Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Noro

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Noro

    Nemel jsi nekdy na webu "Grovikovo potkani hnizdo"?
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #17
      O: Noro

      Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
      Nemel jsi nekdy na webu "Grovikovo potkani hnizdo"?
      Měl...
      Dum spiro spero!
      Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

      Komentovat


        #18
        O: Noro

        Krimi Story na Mortalu,to jsem vůbec nečekal čeho se tady dočkám,ještě,že to nevyčmuchal Goro bílý pes.
        Amiga je nejlepší...

        Komentovat


          #19
          O: Noro

          Autorem citovaného textu je krtek11 Přejít na původní příspěvek
          Krimi Story na Mortalu,to jsem vůbec nečekal čeho se tady dočkám,ještě,že to nevyčmuchal Noro bílý pes.
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #20
            O: Noro

            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
            To by si chtěl vědět! Počkej na potytulkovou scénu.
            Dum spiro spero!
            Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

            Komentovat


              #21
              O: Noro

              To jsou slova, do kamene tesat pane Noro! Zlatem vylévat! Sedím jako na jehličí, jak to dopadne
              Ne vážně, po nějaké době jsem tady narazil na něco, co mě zajímá. Na tvorbu nemám čas, Amigu už jsem si koupil, a tak jenom čekám na párty ve Vraném. A teď přímo inside report z nejhustších časů amigáckého podsvětí... O co jsem všechno přišel... i když, v roce 96 mi bylo 13, byl bych asi hroznej kidík mezi velkejma Amigistama... no to jsem pořád

              Komentovat


                #22
                O: Noro

                Imho ta kauza Trodas je hrozně zajímavá, a vůbec to není o tom, že "průměrnému" občanovi se tohle nemůže stát. Jsou v zásadě tři možnosti, proč dopadl, jak dopadl. 1) někdo měl osobní zájem se ho zbavit, a prosadil si to napříč policií a justicí. 2) orgány nakrklo, že ho x let řešili, a nepovedlo se jim ho zavřít, přičemž nasekali spoustu evidentních chyb a pochybení. A tak ho zavřeli podle hesla "kdo se neutopil, může se aspoň oběsit." 3) Opravdu žijeme ve státě, kde je možné někoho odsoudit, protože prapodivná osoba s nulovou důvěryhodností prohlásí, že jí ten dotyčný řekl, že někoho zabije. A ta třetí možnost je nejblbější. Kdybych měl sedět pokaždé, když řeknu, "já toho debila zabiju touhle sekerou, a zahrabu ho tady ve stodole." tak už jsem dávno na Sibiři na deset doživotních trestů

                Komentovat


                  #23
                  O: Noro

                  takze zadna sance, ze by to opravdu udelal? to me poser :-P

                  radeji to prestanme resit, protoze vsechna ta spiknuti zavani politikou a tu jsme si tu celkem prozirave zakazali
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #24
                    O: Noro

                    To je prozíravé, pravda, raději bych si dočetl epický Norův průběh, než to tady zaspamovat úvahami o (ne)spravedlnosti v ČR...

                    Komentovat


                      #25
                      O: Noro

                      Ad Troda: Přiznávám že nevím. Ovšem nehraje mi to logicky.
                      Troda je fakt chytrej kluk vídal jsem se s ním 3 roky? Třeba dvakrát za měsíc. Proto mi to nehraje logicky.
                      Kdyby to udělal v afektu, tak by nedokázal tak dokonale uklidit mrtvoly protože ty zatím nikdo nenašel. Vynechám prostě všude stopy, a klidně i lokalizační údaje atd. Takže by plánoval, jenže kdyby plánoval, tak by tam nezůstala ta krev, když uklidil všechno tak by uklidil i tu.
                      Navíc mě mate, že policii nezajímali například cizí stopy DNA co nepatřili nikomu, kus zubu nalezený na místě činu atd.
                      Tím bych to uzavřel a uvidíme.
                      Dum spiro spero!
                      Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                      Komentovat


