Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazuji výsledky 41 až 54 z 54

Téma: Metro Siege

Administrátor Doda's Avatar
    Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    44
    Post Thanks / Like

Výchozí O: Metro Siege

Quote ExiE původně napsal: View Post
    co si pamatuju z doby kdy jsem mel ja A500, tak nektere hry meli s A500+ problemy, protoze nemela fastku...
    A nektere hry zase fastku nesnasely a tak jsem mel vypinac a jine nemeli radi druhy fdd, byla toho fura. Driv to nemel prepnute asi skoro nikdo, to je pravda, taky jsem to tehda nevedel.

To mi rekni, kde je tech milion Amig prodanych jen v Nemecku. Soucasnych Amiga fanousku bude sotva par desitek tisic, pokud vubec desitek.

Administrátor Doda's Avatar
    Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    44
    Post Thanks / Like

Quote Solaris104 původně napsal: View Post
    Myslím, že ten problém nebyl kvůli ECS, ale kvůli KS 2.0.
    To mohlo byt jedno i druhe, protoze vychozi stav cehosi byl na te Amize proste jiny a tak to autor neinicializoval, pripadne nevhodne, coz jemu slo, ale na nove Amize uz ne. Taky bych rekl, ze vetsi podil na tom mel KS20.

Sponzor Lasice's Avatar
    Datum registrace
    03.05.2007
    Město
    Libochovice
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Quote k0x původně napsal: View Post
    co je backbone?
    engine pro tvorbu her
    forever

4. Poděkovat k0x - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Retro gamer Solaris104's Avatar
    Datum registrace
    18.10.2006
    Město
    Vsetín
    Post Thanks / Like

Quote Doda původně napsal: View Post
    To mohlo byt jedno i druhe, protoze vychozi stav cehosi byl na te Amize proste jiny a tak to autor neinicializoval, pripadne nevhodne, coz jemu slo, ale na nove Amize uz ne. Taky bych rekl, ze vetsi podil na tom mel KS20.
    Má první Amiga byla A500+ a pro hry, které nejely jsme použili SW kick na 1.3. Myslím, že na většinu her to zabralo a u jedné jsme museli přepínat z CHIP RAM na pseudo FAST RAM.
    I love Amiga

Czech Amiga News ExiE's Avatar
    Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Quote Predseda původně napsal: View Post
    amos
    hmm to je hruba urazka AMOSU...
    AMOS byl velmi slusny BASIC orientovany na tvorbu her

backbone je jen "maker"

springy's Avatar
    Datum registrace
    20.02.2013
    Město
    České Budějovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Mně se to moc líbí, jak už psal Lasice, tenhle automatový styl bojovek mám moc rád. Na téhle ke super, že nejen vypadá skvěle, ale obsahuje o hudbu a sfx dohromady (ne jako ve většině předělávek ze segy či odkud) jako v Golden Axe a vypadá to lépe, než Double Dragoni na Amize. Super!

8. Líbí se mi Lasice - těmto lidem se příspěvek líbí
    Czech ATO Sindlarv's Avatar
    Datum registrace
    09.04.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

jediny validni argument, ktery padl od vyvojare na EAB je vyssi narocnost na vyvoj, jenze ten je platny jen za urcityuch podminek, a zrovna v pripade tymu ktery pracuje na Metro Siege by tomu tak podle meho nazoru nebylo. Protoze maji grafika, ktery je absolutni profik ktery pracuje pri vytvareni grafiky na modernich strojich...

Programator ma naopak vice prace na OCS, protoze musi bojovat s velmi omezenou velikosti CHIP RAM
    Treba prave proto, ze je to obtizne, bojuji s omezenou velikosti chipky a paletou Ne ze bych byl proti AGA verzi, ale kazdopadne Metro Siege tak jak je a i ta druha vec z jejich stranek (AlarCity) vypadaji uzasne. To je radost koukat. Snad bude odpovidat i hratelnost.
    AmigaOS // AROS

Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Quote Sindlarv původně napsal: View Post
    Treba prave proto, ze je to obtizne, bojuji s omezenou velikosti chipky a paletou Ne ze bych byl proti AGA verzi, ale kazdopadne Metro Siege tak jak je a i ta druha vec z jejich stranek (AlarCity) vypadaji uzasne. To je radost koukat. Snad bude odpovidat i hratelnost.
    Ale treba AlarCity zatim bylo ohlaseno jako AGA only...

