Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Metro Siege

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Metro Siege

    vyzera to fakt nadherne, parada co dokazu vyzmykat zo starych amig, i ked suhlasim ze lepsia by bola AGA verzia
    --------------------------------------------------
    A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

    Komentovat


      #17
      O: Metro Siege

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      no jsi vedle jak ta jedle
      OCS rozhodne neznamena 1 MB chip RAM, ale 0.5 MB chip a 0.5 MB fast, coz je pravdepodobne nejrozsrirenejsi varianta A500 jakou bys dnes nasel
      o ECS v podstate neni vubec potreba mluvit, protoze jejich pocty jsou zanedbatelne i proti AGA
      To ze zas zda divne me. Podle me je OCS v podstate dost vzacne a ECS velmi bezne.

      Komentovat


        #18
        O: Metro Siege

        No každopádně souhlasím s názorem, že malá podpora AGA ze strany vývojářů softu v podstatě zabila vývoj hw Amigy. Kde se na PC přirozeně vyvíjela EGA-VGA-SVGA, tak tam amigisti trvali (a stále trvají) na pětikuli s megem. Ale autoři téhle hry AGA verzi NEVYLUČUJÍ.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #19
          O: Metro Siege

          no a mě to je úplně jedno, hra se mi líbí, bojovky mám rád, za mě
          pařba a flink chtěj celýho člověka...

          Komentovat


            #20
            O: Metro Siege

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            To ze zas zda divne me. Podle me je OCS v podstate dost vzacne a ECS velmi bezne.
            ja si myslim, ze ECS je na trhu az od poloviny roku 1990, kdy se to objevilo v A3000. ECS maji vsechny A500+ a A600, CDTV.
            I po roce 1990 se prodavaly ruzne verze klasicke A500, ktere obsahovaly OCS, byly take revize s ruzne namichanym chipsetem, podle toho co kde jeste vyskrabli...

            Komentovat


              #21
              Metro Siege

              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              ja si myslim, ze ECS je na trhu az od poloviny roku 1990, kdy se to objevilo v A3000. ECS maji vsechny A500+ a A600, CDTV.
              I po roce 1990 se prodavaly ruzne verze klasicke A500, ktere obsahovaly OCS, byly take revize s ruzne namichanym chipsetem, podle toho co kde jeste vyskrabli...
              To je mozne. Ona ta diskuse zacala hlavne kvuli 1MB CHIP, coz je pouze cast ECS a abych byl presny, tak se mi uplne nezda, ze by nejrozsirenejsi konfigurace A500 like stroje byla s Agnus, co umi pouze 512KB CHIP. To jsem videl jen na nejakych starych deskach 3 (pochopitelne taky v A1000/2000) a tech podle me zas tolik neni. Zadnou nemam , coz je statisticky prekvapujici, protoze tech petistovek mam fakt dost.

              Komentovat


                #22
                O: Metro Siege

                Snad to bude dobře hratelný.
                Panda Libor

                Komentovat


                  #23
                  O: Metro Siege

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  To je mozne. Ona ta diskuse zacala hlavne kvuli 1MB CHIP, coz je pouze cast ECS a abych byl presny, tak se mi uplne nezda, ze by nejrozsirenejsi konfigurace A500 like stroje byla s Agnus, co umi pouze 512KB CHIP. To jsem videl jen na nejakych starych deskach 3 (pochopitelne taky v A1000/2000) a tech podle me zas tolik neni. Zadnou nemam , coz je statisticky prekvapujici, protoze tech petistovek mam fakt dost.
                  hmm, chces rict ze mas nejakou nemodifikovanou A500 (bez +), ktera ma 1 MB chip uz z vyroby?

                  ja ziju v domeni, ze A500 se vzdy prodavala pouze s 512 KB chip a nevim o zadne revizi, ktera by mela 1 MB chip, s tim prisla az A500+ a A600.
                  Proto vetsina lidi kupovala k A500 dalsich 512 MB fast(slow) ram...

                  Komentovat


                    #24
                    O: Metro Siege

                    Tady John vysvětluje triky s copperem, které dopomohly té barevnosti. Jak můžete vidět, vytvořili tím barevné přechody nejen pro oblohu vzadu, jak to bývá běžné, ale i pro zdi, chodník a silnici. Výsledek je výborný a přitom je to jen chytré využití jednoduchého triku, který Amiga umožňuje a který se dřív využíval celkem často. Škoda že dnes už to programátoři moc neumějí.





                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #25
                      O: Metro Siege

                      Nekdo udela hru a nekdo se u toho jeste bavi, to je dobre.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Metro Siege

                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        hmm, chces rict ze mas nejakou nemodifikovanou A500 (bez +), ktera ma 1 MB chip uz z vyroby?

                        ja ziju v domeni, ze A500 se vzdy prodavala pouze s 512 KB chip a nevim o zadne revizi, ktera by mela 1 MB chip, s tim prisla az A500+ a A600.
                        Proto vetsina lidi kupovala k A500 dalsich 512 MB fast(slow) ram...
                        Aha, ona to vetsina lidi nevi ze 512KB v trapdooru v A500 jde jumperem (nebo dvouma, jsou to pajeci plosky) na zakladni desce Amigy prehodit z vychoziho stavu SLOW na CHIP. To jde v kazde A500 ktera ma FAT Agnus a to ma podle me kazda, krome desky revize 3.

                        Takze ve skutecnosti mozna kdysi byla nejbeznejsi konfigurace 0.5 CHIP +0.5 SLOW, ale to jen proto, ze to nikdo nevedel, ze snadnou modifikaci dosahnes cele 1MB CHIP. Pripadne vetsina A500 je revize 6 nebo vice a tam slo zbyle RAM chipy doosadit na desku.