                        #26
                        O: Noro

                        Abych doplnil minulé povídání. Tak Jupiter a jeho kolektiv obsahoval Marwina, VlnaRa a Andrewa.
                        No a abych tak nějak dostal věci do kontextu, je potřeba proběhnout roky 95 - 97 trošku hopem, ale jen trošku. Workshopy v Brně, které prakticky nahradili Resetkání nebyly vůbec špatné, hlavně díky určité komercializaci, byly vidět zajímavé věci, jako byl nový HW i SW. Normálně člověk v té době moc neměl možnosti vidět Amigu 4000 a podobné věci. Každopádně na posledním Resetkání jsem si koupil originálku Alien Breed 3D: The killing grounds. To se zrovna psal rok 1996 a mě se studium přehouplo do druhé půlky. Což tak nějak spělo k tomu, že můj život se tak nějak musel posunout dál.
                        Na světě je to tak zařízené, že se pořád něco děje. Takže rok 96 se posunul do roku 97 a ten byl výživný až běda. Ne zrovna na Amiga akce, ale i jinak je člověk živ, první ploužák, brigáda na pile, akce kdy kamaráda držíte aby neskočil pod vlak (jak moc je na šrot) a Váš kamará pořádá něco co se vžilo jako Undergroudn Party (rave, hardcore a spousta mrtvejch discofilů okolo . Prostě nářez. FXH (Franta) tenkrát za mnou na týden dorazil do Mariánek, takže viděl i tamní Amiga scénu, která byla v plném rozpuku. Abby měl tou dobou už Amigu 1200 s Elbox kastli. Prase párty ještě byly u Rotačáka doma (V rotačákovně a dokonce byly i dvakrát do roka). Mě na podzim roku 1997 čekala nejen dramtická věc jménem maturita (Maturant 98 ).
                        Někdy začátkem roku 1997 totiž naše skupinka dostala nápad skutečně nápad hodný i těch největších myslitelů.
                        Amiga Rewiev číslo 26 otiskl náš inzerát hledající Amigisty z okolních okresů. Prostě Amigisti všech okresů spojte se. Nemělo to asi mít valný efekt, ale osud je jako Česká Pošta. Když to nejméně čekáte, vrazí vám balíček do zubů až vidíte kolem hvězdičky. Tedy osud většinou nedává balíčkem, ale co už.
                        Takže na začátku školního roku 97 seděl v autobuse a měl jsem stranický úkol, navázat kontakt s jedinou Amigistkou, která se nám ozvala (jo ostatní prostě neměli dost velký koule).
                        Kdybych na to měl vzpomenout, tak v autobuse jsem naprosto nekontrolovaně koukal do výstřihu její kámošce (vzpomínáte do zubů). Ale ono se to nakonec nějak povedlo, a sotva jsem se vrátil ze Sheepu (akce kterou pořádal Verticál syndicate - Lazy, Wincle, Lišák, Dizzy a spol). Jsem se promenoval, nejdřív trochu nesměle s pravou a opravdickou Amigistkou. Zatímco na Sheepu jsem dostal přezdívku NORO (už tehdy jsem progresivně chodil v černé a pořád jsem si tam z jediného PC utahoval na téma chlazení dusíkem Zorro + N a máme tu NORO ). Tak s Amigistkou jsem "vyženil" i otce Amigistu.
                        Sestava byla doma naprosto luxusní a patrně ještě je. Amiga 1200 + 4 Mb fast a Amiga 1000 (fakt nekecám, kdo z Vás to in natura viděl).
                        Mimochodem na té Amize 1200 s 020 a Fastkou VETka dokázala dohrát Dooma (jo i já bych tomu nevěřil).
                        Tohle celé je důležité ze dvou důvodů. První z nich je Spring Party a druhým Eastern Párty.

                        Během toho podzimu totiž padlo další rozhodnutí. KuBas přišel s tím, že kus od Bystřice pod Hostýnem je vrch Tesák a tamní horská chata (celý takový menší komplex) je pod patronátem nějaké rodinné přízně. Jestli to byl strýc nebo kdo netuším dnes už přesně. Slovo dalo slovo a řeklo se, že by na podzim mohla na tom tesáku proběhnout nějaká Amiga akce.
                        Velikonoční termín se jevil jako naprosto ideální, takže se všechno rozjelo, kontakty atd. Jenže někdy kolem února KuBas jako vždycky spolehlivý jako Tatramatka, přišel s tím, že je tam na velikonoce plno a že to je v háji a že to přeložíme. Klasika posranej předem.
                        Tak jsem do toho šlápnul, že se to nějak zmákne a zmáklo (tak na 50%).
                        Takže místo aby se to odpískalo, jsem sehnal nové prostory a jelo se dál. Takže na velikonoce se silná sestava Vertical Syndicate, Sample + doprovod, Black Sir, Noro, VET). No nějak se to na tom místě nepovedlo a nastal zásadní zvrat a došlo ke stěhování. Prostory se nakonec zařídili i na podruhé náhradní.
                        Krom toho že Black Sir se pořezal o pulitr ve Fryštácké hospodě (S hláškou: "Únava materiálu", plival sklo). Vertical Syndicate zabrali jednu kancelář kde spali, když jsem ráno otevřel dveře vzduch se dal uvnitř krájet. To celé dopadlo docela dobře. Zatáhli jsme elektřinu a uklidili a bylo... akce tak nějak dopadla. S trošku hořkou pachutí.