Moderátor davesade's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

@predseda: jako prave, ja byl kojenej Excaliburem, jak AGA chipy zametou s PC platformou... a pak se z toho vyklubalo neco, co pridalo par barev a sem tam paralaxni background. Byl jsem naivni, uznavam! Tim spis ale teda dneska povazuji OCS (ac jsem vzdy mel A1200) za jakysi standard a pokud teda clovek dela hru pro "Amigu", tak to musi byt kompatibilni s OCS. Cejtim to tak.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

12. Líbí se mi kunilingus - těmto lidem se příspěvek líbí
    - Predseda's Avatar
    Datum registrace
    04.10.2006
    Město
    LV-426
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Já to cítím jako Solaris, pokud by vývojáři pořádně využili AGA, mohli jsme mít hezčí hry. AGA je sice horší VGA, ale dají se s tím dělat kouzla. Zajímavé je, že na PC to zcela přirozeně šlo - "děláme novou hru, bude mít vyšší nároky, upgradujte si HW" - a všichni to udělali. Na Amize to nešlo, když vyšla náročnější hra, všichni jenom nadávali že to nejede na holé pětikuli. Zčásti je to pochopitelné, protože HW pro Amigu byl oproti HW na PC drahý (turbíny, paměti), nebo bylo nutné rovnou vyměnit komplet celý počítač (grafika). Ale vývoj Amigy to vlastně zastavilo. Jako nemodulární koncept to asi nemohlo přežít, i kdyby fungoval Commodore jinak.

No ale to je filozofie, zpátky s Metro Siege.

Včera vyšlo nové Patreon video, je tam nastíněný boss prvního levelu a také jak budou vypadat návazné levely. Slíbili jsme že to neprofláknem, ale už se ví i story hry a půjde o zradu a korupci. Mike říkal, že je to plné herních klišé, ale že přesně tak to chtěli, aby to navozovalo atmosféru devadesátek. Boss bude mít některé zajímavé nápady - to jak se objeví, nebo případně jak si bude doplňovat energii. Tedy tohle všechno "pokud paměť dovolí".
    "pořád lepší než stará s vypižlanýma dírama" (Solaris104 2017)

14. Poděkovat rok - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Líbí se mi springy, Dedy, Freddy, Lasice, davesade - těmto lidem se příspěvek líbí
    Czech ATO Sindlarv's Avatar
    Datum registrace
    09.04.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Ale treba AlarCity zatim bylo ohlaseno jako AGA only...
    A to jsou za obema hrama ti sami lidi? Nic blizsiho jsem necetl, jen me napadlo, jestli v pripade Metro proste kluci neberou omezeni OCS jako vyzvu.
    AmigaOS // AROS

16. Líbí se mi kunilingus - těmto lidem se příspěvek líbí
    - Predseda's Avatar
    Datum registrace
    04.10.2006
    Město
    LV-426
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Částečně. Ale za AlarCity jsou v podstatě jen dva lidi, John Tsakiris (Tsak) a Alex Brown (ten si říká alpine900 nebo Enable Software, ale je zároveń součáastí Pixelglass). Na Metro Siege pracují ještě nejmíň další dva, Mike Parent a Corey Annis (Bitbeam Cannon). Pak tam ještě bude hudebník.
    Naposledy upravil Predseda : 03.09.2019 v 21:49:21 Důvod: překlepy

18. Poděkovat Lisiak4 - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Quote Predseda původně napsal: View Post
    Částečně. Ale za AlarCity jsou v podstatě jen dva lidi, John Tsakiris (Tsak) a Alex Brown (ten si říká alpine900 nebo Enable Software, ale je zároveń součáastí Pixelglass). Na Metro Siege pracují ještě nejmíň další dva, Mike Parent a Corey Annis (Bitbeam Cannon). Pak tam ještě bude hudebník.
    nedelal na AlarCity Earok???

- Predseda's Avatar
    Datum registrace
    04.10.2006
    Město
    LV-426
    Věk
    41
    Post Thanks / Like

Jo, dělal. Sorry.

Povolení psaní zpráv