Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Turbokartu do A1200 ktoru?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Turbokartu do A1200 ktoru?

    Ak môžem poradiť, zober od Jensa toto:



    Vidím s kontextu, že riešiš v podstate cenu. Na WHDLoad hry a demá ti ACA1221ec bude stačiť. Samozrejmä vždy sa stretneš s hrou alebo demom, ktoré može mať vyššie nároky na CPU a RAM, ale s tým sa stretneš aj keby si zobral od Jensa momentálne jeho najdrahšiu ACU 1233n-55 za 380 EUR. Keď píšeš, že využitie bude "Tak je to viac menej na hranie a dema mody. Ziadna vyskumna cinnost.", tak je to pre teba teraz nejlepšia voľba. Ono aj tak, ak v budúcnosti zistiš, že výkonu je ti už málo (pretože zmeníš názor - už nie len hry a demá), tak zrejmä budeš chcieť isť do výkonnejšej turbokarty (predpokladám CPU 68060 možno Vampire). Každého, koho Amiga chytila, týmto musel prejsť. A momentálne aspoň nebudeš mať vysoké vstupné náklady.

    Keď nepotrebuješ teraz MMU, tak rozdiel vo výkone medzi ACA1221ec a ACA1233n-26ec prípadne ACA1233n-40ec (čili - 68ec020 a 68ec030) je mizivý, Boboo by ti vedel o tom povedať viac.

    ACA1221ec - 130 EUR - (takt frekvencie je nastaviteľný na 17, 28 MHz alebo 42 MHz+nutné chladenie)
    ACA1233n-26 ec - 180 EUR - (26 MHz) - momentálne nedostupná
    ACA1233n-26 - 200 EUR - (26 MHz)
    ACA1233n-40ec - 260 EUR - (40 MHz)
    ACA1233n-40 - 280 EUR - (40 MHz)
    ACU 1233n-55 - 380 EUR - (55 MHz) - tiež momentálne nedostupná

    Áno, nová séria kariet ACA1233n má zrýchlený prístup na HDD, ale polož si otázku, na hranie a demá - je to nutné. Osobne si myslím, že do budúcna budeš aj tak rozmýšlať nad podstatne rýchlejšou turbokartou - 68060.

    Snáď ti to pomôže pri rozhodovaní.

    Komentovat


      #17
      O: Turbokartu do A1200 ktoru?

      Super oxcom, konecne krasne zhrnutie! Vazim si tejto odpovedi. Pisal som Boboovi vcera ale este neodpovedal takze si to pekne zhrnul.

      Ma ta karta 16MB pamati alebo si to system nejak manazuje?

      This accelerator comes with a 68ec020 processor (25MHz rating) and 16MBytes physical memory. 9MBytes of this physical memory can be used as fastmem, and up to 7 MBytes can be used by special software. The CPU speed can be switched in four steps between 17.03MHz and 42.5MHz. Overclocking the card beyond 28.38MHz will require active cooling; operation at this high speed is not guaranteed.

      Dlhe roky som zil s amigou len s 3,5" HD a bez turbo karty takze toto by mohla byt pre mna obrovska zmena k lepsiemu si myslim....
      Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

      Komentovat


        #18
        O: Turbokartu do A1200 ktoru?

        Ono je to napísane v tom texte. Ale zhrniem to po lopate:

        Karta ti ponúkne 9 MB Fast RAM, zvyšných 7 MB sa v podstate môže použiť ako RAD disk. Spolu je to tých 16 MB ako píše Jens. Ďalej, Jens garantuje 28 MHz, ak by si chcel nastaviť 42 MHz, tak tu Jens doporučuje aktívne chladenie a samozrejmä negarantuje prevádzku karty na tejto frekvencii. Laicky povedané - karta ti može po cca. 1 hodine alebo aj viac z ničoho nič reštartovať prípadne zamrznúť celú Amigu, podľa toho ako náročné programy máš spustené a ako dlho.

        Komentovat


          #19
          O: Turbokartu do A1200 ktoru?

          Dakujeem. Frekvencne mi to bolo jasne len tomu ram rozdeleniu som nejako nechapal, ze ako je to myslene. Tak asi pojdeme do toho Este ked uz budem objednavat by som asi zobral ten Micromys V5 https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/..._type=Screw-in alebo mate nieco este na mysli co pri objednat pri postovnom?
          RTC modul az tak asi zmysel nema?
          Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

          Komentovat


            #20
            O: Turbokartu do A1200 ktoru?