                        Eastern Párty ovšem měla být o level vejš.
                        V podstatě se tam sjela veškerá Amiga scéna a co se v té době vyskytovala v ČR. Počínaje Vector, Pici, přes Abort, Verticál Syndicate až po Insanity. Už tehdy Fido dělal na Enforcu, takže tam na A4000 předváděl úplně první demo.
                        Ve vedlejším pokoji. AGAslayer a RedRose předváděli Amigu 1200 s PPCBlizzardem na 200Mhz a na něm Doom. Naprosto neskutečnéj fofr. Přímo na chodbě rozbalil stánek ten typ co byl tuším z nějakých Chroustovic a dělal na nějaké multimediální databázi. Ve sklepních prostorách kde byla kulturní místnost, Black Sir a VET nosili do krbu nějaké nalezené PC (kterej debilní provokatér ho tam dovezl) a nebýt rychlého zákroku mého, tak by pokračování v podobě shánění benzínu a sirek dopadlo kladně. Jinak Black Sir dovalil Amigu 600 předělanou do kastle CDTV.
                        Taky jsem od něj dostal kazetu s jeho Hudební tvorbou. Techno to bylo skoro tak tvrdé jako to moje .
                        S vědomím, že druhý den pro mě dorazí naši, neb mi začíná svaťák jsem si snažil veškerou atmosféru a lidi co nejvíc užit.
                        Kecám... šlo mi jen o jedno a všechno dopadlo dobře.
                        Po tolika letech musím říct, že celá akce proběhla až neskutečně. Podle mě to byla první akce kde se sjel určitý průnik české a a moravské scény (a asi tam byl někdo ze Slovenska od Ablazu - Strangers, Napalm). Tohle byl podle mě start toho co později Lahve nazval nová scéna. S těmi lidmi se pak dalo potkat, na Votických Amiga Workshocích a Apocalipsách v Brandýse na Labem.

                        Ale o tom zase příště.
                        Přiložené soubory
                        Naposledy upravil Noro; 24.05.2019, 12:36:15.
                        Dum spiro spero!
                        Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                        Komentovat


                          #27
                          O: Noro

                          Mimochodem tady je mnou natočené video z Votic roku 99.
                          Naposledy upravil Noro; 23.05.2019, 23:57:50.
                          Dum spiro spero!
                          Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                          Komentovat


                            #28
                            O: Noro

                            Když už ukazuješ rok 99... Moc mě mrzí, že jsem Votice nedal, byly jsme s klukama z AKF ten rok na obou MaleSech a Apocalypse. A právě na Apocalypse 99 jsem tě poprvé potkal. Myslím, že to byl Scateráč, kdo na tebe tenkrát apeloval, abys svoje techno módy nepřehrával příliž nahlas. Upřímně, muzika se líbila, třeba spolu na starý kolena konečně uděláme nějaký demo ;o)

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 1233.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 50,8 KB
ID: 110479
                            Ti tři co jsou zády: Luky, jack-3d, Jerry all AKF ;o)
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              #29
                              O: Noro

                              Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                              Když už ukazuješ rok 99... Moc mě mrzí, že jsem Votice nedal, byly jsme s klukama z AKF ten rok na obou MaleSech a Apocalypse. A právě na Apocalypse 99 jsem tě poprvé potkal. Myslím, že to byl Scateráč, kdo na tebe tenkrát apeloval, abys svoje techno módy nepřehrával příliž nahlas. Upřímně, muzika se líbila, třeba spolu na starý kolena konečně uděláme nějaký demo ;o)

                              [ATTACH=CONFIG]9429[/ATTACH]
                              Ti tři co jsou zády: Luky, jack-3d, Jerry all AKF ;o)
                              Jo Scatarac byl vždycky koko.... nakonec jen kvůli němu se zavedla kategorie Scala prezentace. Protože Scalu měl málo kdo (měla HW klíč). Obtížnost v téhle kategorii byla asi jako soutěžit v PowerPoint prezentaci. Ta nevraživost byla vzájemná a ani dneska nejsou vztahy zrovna bratrské.
                              Jo a já nemám problém, ve vzpomínkové invitačce na PrasePárty jsem se tak nějak, popasoval s tím, že nacpat modul do p61 je vopruz a nedopadlo to zase tak zle. .
                              Dum spiro spero!
                              Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                              Komentovat


