom HW. Takze inbuild 2MB RAM, a ako citam, to moze a asi aj bude problem s pouzivanim CF. Otazka, aka je najlacnejsia moznost rozsirit RAM v A1200. Este pre ozrejmenie, ako decko som mal A500 zaklad, a neskor +512KB extended modul(to bolo prekvapko, ked zrazu na niektorych hrach zacala ist hudba, WOW ).
    No, ale ako pozeram, tak na A1200 som nic take, ako rozsirit RAMku o ozaj par MB(na 4napr.), nenasiel. Len same turvo karty a neviem co, za OZAJ pekelne prachy(250e+). Po intenzivnejsom hladani som sa nakoniec predsa dopatral k tomuto https://www.amedia-computer.com/en/a...miga-1200.html
    Myslite ze toto bohate staci? Je to kompatibilne s kazdou reviziou MB? (mam inak Rev. 1D4, KS chipy V3.0(39.106), ma to jumper na prepinanie max. velkosti RAM, kde pri plnom vyuziti 8MB to vraj odstavi pcmcia slot(co by mi asi vadit nemalo)-A500 to nemala, takze je to premna novinka tento interface(pripadne, nieje moznost rozsirit RAM pomocou prave tohoto pcmcia slotu?-citacka na CF do pcmcia? Videl som aj predavat novsie(3.1 KS chipy), za celkom prijatelnu sumu(ale tu turbo kartu ozaj kupovat nechcem). Ide mi o to si s brachovcami davat obcasne AMIGA DAYS a nostalgicky drtit, ale diskety su KO, a CFko odlahci jak celkove pouzivanie diskiet, tak problem s citacim, menenim disket, dlhe loadingy...
    STacila by mi teda ta FAST ram 8MB a isla by mi vobec v tejto revizii dosky?
    Dakujem

    #2
    O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

    Já myslím, že ta RAMka je lepší, než holá Amiga. Navíc se zvedne dvojnásobně výkon. Když přepneš na 4MB, je to kompatibilní s PCMCIA. Stačí si na káblík vyvést přepínač.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

      Takze mohla by byt, jo? Alebo, este sa teraz vyskytla M-Tec 1200 8MB RAM/FPU/RTC za dajme tomu cenu, ktoru byvsom bol este ochotny investovat, otazka, ma to zmysel, ked to chcrm skutocne len na tie nase amiga days, zadrtit nejake games?

      Komentovat


        #4
        O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

        Má to smysl.

        Na WHD hry ti 2MB nestačí ani s tím nejminimalističtějším WB a s obyčejným FFS.
        Já koupil Amitek Hawk 8MB asi za dva tácy a je to v pohodě.

        Druhá varianta je koupit za pár stovek GOTEK a hrát z ADF, je to výrazně levnější, ale pomalejší (načítá se to jak z reálný diskety).
        Další výhoda je, že nemusíš instalovat HD a naprostá většina her ti bude fungovat. A žonglovat s disketama budeš jen tlačítkem
        Naposledy upravil kunilingus; 30.04.2019, 09:38:18.
        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

        Komentovat


          #5
          O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

          Autorem citovaného textu je kunilingus Přejít na původní příspěvek
          Má to smysl.
          Nejsem si uplne jisty, ale myslim ze otazka Rasputina je "Ma smysl koupit (zrejme drazsi) M-Tec spis nes nez tu RAM". Ze potrebuje vice RAM, to docela urcite vi.

          Komentovat


            #6
            O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

            Ano, otazka bola mierena 8MB vs m-tec. Ale v pohode, kazdy nazor nieco da, takze pohoda. Tak by som ostal pri tej 8MB, naco to hrotit.
            Btw, prave sa mi podarilo spojit amigu s new TV cez RF(zistil som ze telka uz nema composite ani scart ako mala stara tv), akurat ze to cele sumi, ale neva, na test staci(mam uz z ciny objednany prevodnik na hdmi, malo by to byt ok). No, ale chcel som hlavne otestovat, lebo som podla jedneho videa robil CF boot, a cuduj sa, funguje to, bootne pekne WB3.1 akorat som si neni isty aky fs je pouzity ci ffs alebo pfs3, to este zistim(pfs3 je tusim mat lepsie, vsak?). Nakoniec, s tymto setupom teda, ma zmysel, aby som skusil tam narvat whdload, alebo s tymto zacat az ked bude ta ramka?

