Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Doje.... tedy mrtvá A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Doje.... tedy mrtvá A1200

    Měl jsem stejný problém, i když ne tak markantní, na jedné A1200 desce a ani po recapu to nezmizelo. Ta deska měla víc závad, které se mi podařilo opravit, ale tenhle obrazový bordel ani omylem (a to sem zkusil vyměnit i video DAC). S největší pravděpodobností to způsobují keramické kondenzátory, které se nacucali toho sajrajtu, co tam vyblily ty zkurv... elektrolity. No, a hledejte to, který z těch malejch, hnědejch hajzlíků to dělá...
    Je jich tam milion...

    Komentovat


      #32
      O: Doje.... tedy mrtvá A1200

      Začal bych asi u těch pár signálů okolo videa, tedy RGB(DAC) a H/VSYNC(Alice). Druhou A1200 jako ethalon a samo že osciloskopem.
      Nevím v jakém stavu ta deska byla před recapem, kde to bylo vyteklé apod.

      Komentovat


        #33
        O: Doje.... tedy mrtvá A1200

        Konečně jsme se někam dostali, teť tu mám tunu možností, tak postupně prověřím a pochlubím se jak jsem nepochodil...

        Komentovat


          #34
          O: Doje.... tedy mrtvá A1200

          Tak z DAC ty RGB vedou přes odpory přímo na konektor videa. Pak jsou tam jen clamp diody, odpory kvůli impedanci a koďany do encoderu.
          To snad není tak těžké prověřit.
          Taky by šlo barevné složky odpojovat, ale to jsem zkoušel jen s monitorem přes scart...

          Komentovat


            #35
            O: Doje.... tedy mrtvá A1200

            Tak pánové první etapa. Zkoušení videa na TV. Přes cinch, RGB, vga, GBS 8220, kabely, monitory. Jedna Amiga, druhá i třetí
            Zjištění dnešního dne že Amiga má neskutečně mizerný video výstup (buď jsem puntičkář, nebo jsem zhýčkanej jinýma platformama), není to ani tak problém v ostrosti či barvách, ale v tom bordelu na pozadí či popředí. Televize vyfiltruje 90% bordelu.

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X