                                #30
                                O: Noro

                                Jak jsem posledně načnul rok 98 byl takový zlom a doslova vzepětí Amiga scény u nás. Bylo to takové odstřihnutí od doby kdy scéna byla tak trochu roztříštěná. Oba Votické Workshocky byly naprostá pecka.
                                Tak nějak nalajnovali co bude dál a jak se svět bude otáčet. Rozhodně já jsem si podzimní užil, neb jsem vedle pódia našel takovej kamrdlík kam jsme zapadli ve dvou. Jediný problémovým okamžikem, bylo že ta místnost byla cca o 15 cm kratší než já. Tak se tam moc spát nedalo, ale naštěstí tenkrát dorazila sestava z moravy včetně Trody což bylo celkově příjemné, protože s nimi dorazila i VET.
                                Každopádně na druhém Votickém srazu jsem přišel o 40Mb disk co jsem měl v Amize jako origoš. Tenhle Seagate přečkal víc než 6 let a následně byl nahrazen 3,5 HDD opět Seagate tentokrát 3,5 Gb. Bohužel jsem na něm měl věci do kompa... což prostě zamrzelo. Jakože fakt dost.
                                Zasraně hodně moc.

                                Inu milé děti zálohujte.

                                Rok 98 znamenal i další životní změnu. Mladší ročníky to znát nebudou, ale naše generace měla něco, co v primitivních kulturách znamená přechod do dospělosti. V Africe jde mladík ulovit lva. Vzhledem k nedostatku lvů v ČR, do domy než mamánci zvítězili jsme měli vojnu.
                                Vzhledem k tomu, že jsem měl v plánu ušetřit na něco co by Amigu trochu zrychlilo. Jsem si to hodil na civilku (tam se dali vydělat slušné prachy. Takže roka a půl jsem byl k zastižení na Interním oddělení nemocnice v Mariánských lázních.
                                Takže jak že se to zpívá? Cirhóza, skleróza... ale kdeže.
                                Infarkty, mrtvice, holky rohypnolky (kravky co sežrali 20 ibalginů po blbým vysvědčení), mrtvoly, rakovina, mrtvoly, tubera, CTčko, mrtvoly, pohřebáci, záchytka, mrtvoly, bohnice, feťáci, mrtvoly a mrtvoly.
                                Po takové zkušenosti už život nikdy nebude tak smutný. Celou tu dobu, Amiga spolehlivě fungovala jako spojka. Přes cvrčka jsem posílal zvukové nahrávky, pak i videokazety a tak podobně. Inu swaper jak svině a to především s VET, která byla v Raichu jako AuPér. Vcelku dobrý, o víkendech jsme s Abby trénovali a makali na čem šlo, skákali s padákem, chodili na Pizzu s Mickem a VLKem do hospody. Potažmo všichni čtyři do hospody a tak dále a tak dále.
                                Pak ty dva taky poslali na vojnu, jeden řídit a druhej sedět v ML na prdeli.
                                Armáda prostě k smíchu. Do party se přidal ještě Wallky. Kamarád Aleš Storecký si to hodil a vzniklo to video z Votic. Rok 99 byl prostě plodný.
                                Na videu například vidíte Abby s jeho Elboxem (a památnou větou: "Něco ruplo!" jak s Wallkim cpou do do Amigy turbokartu. Jednalo se o zapůjčenou 040/na 40Mhz od Rotmistra Richtera (to byl v armádě sloužící Amigista, co se tak nějak s nikým moc nebavil, ale protože vegetoval u maminky měl dost love a tak si koupil turbinu).
                                Co čert nechtěl dobrovolně se přihlásil na jakousi zahraniční akci. A tak nějak se to celé zamotalo a karta skončila u Wallkiho a následně u mě.
                                Já jsem jí pak střelil na Apocalipse číslo 3 Abbymu a od YAho koupil jeho PowerPC Blizzarda, ale to předbíhám.
                                Každopádně na Apocalipse 99 jsem se vcelku skamarádil z Fidem a došlo k té nechvalně známé sázce.
                                Spočívala v tom, že já jsem říkal, že konec světa nebude a Fido říkal, že bude. Dneska můžu s klidem říci a nebude to spoiler. Vyhrál jsem.
                                Flašku vína, která byla předmětem té sázky, jsme o rok později vytáhli a ještě o rok později jsem koupil Yaho turbokartu. To jsem zase trochu napřed.
                                Zpět do roku 1999 potažmo 2000.
                                Někdy v polovině roku 1999 mi uběhl rok a půl na interně a protože to znamenalo vyrazit do světa a dělat taky něco jiného, pro mě to znamenalo, že kopnu do vrtule a stěhovačka do Plzně. Tradá.
                                Co se dělo o silvestru 99/00 a co dělal Abby a jak byl povýšen ... zase příště.
                                Dum spiro spero!
                                Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X