Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

rychlost disku v MOSu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    rychlost disku v MOSu

    Vyhandloval jsem nekde PowerBook G4 a naistaloval na nej MOC. Vlastne s tim delam vicemen epoprve v zivote a nevim, jak se ty veci maji chovat.

    Jednak mi nejde WiFi, ale to se zda je nevhodnou verzi AirPortu.

    Pak me prekvapila rychlost disku. Pri kopirovani nejakych souboru (velke, male, takovy mix, celkem asi 600MB) mi to ukazuje treba 4 az 5 MB/s, podle me docela malo, protoze OSX s tim fungoval o dost lepe. Je to normalni?

    #2
    O: rychlost disku v MOSu

    těžko říct, mě se osobně zdálo že pod MOS se mi kopírujou sobory z flashky daleko rychlejc než pod MacOSX
    Dum spiro spero!
    Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

    Komentovat


      #3
      O: rychlost disku v MOSu

      Tak u mne je to z flashky usb3 kolem 20 MB/s a z usb 1 asi, je to ta nejstarší co mám je to 12 až 15 MB/s, ale pozor, mám ssd, z PATA disku si už nepamatutu.
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: rychlost disku v MOSu

        Ja to kopiroval ze druheho oddilu work: na sys:, takze to ten konvencni disk zatezovalo 2x. Zkusim to z flesky. SSDcko do toho asi ted nejak v kratke dobe davat zatim nebudu.

        Ta rychlost neni zadna velka potiz, jen mi to prislo malo.

        Komentovat


          #5
          O: rychlost disku v MOSu

          Máš recht, ta átěž HD byla dvojnásobná. A SSD jsem tam dal protože na peníz to z čajny vyšlo včetně redukce na cca 1 kilo, abych nekecal. Mám redukci m-sata to ide a 120GB m-sata disk. Ono to u MorphOS není až tak viditelné, ale pokud máš dualboot s MACOS tak tam to asi vidět bude.

          Jo a nechtělo se mi dávat větší peníz za jetý pata disk, ten původní slouží jako záloha.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: rychlost disku v MOSu

            Taky bych pouzil tu mSata redukci na IDE, to je jasny. To te vysel na kilo disk i s redukci? Ne spis litr?

            Komentovat


              #7
              O: rychlost disku v MOSu

              Jasně že litr sory.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: rychlost disku v MOSu

                Pokud kopiruju treba adresar kde je hodne malych souboru tak je to celkem pomaly, pokud je to napr 100MB soubor tak je to hodne rychly.
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #9
                  O: rychlost disku v MOSu

                  Tak se to chová asi všude.hodně malých souborů je pomalejší, a zdá se mi že to záleží i na mediu a verzi usb.
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X