                        Nevim jestli nejaka takova A500 rev 6 s 1MB CHIP vysla uz z vyroby, to jsem nikdy nevidel, ale budto to slo doosadit, pripadne sla prenou trapdoorova pamet na chip jen prehozenim propojky. Jensova ACA500 to ma dokonce jako volbu v menu, ze ti SLOW v trapdooru prehodi na CHIP "softwarove".

                        Komentovat


                          #27
                          O: Metro Siege

                          Ja si myslim, ze je dobre, kdyz je hra psana pro OCS ze dvou duvodu:
                          1) Je to originalni HW a dobre se na nem ukazuje, co vsechno se z Amigy da vymackat bez jakychkoliv rozsireni.
                          2) Dosud jsem nevidel jedinou AGA hru, ktera by ukazovala neco, z ceho by slo obhajit AGA only nalepku.

                          Paradoxne - Chaos Guns byly psane pro 030+ s AGA (protoze 256 barev), ale mezi nami devcaty - ta hra na to proste nevypadala, ze potrebuje tolik vykonu na to, jak malo predvadela z hlediska performance. Jasne, ja vim, ze to nebylo psane v assembleru, ale beznemu hraci je to putna.
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #28
                            O: Metro Siege

                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Aha, ona to vetsina lidi nevi ze 512KB v trapdooru v A500 jde jumperem (nebo dvouma, jsou to pajeci plosky) na zakladni desce Amigy prehodit z vychoziho stavu SLOW na CHIP. To jde v kazde A500 ktera ma FAT Agnus a to ma podle me kazda, krome desky revize 3.

                            Takze ve skutecnosti mozna kdysi byla nejbeznejsi konfigurace 0.5 CHIP +0.5 SLOW, ale to jen proto, ze to nikdo nevedel, ze snadnou modifikaci dosahnes cele 1MB CHIP. Pripadne vetsina A500 je revize 6 nebo vice a tam slo zbyle RAM chipy doosadit na desku.

                            Nevim jestli nejaka takova A500 rev 6 s 1MB CHIP vysla uz z vyroby, to jsem nikdy nevidel, ale budto to slo doosadit, pripadne sla prenou trapdoorova pamet na chip jen prehozenim propojky. Jensova ACA500 to ma dokonce jako volbu v menu, ze ti SLOW v trapdooru prehodi na CHIP "softwarove".
                            i tady si myslim, ze nemas uplne pravdu, ale popravde ruku do ohne za to nedam ("uz je to davno")
                            az do revize 5.x mela Amiga 500 Agnus 8370 / 8371, ktery je oznacovan uz jako Fat Agnus, ale podporuje pouze 512 KB CHIP
                            az revize 8372(A) nekdy take nazyvana fatter agnus, ktera se objevila v A500 revize 6, umi adresovat 1 MB CHIP ram

                            ona je to navic dvousecna zbran, stejne jako vyvojari nepodporuji AGA, ale chteji se soustredit na OCS/ECS aby zasahli maximalni mozne mnozstvi uzivatelu, tak musi brat v potaz i te pul mega fastky a nemuzou spolehat na 1MB chipram...
                            Naposledy upravil ExiE; 02.09.2019, 11:48:06.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Metro Siege

                              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                              i tady si myslim, ze nemas uplne pravdu, ale popravde ruku do ohne za to nedam ("uz je to davno")
                              az do revize 5.x mela Amiga 500 Agnus 8370 / 8371, ktery je oznacovan uz jako Fat Agnus, ale podporuje pouze 512 KB CHIP
                              az revize 8372(A) nekdy take nazyvana fatter agnus, ktera se objevila v A500 revize 6, umi adresovat 1 MB CHIP ram

                              ona je to navic dvousecna zbran, stejne jako vyvojari nepodporuji AGA, ale chteji se soustredit na OCS/ECS aby zasahli maximalni mozne mnozstvi uzivatelu, tak musi brat v potaz i te pul mega fastky a nemuzou spolehat na 1MB chipram...
                              Ja taky vychazim jen s toho co pisou na internetu a co mi dava smysl. Je pravda, ze i rev 5 maji starou Agnus, to jsem asi nenapsal dobre. Tyhle desky taky maji 16 RAM obvodu a tam nejde co pisu. Asi to historicky nedava moc smysl, ale drtiva vetsina A500 co jsem videl, tak byla rev 6 nebo rev 8. Ja zadnou tuhle starsi verzi v tom mem mnozstvi ani nemam, coz je divne, pokud jich asi je tolik, takze to je duvod proc ja si myslim, ze tech novejsich je vic.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Metro Siege

                                Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                                2) Dosud jsem nevidel jedinou AGA hru, ktera by ukazovala neco, z ceho by slo obhajit AGA only nalepku.
                                Slamtilt is an Amiga pinball arcade game released in 1996 by 21st Century Entertainment.

                                Pinball Illusions is an Amiga pinball arcade game released in 1995 by 21st Century Entertainment.

                                Simon the Sorcerer is an Amiga point and click adventure game released in 1993 by Blittersoft.

                                The Misadventures of Flink is an Amiga scrolling screen platformer game released in 1995 by Psygnosis.

                                Reshoot R is an Amiga h-scrolling shoot'em up game released in 2019 by spieleschreiber, APC&TCP.

                                ?
                                Naposledy upravil Predseda; 02.09.2019, 13:25:48.
                                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X