Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ilustrace na krabicích originálních her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ilustrace na krabicích originálních her

    Před pár týdny jsem se pustil do malé detektivní práce: dávám dohromady informace o autorech ilustrací na krabičkách originálek pro Amigu. Zjistil jsem že žádný ucelený seznam neexistuje, tak jsem se rozhodl ho vytvořit. Ušil jsem si tím na sebe docela pěkný bič. Zatím se mi to povedlo pro cca 400 her, další přibývají, ale někdy je to práce doslova mravenčí. Prolistovávám manuály, prohledávám detaily obrázků, jestli tam není skrytý podpis nebo aspoň iniciály, googlím jako vzteklej, píšu do online galerií a u několika her jsem se musel i zeptat malířů, jejichž styl jsem odhadl, jestli jsou autory té a té malby. Většinou jsem se trefil

    Informace přidávám k jednotlivým hrám na lemonu, konkrétní obrázek pak jde většinou klikem najít v rozsáhlé sbírce HOL.

    Seznam je tady: https://www.lemonamiga.com/games/boxart_list.php

    Kdyby někdo věděl nějaké informace k chybějícím, přivítám je.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    O: Ilustrace na krabicích originálních her

    Líbí se mi, jak je to v těch databázích všechno pěkně propojeno, jak si člověk může zjistit, který hudebník nebo grafik dělal které hry. A teď ještě kdo dělal které box arty. Předsedo, to muselo dát strašně práce a přitom taková blbost . Chválím a jako další krok navrhuju přidat skeny krabic.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Ilustrace na krabicích originálních her

      skenů na lemonu je bohužel žalostně málo, ani ne 200. mohl bych to nějak nalinkovat s HOL (zeptám se CodyhoJaretta), která má sken skoro ke každé hře ale asi to nemá ani moc smysl.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: Ilustrace na krabicích originálních her

        A já si říkám až jednou někdo nezaplatí Hosting bude to všechno v hajzlu...
        Dum spiro spero!
        Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X