            Ja bych si z toho seznamu osobne vzal:

            ACA1233n-26 - 200 EUR - (26 MHz)

            Tech 9MB pameti u ACA1221ec neni malo, ale taky ne moc. WHD se snazi natahnout celou hru do pameti, coz skoro vzdy jde a pak to funguje dobre. Pokud se to nevejde, tak ji postupne dohrava a to je obcas hodne otravne. On totiz WHD musi vyskocit do workbenche, aby byl aktivni system a mel pristup na disk, takze to prerusuje hudbu a hodne to blika.

            Urcite ti ale i ta ACA1221ec dobre poslouzi, s tim souhlasim.

            Ja mam myslim ACA1232 na 33MHz, ktera ma MMU a prodavala se tehdy za 130 ecek, mel jsem si vzit dve.

            Komentovat


              #21
              O: Turbokartu do A1200 ktoru?

              Osobně si myslím, že 26MHz je málo. Ale nejsem kvalifikovaný soudit to s moderními turbínami. Měl jsem v Amize jen dvě 030 turba - 28MHz Mteca a 50MHz blizzarda a ten první mi rychlostně nestačil na vektorové hry (Gunship, Frontier a tak).
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #22
                O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                O demech vim kulo, ale na hraní ti bude stačit trochu RAM navíc (za cca 2k seženeš 8MB normálně do slotu pro turbínu), abys rozběhal WHDL hry.
                Turbínu použiješ možná tak na 3D hry, ale ty stejně nestojí za moc a Hired Guns ti poběží ve čtyrech hráčích i bez turbíny
                Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                Komentovat


                  #23
                  O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                  Zdar kunilingus pisal som o tom na zaciatku www.amigaportal.cz/node/5023?p=100351#post100351, ze cista ramka stoji povedzme 70€ ale ak mam PCMCIA bude tam len 4MB a kto to bude furt tym jumprom prepinat alebo teda urobit kablovy na "dialku" ALE turbo kartu som 10r. nemal v 90r lebo bola draha a neboli na to peniaze tak si chcem ako "starsi" uz tu turbokartu konecne nejaku poridit tak preto uvazujem, ktoru. Skoda ze ta 030 nie je 50Mhz a za cenu 200€ to by bola paradička.
                  Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

                  Komentovat


                    #24
                    O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                    Já mám mam Fast RAM přepnutou trvale na 4 MB, aby mi nekolidovala s PCMCIA slotem. Nejsem hráč, pár WHD her co jsem zkoušel mi šlapalo. Já ale Amigu zrychlovat nechtěl i když i s tou FAST RAM je rychlejší. Uvažoval jsem i o turbokartě, dostal se k čisté FAST RAMce a na mé laborování (programování v ASM, pouštění modů) bohatě stačí.
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #25
                      O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                      To je to, že hrat by som občas zahral ale nič vážneho preto som uvažoval len o tej 26MHz 030ke za 200€ alebo potom ako neskôr oxcom spomenul tu lacnejšiu verziu za 130€ ale z menším množstvom RAM. Lenže potom Doda dodal že menší množstvo ram môže robiť problém pri whdloade.
                      Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

                      Komentovat


                        #26
                        O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                        Jinak za mne. Ve WHD není vše. Já si rád zahraju na relax Strip Poker: A Sizzling Game of Chance (1986, Artworx). Datadisky ve WHD jsem nenašel. Rád si pustím hudbu z hry Starball (1988, Rainbow Arts). WHD jsem nenašel. Tedy jsem i tak skončil u emulace Amigy na PC. Nejlepší je dle mne mít Amigu s turbínou + Gotek na klasické ADF formáty. Druhá nejlepší a levnější kombinace je Amiga s FAST RAM i na těch 4 MB + Gotek. Tuhle kombinaci vnímám jako lepší než mít A1200 s turbínou bez Goteku. Nejsem hráč, jen můj názor.
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #27
                          O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                          mam na predaj aca 1231 43mhz,64mb ram,mmu

                          Komentovat


                            #28
                            O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                            aká by bola cena?
                            Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

                            Komentovat


                              #29
                              O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                              180

                              Komentovat


                                #30
                                O: Turbokartu do A1200 ktoru?

                                Mohli by sme sa dohodnúť
                                Amiga 1200, ACA1231@42Mhz, HD-CF8GB SanDisk, BenQ 912

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X