Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pegasos II a recap

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pegasos II a recap

    Je možné, že časté a náhodné zamrzání aplikací a systému na Pegasosu může mít na svědomí třeba neprovedený recap desky? Je u Pegasů vůbec potřeba dělat recap? Nevím totiž, jestli je chyba v desce nebo v systému - OS 4.1. Tak abych nenadával na systém a ona byla chyba v desce. Taky mě napadlo nainstralovat tam MOS, ale nechce se mi zase čachrovat s oddíly a tomu bych se chtěl vynout. Nesetkal se s tím někdo?
    Amiga 1200, Blizzard 1230 / 50MHz, 32MB Fast RAM, CF 8GB, OS 3.2

    #2
    Pegasos II a recap

    Ty desky jsou bohuzel hrozne krapy a hodne jich uz umrelo uplne. Jestli ti pomuze recap nebo neco podobneho nevim, ale je dost velka sance, ze to nema reseni a bude to horsi. Je to zrejme spatnou BGA technologii.

    Celkove ale jen hadam z toho co jsem slysel a videl.

    Komentovat


      #3
      O: Pegasos II a recap

      Je pravda, že pegasosí desky chcípají, ale jaké je % poruchovosti nevím. Tady to chcíplo ghh a falconovi, pokud si dobře vzpomínám.

      To tvé zamrzání aplikací má nějakou historii? Nezačalo to dělat po nějakém přiinstalování něčeho, co se může nově s původními programy hádat?

      Pokud nechceš přijít o původní systém, tak použij jakýkoli jiný disk a tu instalaci udělej na něj. Toto by mělo rozhodně předcházet jakýmkoli úvahám o recapu.

      Možná že fery má ještě pegasose? Pokud ano, mohli byste si zkusit "vyměnit" systémy.
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        O: Pegasos II a recap

        Rozhodně vyzkoušej čistou instalaci OS4 nebo MOS na jinej disk jak radí DaMi, nebo zkus nabootovat z CD a sledovat co to udělá.
        Jinak já mám dva mrtvý Pegasose. No nechci tě strašit
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          O: Pegasos II a recap

          Může to bý i pamětí, Pegina je na raměti dost citlivka...

          Pro začátek bych paměťový modul(y) vyndal, a očistil šedou částí školní gumy a popř. přetřel ipou nebo Kontaktem 60.

          Komentovat


            #6
            O: Pegasos II a recap

            Uunek by měl taky mít mého bývalého Pegase, jen nevím jestli ještě funguje...
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              O: Pegasos II a recap

              Ty paměti je možná dobrý nápad, připadá mi to, že se to začalo projevovat víc po tom co jsem si pořídil 2GB. Zkusím začít tímhle směrem a připadně vyzkouším i ten zbytek. Díky za navedení.
              Amiga 1200, Blizzard 1230 / 50MHz, 32MB Fast RAM, CF 8GB, OS 3.2

              Komentovat


                #8
                O: Pegasos II a recap

                jak říká IDEfix - a zkus podobně očistit všechny karty.
                Možná by ti pomohlo podívat se na sériový debug při spadnutí.
                AmigaOS3: Amiga 1200
                AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                Komentovat


                  #9
                  O: Pegasos II a recap

                  Sériový výstup nehlásil nic, prostě to zamrzne a konec. Ale vypadá to, že výměna pamětí asi pomohla. Je to o něco stabilnější, ale padá to pořád i když o hodně méně. Nevím jestli je chyba jen u mně a přijde mi celý OS4 celý nějak nestabilní. Aspoň teda na Pegasosovi. Zlatá 3.1
                  Amiga 1200, Blizzard 1230 / 50MHz, 32MB Fast RAM, CF 8GB, OS 3.2

                  Komentovat


                    #10
                    O: Pegasos II a recap

                    Šoupni tam MorphOS a jseš v pohodě ?D
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: Pegasos II a recap

                      To právě nechci. Nějak mi MorphOS nepřirostl k srdci. Prostě AmigaOS je AmigaOS
                      Amiga 1200, Blizzard 1230 / 50MHz, 32MB Fast RAM, CF 8GB, OS 3.2

                      Komentovat


                        #12
                        O: Pegasos II a recap

                        AOS je sice AOS - fakt ale je, že konkrétně na Peg2 je MOS lepší než AOS prakticky ve všem kromě SDL.
                        Vyzkoušela bych ten MOS aspoň z CD jestli je stejne (ne)stabilní.
                        Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 18:42:31.
                        AmigaOS3: Amiga 1200
                        AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                        MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X