Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Alfa Power pro Amigu 500/500+

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Alfa Power pro Amigu 500/500+

    Zdarec, nedávno jsem na aukru pořídil ide řadič pro amigu 500/500+ alfa power, který měl bohužel vytrhané kablíky z přepínačů zapínajících/vypínajích hadr a externí paměť. K hadru je poměrně tlustý manuál, kde je kde co, ale schéma zapojení kabelů na přepínače tam není a ani jsem je nevygoogloval. Amiga Resource, hardware.amigafuture.de i Ottův slovník naučný mlčí.

    Pokud byste někdo toto zařízení měli doma, moc prosím o detailní fotku zapojení kabelů. Na každý přepínač jich jde 6.

    PS: nechápu, proč a jak některý z minulých majitelů tyto kabely vyrval :evil:

    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    Re: Alfa Power pro Amigu 500/500+

    jj, tohle taky mám u svý A500. Ty urvaný kablíky bude asi tradice, nicméně jsem to tenkrát dohromady dal (snad dobře), takže nafotím a pošlu. Doufám, že to stihnu do zítra.
    Amiga 500 (Chip:1MB,Fast:2MB,HD:512MB), Amiga 600 (Chip:1MB,HD:120MB), WinUAE

    Komentovat


      #3
      ha pacholek, tak uz vim kdo mi ho vyfouk mimo aukro!

      holt cf redukce budou dražší
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        To glover: neskonalé díky předem, těším se

        To chain: tak se nezlob, objednal jsem si od toho chlapíka plnou kárku věcí, téměř vše co prodával. Zjistil jsem totiž, že pracuje kousek ode mě, tak jsme to vzali hopem.

        Kdybys rušil sbírku (jako že to by tě museli předtím minimálně vykostit ), taky bys dal přednost tomu, ať si ten "šrot" odveze někdo najednou než se toho zbavovat po drobkách

        Už se těším na prominentní cenu cf redukcí :twisted:
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          tak se aspoň pochub za koli ten disk byl, protože ja sem za nej chtel aspon ten litr dat.
          ukoncit takhle aukci a ani nereagovat na mejly je fakt nefer. Dyby napsal sorry ale je to soused a bral toho vic tak to pochopim, ale ani se nenamahal.

          redukci mas specialne za 300
          :twisted:
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            to DaMi

            Předem se omlouvám za spoždění, úplně jsem zapomněl, že je v pátek svátek...
            Takže:
            1) když to rozebereš...


            2) detail na plošňák

            V podstatě je to zapojené ve stejném pořadí jako zapojení na desku. Pro jistotu zopakuji barvy:
            černá, hnědá, červená, oranžová, žlutá, zelená.
            Druhý konektor je otočený o 180st.
            Snad to takhle stačí.
            Amiga 500 (Chip:1MB,Fast:2MB,HD:512MB), Amiga 600 (Chip:1MB,HD:120MB), WinUAE

            Komentovat


              #7
              Díky moc, tento týden to zkusím a dám vědět...
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Měl bych prosbu. Nejsem elektrotechnik, pájet umím dost blbě (prostě se mi třesou ruky ) a potřeboval bych:

                a) buď bezpečně přepájet toto zvěrstvo:
                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pruser01.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 18,6 KB
ID: 105633 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pruser02.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 27,4 KB
ID: 105634

                nebo za b) napájet nové konektory. Ty jsem sice koupil v GME, ale nemají dvoudiodové, což mi pro funkčnost nebude vadit. Našla by se nějaká dobrá duše, která by mi pomohla? Klidně bych to někam poslal...
                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pruser03.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 56,1 KB
ID: 105635 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pruser04.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 26,0 KB
ID: 105636

                PS: Za to zvěrstvo nejsem odpovědný já, tak už jsem to koupil. Raději dopředu hlásím, kdyby z toho někdo dostal záchvaty, čemuž bych se vůbec nedivil.
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  takovej napad, mozna to nepujde, ale co zkusit vymenit tu obyc diodu za dvojbarevnou? Dvoji indikace by to jako byla.
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Klidne ti to pripajim dyz posles ty kabliky a prepinace. Ten konec co jde do desky je v poradku?
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                      takovej napad, mozna to nepujde, ale co zkusit vymenit tu obyc diodu za dvojbarevnou? Dvoji indikace by to jako byla.
                      Tak nevím, jestli to má význam, diody podle mě indikují: zapnutý/vypnutý alfadata, zapnutá/vypnutá paměť, zapnutý/vypnutý hadr a datový tok. Možná mi bude stačit jen ten datový tok a obecné zapnutí. Nebo by se to případně dalo upravit i na tom novém spínači, ale musel bych nahoře vyvrtat a vypilovat díru pro další diodu. Ve spínači je prostor na dvě diody. Možná by to nebyl až takový problém. Zapřemýšlím ještě.

                      Konektory na druhé straně jsou OK.

                      Jinak díky za nabídku, pošlu ti to, ale nespěchám, uděláme to, až přijde ta zásilka z vesálie.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        Zadna nova dira, proste dvoubarevna dioda misto te jednobarevne. Pizlani je pro amatery.
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Jo, tak to jsem asi nepochopil, takže to bude vlastně taková dvoudioda. Soráč, v tomto jsem naprostá lama
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                            Jo, tak to jsem asi nepochopil, takže to bude vlastně taková dvoudioda. Soráč, v tomto jsem naprostá lama
                            Dvoubarevne diody jdou koupit za par korun, vedou z ni 3 dratky a muze svitit 2 barvami, treba jako u nekterych vypalovacek (zelene pri cteni, oranzove pri vypalovani).
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
                              Dvoubarevne diody jdou koupit za par korun, vedou z ni 3 dratky a muze svitit 2 barvami, treba jako u nekterych vypalovacek (zelene pri cteni, oranzove pri vypalovani).
                              Jo, takhle to je. Já jsem si myslel, že půlka bude svítit jednou barvou a druhá půlka další barvou. Myslel jsem, že to budou jakési dvě diody vedle sebe.

                              Pokud se jedná jednu dvoubarevnou diodu, tak si myslím, že nedokáže zobrazit zároveň stav zapnutý hdd, zapnutá paměť. Takže se to pro tu moji mašinu asi nebude moc hodit. Neva, bude mi stačit obecné zapnutí a pak datový tok z hadru.
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X