            Komentovat


              #7
              O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

              na eab.abime.net pisu:


              WHDLoad


              Limited Use 2MB CHIP
              you should equip you systems with atleast 2MB CHIP RAM. There are a few WHDLoad Game launchers *like tinylauncher* and even AGLaunch that will operate within 2MB of CHIP and provide a reasonable experience. Limitations are a thing here as some games will need more than 2MB of memory and the loading time is drastically reduced (almost the same speed as loading from floppy). I should also point out that some WHDLoad game slaves were compiled for an 020, so with the stock 68k moto CPU they crash on loading.


              4MB FAST RAM + 1MB CHIP
              This setup will reduce most limitations - allowing a lot more software to Pre-Load reducing load times as well as allowing games that require more memory to load/play - again, sadly some games need more than 1MB CHIP (Video memory) and alas some WHDLoad slaves are compiled for use with an 020 CPU so if you are stuck with the 68k moto then these titles won't load.



              8MB FAST + 2MB CHIP
              This is IMHO the best setup for WHDLoad, combining this with an 020 CPU will load everything I have ever thrown at it. Only some mega-disk games like BloodNet / Beneath a Steel Sky, have a slightly slower load time as they buffer the slave files in and out of memory (they are 8 and 12 disk games!)

              For the costs involved, your best bang for buck would be an A1200 equipped with either an 8MB FAST RAM card or an ACA1220 which gives you a slightly (marginally) faster 020 CPU and a whopping 128MB of FAST RAM - comparing the second hand and retail prices, I would plumb for the ACA1220
              Naposledy upravil TherioN; 30.04.2019, 12:28:12.
              --------------------------------------------------
              A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

              Komentovat


                #8
                O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                Bez RAMky, jen se 2MB, na WHDLoad zapomeň. Možná bys spustil nějakou jednodisketovou hru, ale bylo by to trápení.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                  Ok, tak to budem riesit ked bude fast ram. Ten gotek by sice este stale financne vysiel menej ako ta fast ram, ale ak to emuluje fdd doslova, vratane rychlosti tak to neee.

                  Komentovat


                    #10
                    O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                    I to čekání má něco do sebe.. to ale říkám jako člověk, co nehrál a nehraje adventury, takže se mi většina skutečně dobrých her vejde do třech disket
                    Víc si toho pak vážíš a máš větši chuť hru trochu prozkoumat, když užs musel čekat
                    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                    Komentovat


                      #11
                      O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                      To uznavam, ale pri fdd to doplna aspon zvuk citania diskety, hlavne zvuk, ktory uz signalizuje problem s citanim pri goteku by bolo ticho, takze to nech uz radsej nacita rychlejsie. Pri takom MK2 co ma 4diskety, a pomaly kazdy pandulak je na inej diskete, premium pandulak na inej, pri fatality vyhodi pandulaka z ramky... pri tomto som sa diskiet inak navymienal, a je to jedna z top hier co by bola na amiga day

                      Komentovat


                        #12
                        O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                        No, on i gotek může mít emulátor zvuku floppky Gotek je dobrý na cracklé hry, když chceš ADFka s trainery, cracktry apod.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #13
                          O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                          Jen ta RAM ti bude stacit a uzijes si spoustu srandy. M-Tec neni bnijak zvlast dobra turbina a navic i jejich 8MB RAM koliduje s PCMCIA. Ja ji taky mam a poradne se ani nevejde do Amigy. Nemam ji rad.

                          Komentovat


                            #14
                            O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                            Já myslím, že mluvil jen o RAM
                            Big Book of Amiga Hardware - Probably the largest Amiga hardware reference on the net!

                            Jako FPU ti je bez pořádného CPU k ničemu.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              O: A1200 rozsirenie RAM(najlacnejsie riesenie)

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Jen ta RAM ti bude stacit a uzijes si spoustu srandy. M-Tec neni bnijak zvlast dobra turbina a navic i jejich 8MB RAM koliduje s PCMCIA. Ja ji taky mam a poradne se ani nevejde do Amigy. Nemam ji rad.
                              Tady chybí tlačítko "Souhlasím", protože "Děkuji" ani "Líbí se mi" to nevystihuje.
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X